Albinute si bondari de martie - aprile 2007 (2)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns martutza spune:

Am uitat sa va spun ca meniul din acele zile continea si lactate, ciorba de pui radauteana sau a la grec (aia cu smantana si otet si oua), prajituri de casa (cozonac cu cacao si rahat si chec) si compot(visine, cirese, piersici).Si am redus Sab la 5pic/zi si Debridat nu i-ammai dat decat 1 lingurita vineri, de atunci bem doar ceiut de chimen si anason intre mese.
Noi avem botezulpe 19.05 si vaccinul ar trebui facut pe 15.05 credeti ca ar trebui sa amanam? Pot aparea probleme?
Ela noi am trecut la Pampers nr.3 pentru ca din 2 iesea mereu surplus;bebe are 5800g si copanase serioase care erau ca in corset in nr.2.Pt ca absorb bine eu raman la pampers; am incercat Happy si am udat salteau
Pupici.Mai am 20 min pana la masa si sunt cele mai luungi minute ca e fomist si nemancat de 4 ore jumate.
Al meu scoate niste icnete in somn.Ai vostri? O fi ceva in neregula?



Marta mamica fericita de baiat si Victor-Mihai 12.03.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea20 spune:

MADY BAFTA MULTA SI CURAJ mai ai atat de putin si o sa-ti tii comoara in brate




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabdyd spune:

Nu am mai rezistat. Ca de obicei, cand am mai mult de lucru, atunci ma apuca alte alea!
Uite-o pe infofolici! http://new.photos.yahoo.com/martie_aprilie_2007/album/576460762391468975/photo/294928804370837807/3 =Rianna


Diana, mami de Julie 14.11.2003 si de Rianna 15.04.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabdyd spune:

He, he,
am zbarcit-o cu linkul, poate ma lumineaza si pe mine cineva ca iar am uitat cum fac sa nu mai apara tot carnatul de adresa.
Pacat ca nu i se vad cerceii la prichindica .

Diana, mami de Julie 14.11.2003 si de Rianna 15.04.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radcarmen spune:

Buna fetelor!

Scriu si eu dupa o pauza de un secol. Am reusit sa va citesc dar nu prea am timp sa scriu. Ma regasesc insa in multe din ipostazele voastre de mamica. Cel mai tare ma streseaza bubitele de pe fata si gatut. Imi vine sa innebunesc cand vad ca dispar si reapar in doua zile. Si am incercat sa nu il mai imbrac foarte grosut si chiar sa il invelesc cu ceva mai subtire. Pur si simplu nu mai inteleg nimic.
Cu laptele stau cam rau. Nu reusesc sa cresc lactatia deloc. Am testat deja 3 pompe si nu reusesc sa scot lapte deloc. Cu mana mai reusesc sa scot ceva dar tot mi se prelinge pe degete pentru ca nu iese in jet. Asa ca puiul meu papa san vreo 25 de minute si restul completare. Nu stiu niciodata cat a papat dar de crescut creste asa ca nu ma stresez pe tema asta.

Cineva intreba de lohii (nu mai tin minte cine, scuze) si mie mi+a venit azi sange iar dupa ce de 2 sapt si ceva era doar ceva alb-galbui. Nu stiu exact daca e de bine, cert e ca am o durere de cap de vreo 6 ore, mama-mama. Noroc ca nu se poate lua nimic de durere de cap asa ca rabd cu stoicism.

Sherbi, m-am uitat la lucrusoarele lui david si...surpriza. Am crezut ca e fiul meu imbracat in ele. Foarte bine seamana cu Vladut al meu. Parca ar fi fratiori gemeni.

Apropo's de scutece. Dupa ce la inceput am folosit happy new born, apoi pampers, m-am gandit ieri sa iau iar happy (avem doar 4 kile). Surpriza cea mare a fost ca in 3 ore am schimbat patul si hainutele de doua ori din cauza ca pipi a depasit orice bariera.

M-am cam intins cu vorba.
Va pup pe toate si iti tin pumnii draga Mady sa ai o nastere usoara, sanatate si un copilas sanatos!

