Albinute si bondari de martie - aprile 2007 (2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabi78 spune:

Buna!

Am tinut sa sciu mai de multisor si tot am uitat: daca vreti sa cumparati marsupiul Chicco nu il cumparati din Sensiblu: noi l-am luat din Carrfour cu 175 si la Sensiblu era cu 50 de lei mai mult!!!!

Gabi mama lui Tudor (1.03.07)
Botezul lui Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabdyd spune:

Salut fetele,
Hai Mady!!
A venit clipa cea mare.

Arissa multumim pentru urari!
Ziua mea a fost acum o luna dar le primesc cu mare placere! Ca si asa, cum s-a nimerit tocmai de Pasti au cam uitat toti de mine.

De ce-am citit pe aici azi am lasat si eu prichindica fara caciulita si doar in body si pantalonasi si nu i-a prea convenit. Acum i-am dat din nou caciulita si inca un costumas si doarme bustean. Si nu-i asa frig la noi, ca sunt 21-22 de grade. Probabil seamana cu mine ca eu sunt friguroasa rau. O sa mai incerc ca as vrea sa o calesc.

Tzuna cum ii faci masaj Mariei la glezne. De cate ori pe zi si cate minute? Ca si noi trebuie sa facem la glezna stanga putinel si deocamdata i-am facut doar o data pe zi. Mi-e si frica sa nu ii fac mai rau cu masajul meu.
Si referitor la lapte, cred ca al tau e foarte gras dupa cum spui. Oare e posibil ca din cauza asta sa aiba Maria asa colici? Te-ai gandit sa il diluezi cu putin ceai? Imi dau si eu cu parerea, daca gresesc dati cu rosii!
Va am,

Diana, mami de Julie 14.11.2003 si de Rianna 15.04.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabdyd spune:

Fetelor, nu merge linkul de la cap I al stupului. Sau poate aasa trebuie sa fie si nu stiu eu .

Diana, mami de Julie 14.11.2003 si de Rianna 15.04.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sherbi spune:

ei bine, ieri am fost la bucuresti la controlul de 6 saptamani si david a ramas cu tati si buna. am plecat la 17.30 si m-am intors la 22.30. in acest interval bb a mancat de 2 ori, o data 50 ml si o data 30 ml. ce ziceati, ca papa micutii vostri putin? poftim aici figura. bine ca il alaptez si nu stiu cat baga la ghiozdan, ca as fi luat-o razna.
si astazi ce credeti ca mi s-a intamplat? i dau lui david de dimineata sa pape si la un moment dat da drumul el la sfarc si cand colo curgea laptele din san ca din stropitoare. l-am facut tot una pe fatza si nu se mai oprea. mai tarziu s-arepetat povestea si cu celelalt san. tare ciudat!

ieri i-am luat si lui david niste lucrushoare frumoase foc.

si inca ceva, ca era sa uit. al meu bb se screme dimineata sa faca kk de zici ca-si da sufletul si mai multe nu. ce DD i-o fi greu asa sa-l faca, ca nu e constipat, face moale. mi se face o mila de el, ca se inroseste la fatza si mai are putin si explodeaza de atata scremut. la voi fac la fel piticii?

buna ideea cu personalizat tricourile pt. intalnirea de pe 1 iunie. sa scriem fiecare numele de utilizator si apoi mamica de numele bb-lushului, ex. : SHERBI, MAMICA DE DAVID


JAANA- in legatura cu pompa electrica. eu mi-am luat de la AVENT, dar nu sunt multumita sau nu stiu eu s-o folosesc corespunzator. noroc ca are in kit si dispozitiv de pompare manuala care face vid mult mai bine decat cea electrica. e drept ca si la cea manuala dau in gol de vreo 5 ori pana declansez lactatia. poate ar trebui sa incep cu cea manuala si apoi sa schimb pe electrica si functioneaza. o sa incerc., desi eu nu prea suport treaba asta cu mulsul. ma cam doare, pe cand de la bb nu simt nimic.



micul meu bondarel

film cu david

violeta, mamica de david alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sherbi spune:

despre MARSUPIU: eu stiu un pont si mai bun. eu l-am luat cu 150 de lei din METRO. ei au cele mai mici preturi. de acolo mi-am luat si sterilizatorul cu aburi cu 170 de lei care la chicco costa 320. sunt super afacerista, ce sa mai!!!

micul meu bondarel

film cu david

violeta, mamica de david alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

gata, merge si linkul catre primul stup...

