Ati folosit pudra cu minerale de la L'Oreal?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Deci pudra cu minerale usuca tenul? Nasol. Bine ca stiu, sa nu-mi iau nici macar ca s-o incerc. Ce bine ca va scrieti parerile pe aici!








Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Eu folosesc pudra asta de cateva luni bune si sunt foarte multumita. Intr-adevar o aplic peste o baza de crema si nu mai trebuie fond de ten. Poate depinde de tenul fiecareia si oricum eu nu am prea multa experienta cu cosmeticele.

Ani de Stefana (23.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:


a aparut si aici iar paleta de nuante imi place,la fel si reclama produsului
avand tenul usor gras mi l-as cumpara cu placere insa nu imi place pensula...nu a lor ci nici una... destinata fetei - se poate aplica cu succes si cu un buretel de fard?


Cu gandul la copilarie traiesc din plin www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=17" target="_blank">emotia copilariei m-am transformat din in , si lupt neinfricat PENTRU EGALITATE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mindy spune:

Luna, eu am incercat cu burete de fard si nu a mers, tare neuniform se aseaza.. e si greu de luat pe burete din cutiuta aceea mica pulberea.
Eventual sa o muti in alta cutie mai mare, de marimea unui burete de pudra, sau o alta varianta sa folosesti un burete minuscul.
Daca ai muuulta rabdare si mult timp de stat la fardat, merita sa incerci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jenn spune:

Nici mie nu-mi place cum se intinde,daca te grabesti te alegi cu niste dire...eu am ten mixt dar in afara de culoare se pare ca mare lucru nu e de ea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:


deci pentru mine nu -
oricum zilele trecute mi-am luat un fard de la Bodyshop (editie limitata) si il pot folosi cu succes utilizand un burete...
dar alergie la pensula mai are cineva?!
cel de buze/pleoape nu - dar acela stufos pentru fata/gat/decolteu/ -NU si NU

Cu gandul la copilarie traiesc din plin www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=17" target="_blank">emotia copilariei m-am transformat din in , si lupt neinfricat PENTRU EGALITATE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_b spune:

Am revazut instructiunile de folosire din reclama si iata ce am inteles:

intii se foloseste baza de machiaj sau fond de ten care patrunde corect in piele ( nu ramine ca o masca )
apoi cu pensula se aplica pudra cu virful ei si fara a apasa, in "insule", simetric, pe fata ( frunte, barbie, obraji etc).
in final cu aceeasi pensula si cu ajutorul unor miscari circulare ceva mai apasate, se intinde pudra, pinna la acoperire perfecta
.

Incercati si asa, poate nu mai ramin urme.
Am zis, hai sa mai vad cum e si cu tehnica asta dar trebuie sa-mi schimb (cred) fondul de ten, un flexiteint de la Vichy care e cam consistent si nu prea se "pupa " cu pudra asta.

www.helpsonia.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniela23 spune:

mey gagici , la pudra asta de la L'oreal peria e de vina, si eu ma patam pe fatza cu peria lor mica si tare dar de cand mi-am luat perie ca lumea pot sa ma fac perfect (am acum o perie medie cu peri foarte moi si care distribuie uniform pudra pe piele )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanasm spune:


si eu sunt tentata sa-mi iau pudra in discutie...maine merg sa o testez klumea:)
daca nu-mi convine ma gandesc la oaresce fond de ten....ceva sugestii? ce parere aveti de avene, bourjois, vichy?

Oana

de Raul

Mergi la inceput