Carmen, mami de Vladut de 4 sapt si 3 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihael@ spune:

Hop si noi dupa ceva vreme. Am avut botezul sambata si a fost foarte frumos, Stefania a fost cuminte si a plans putin cand a miruit-o ca ii era cam frig, in rest s-a uitat in jur foarte curioasa tot timpul.

Ela, noi am trecut la pampers nr. 3 de cand avea 4.500 kg si sunt multumita de ele. Sunt foarte inalte, la inceput ii veneau pana la mijlocul pieptului. Am nimerit insa si un bax colorate verde in interior, foarte ciudate, desi le luasem din farmacie.

Fetelor care mai aveti probleme cu pielea uscata de la bubite la bebei , am avut rezultate bune cu crema de la Sebamed. Am inceput sa folosesc doar produsele astea.

Daca face kk rar, cam la 3 zile, dar totusi moale, inseamna constipatie? Eu o mai stimulez cu termometrul cam la 2 zile cand vad ca se screme prea tare, nu stiu daca fac bine, dar nu pot sa o las sa se chinuie asa.

Gabyd si eu ii fac masaj la picioruse in felul urmator: frectionez partea exterioara a piciorului, masez in talpa si apoi ii tin bine calcaiul si glezna si fac rotatii cu labuta. Ideea e sa-i tii bine glezna. Eu ii fac zilnic, inainte de baie, desi pediatrul a zis ca e mai bine dupa baie, cand sunt muschii mai relaxati, dar ea nu are rabdare. Sper ca se intelege ceva din descrierea mea.

As vrea sa dau si celelalte date pt. listuta, sa nu mai aparem cu xx: 52 cm, 39 sapt. si data mea de nastere: 16.09.1979

Mihaela cu Stefania (19.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arissa spune:

gabdyd, scuze, mi s-a prajit neuronu'. M-am uitat la aprilie si mi s-a parut ca e mai.

www.flickr.com/photos/11053824@N00/" target="_blank">O minune mica-Maya - 18.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmi78 spune:

Am facut vaccinul azi, acum e pe afara, nu ne-a zis sa nu iesim si nici sa nu-i facem baie; i-am pus doar un supozitor EFERALGAN si asteptam daca apar ceva reactii sau febra a zis sa mai pun unul daca nu, nu;

azi noapte iarasi a dormit bine, de la 23 la 60 s-a facut ziua afara si ea nu se mai trezea sa manance, incercam sa-mi amintesc daca cumva s-a trezit peste noapte si poate mi-am uitat eu, ca nu-mi venea sa cred; manca-o-ar mama pe ea toata, nici colici nu a mai avut, sper sa nu simta ca o laud si sa-mi faca in ciuda;

KMI& TIMEEA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karra80 spune:

quote:
Originally posted by kmi78

Am facut vaccinul azi, acum e pe afara, nu ne-a zis sa nu iesim si nici sa nu-i facem baie; i-am pus doar un supozitor EFERALGAN si asteptam daca apar ceva reactii sau febra a zis sa mai pun unul daca nu, nu;

azi noapte iarasi a dormit bine, de la 23 la 60 s-a facut ziua afara si ea nu se mai trezea sa manance, incercam sa-mi amintesc daca cumva s-a trezit peste noapte si poate mi-am uitat eu, ca nu-mi venea sa cred; manca-o-ar mama pe ea toata, nici colici nu a mai avut, sper sa nu simta ca o laud si sa-mi faca in ciuda;

KMI& TIMEEA


Cred ca piticile noastre se inteleg prin telepatie...si a mea aseara la fel dela 23 la 5:30..

Carmina de MARIA CRISTINA 8 martie 2007

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=28e484a970e514144a5d21" target="_blank">comoara mea mica
cel mai frumos dar de ziua MAMEI

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iunita spune:

nu ca asta trebuie spusa: Si iarina a dormit de la 23.00 la 5.30!

are mama o fetita frumusica foc...
buburuza mea

Mergi la inceput