Sherbi ce dragutze sunt hainutele , sa le poarte cu placere. Si eu am luat azi lui Rares cate ceva si ma gandesc acum, oare lui David si lui Rares li se intampla lucruri similare ptr ca sunt nascuti in aceeasi zi?! am mai obs ca au o bluzita la fel si atunci mi-a venit in cap ideea asta

roxana &Rares Teodor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaisaFudulu spune:

Buna fetelor

Haide Mady ca azi sigur iti tii in brate minunea

RAportam si noi un kaki cremos si de culoarea mustarului....Raisa ca sa scoata acest kaka se screme de zici ca e super constipata si cine stie ce scoate de colo....se roseste...se strange..se face acordeon...si cand sa vezi surpriza...este plina sipe la pasarica si pe spate...pamperrsul plin.....acum face unu sau doua pe zi nu mai face la fiecare ,masa

Ela sa stii ca si noi tot nr 2 folosim si intradevar la pulpite este cam mic..mi se pare cateodata si rosu in zona aia...o sa merg sa vad si alte marca dar parca imi e fgrica sa incerc sa nu pateasca ceva...ce vreti si eu putin nebuna

Acum ma duc sa ma odihnesc putin ca dupa masa de la 4 mergem la restaurant sa stabilim meniul si ultimele detalii despre botez

V-am pupat si sa aveti grija de voi si de bebei

iubita mea Busca - Galusca

Diana Mamica fericita de RAISA-MARIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martutza spune:

Bine v-am regasit.
Sherbimultumesc pentru raspunsul de sambata.A dormit baiatul pana la 23.30 adica 7 ore jumate, ca niciodata.
Sa va spun ce am remarcat.Incepand de joi si pana ieri am mancat aceleasi alimente pentru a observa cum reactioneaza stomacul copilului, concluzia: nu are nici o legatura- spre ex:
joi nu a avut nimic si a vut scaun 1/zi
vineri - fara scaun, fara dureri si a stat afara 5 ore sarind practic peste 1 masa
sambata - scremete, gaze si 1 scaun/zi
duminica - gaze si 5 scaune moi in 3 ore
Luni- fara scaun.
In concluzie nu cred ca ajung cantitati semnificative in lapte sa tulbure digestia copilului.
Absoluta- si noi facem vaccinul cu intarziere pt ca sambata face 2 luni si ne-a chemat sapt viitoare.
Despre vaccin am ales sa-l facem pe cel de la stat.Chiar ieri am vorbit cu o mamica de profesie medic si mi-a spus ca nu are sens sa dam 3 mil odata la 2luni deoarece ea recomanda pe cel de la stat ca este ff bun, facut in Franta la Inst Pasteur.
Noi avem o mica problema azi- puiutu a vomat o smantana galbuie cu mucisori in ea desi in fiecare dimineata tragem cu aspiratorul nu stiu cum au ajuns aia in stomacel.Azi mergem la dr sa vedem ce e de facut.Pana atunci trebuie sa-l tin cca 5 ore nemancat ceea ce e ff greu.Bagam suzi care ne cam scapa asa ca stau planton la suzeta pana la ora 15.30
EllamissLA MULTI ANI pt ieri si multa sanatate.
Madypentru marele eveniment
Plange
Va pup
si va citesc cand mai pot.


Marta mamica fericita de baiat si Victor-Mihai 12.03.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cria_bv spune:

Hai Mady
Multa bafta si curaj.
Diana si al meu face la fel ca fetita ta pt a obtine mustarelul. Imi e si mila de el cand il vad cum se screme si se inroseste.
Ieri am facut prima baita in cadita, a fost destul de bine si se pare ca ii place.
Colici tot nu ne ocolesc desi am incercat si saab simplex si bonnisan.
Ce frumos ca va intalniti de 1 iunie, as fi vrut si eu sa pot veni.

Cria de Vlad 28 Aprilie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi78 spune:

Vad ca toate va afceti probleme despre vaccin. Eu cred ca sunt cea mai cea. Tudor o sa il faca de abia dupa 20!! Deci la 3 saptamini dupa ce a facut 2 luni. Doctora mi-a spus ca atunci vin vaccinurile de le Sanepid. Daca ea a zis ca ok sa il fac asa tirziu atunci cred ca ar trebui sa stau linisitia, nu?

Gabi mama lui Tudor (1.03.07)
Botezul lui Tudor

Mergi la inceput