Ati folosit pudra cu minerale de la L'Oreal?

Ati folosit pudra cu minerale de la L'Oreal? | Autor: andram

Link direct la acest mesaj

Salutare,

As vrea sa imi cumpar o pudra mai inchisa la culoare si am citit despre noua pudra de la L'Oreal, cu minerale.
A folosit-o cineva? chiar nu mai e nevoie de fond de ten?
Acum folosesc pudra pulbere si fond de ten de la Revlon de care sunt multumita (fondul de ten, desi acopera foarte bine, se cam vede...sau asa mi se pare mie).
Odata cu venirea verii e nevoie de o pudra usor mai inchisa decat ce am eu si ma gandeam sa incerc pudra asta cu minerale.
Ma ajutati cu o parere, va rog? as vrea sa merg azi la cumparaturi asa ca am nevoie de raspunsurile voastre cat mai repede

multzam

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Adrriana spune:

Poate ne dai un link sa vedem si noi cum arata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andram spune:

Am fost in magazine: desi se face reclama prin toate revistele va aparea pe piata abia peste o luna sau chiar doua.
Intre timp am gasit pe internet pareri despre pudra:

http://www.epinions.com/content_246490828420

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anto spune:

Mda ,si eu eram curioasa .Nici aici nu a aparut inca nici de la Loreal si nici e la alte frme mai scumpe .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bufi spune:

Mai stie cineva ceva despre pudra cu minerale...nu neaparat de la L'Oreal, poate fi si de alta firma

Am auzit ca faca folosesti pudra asta, nu mai nevoie de fond de ten?

Cu toate ca nu prea imi plac produsele L'Oreal si nici nu folosesc sunt tentata sa incerc pudra asta.


Bufi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniela23 spune:

fetelor NU va luati pudra de la l'oreal pt ca contine talc care astupa porii.Sunt si alte firme care fac pudra cu minerale fara talc (maybelline de exemplu ).Eu o am pe aia de la L'oreal pt ca nu mi-am dat seama de faza cu talcul pana am cumparat-o.E ok, nu o imprastii prea tare cand ma dau cu ea, nu se vede prafoasa pe fatza,e foarte foarte fine in schimb imi devine fatza lucioasa dupa cateva ore.Categoric as folosi pudra cu minerale in loc de pudra normala dar nu de la l'oreal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mindy spune:

eu mi-am cumparat-o recent (15$ aici) si nu ma da pe spate.
parca imi ramin tot felul de pete, nu mi se aranjeaza uniform, tot timpul stau cu servetele sa sterg surplusuri cind ma fardez, imi ia mult timp sa o aplic bine. Eu zic ca e pt femeile care au muuulta rabdare si timp sa stea la machiat.

aveti grija cind o aplicati sa nu fiti usor transpirate pe fatza sau cu urme de la crema ca e dezastru.

eu prefer fondul de ten.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianna spune:

Se pare ca sunt singura cu pareri bune despre ea. Am un ten acneic si foarte sensibil la multe produse de pe piata - de altfel folosesc numai produse dermatocosmetice. NU numai ca nu imi provoaca alte cosuri, dar chiar usuca pe cele care apar. A fost foarte dificil la inceput sa o aplic, dar dupa ceva practica, iese fara cusur (pont: baza - crema matifianta si pentru uniformizarea culorii, la sfarsit pulverizati apa termala). Imi place si o sa imi mai cumpar - e singurul produs cu care ma impac bine si are putere de acoperire destul de mare (nu mai trebuie fond de ten).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_b spune:

quote:
Originally posted by andram

Am fost in magazine: desi se face reclama prin toate revistele va aparea pe piata abia peste o luna sau chiar doua.
Intre timp am gasit pe internet pareri despre pudra:

http://www.epinions.com/content_246490828420



Andra, eu am cumparat-o de aproape 4 luni, din bacau ( ca si brianna, cred ).

Nu ii contesc calitatile dpdv cosmetic dar daca ar fi sa ma refer la cit de greu se aplica...hoho! pai eu, m-am lasat pagubasa...recipientul contine o perie...imposibila!

Asa ca m-am "chinuit" sa o aplic cu o alta perie, speciala pentru pudra pulbere si exact acelasi esec! Poate conteaza mult ce fel de ten ai, poate conteaza indeminarea, poate, poate...nu stiu...
Dar stiu ca, in acest caz, nu se justifica reclama, promisiunile producatorului, pretul chiar.

Si mai stiu ca o pudra de buna calitate ( sau maacar de calitate "populara") trebuie sa poata fi aplicata in conditii obisnuite ( fara pasi ultra-speciali, atentie deosebita la celelalte produse anteaplicate s.a.m.d.).

Prin '86 a aparut o pudra de la farmec, in cutie mare, cu pudra praf sclipitoare (shimmering cred ca-i termenul)care lasa un finisaj impecabil, satinat ( nu cu sclipici, caci sclipiciul ala se topea efectiv pe fata si lasa doar o imagine ca-n reclamele profesioniste de azi despre fete bronzate si usor transpirate de efortul plajei) si ...pina in ziua de azi eu consider ca ACEEA a fost cea mai buna pudra pe care am folosit-o in viata mea, desi am facut cunostinta si cu multe altele...hehei!

Ca sa nu mai spun ca...nu trebuia sa am grija cum si peste ce sa o aplic, uneori in graba spre discoteca (acum i se zice club, nu?) imi ridicam iute parul si o aplicam si cu virful degetelor, peste tonele de fond de ten specific anilor '80 si nu ramineau urme.
Din pacate n-a fost decit o "tura", au scos-o din productie...cine stie, poate ca avea mult plumb sau alte alea...

Nu stiu de ce dar, cind am auzit intii despre pudra minerala...cu gindul la pudra aceea de la farmec m-am dus. Din pacate, nici vorba de comparatie. Poate ca pudra minerala de la alte firme o fi altfel dar cea de la L'oreal m-a dezamagit puternic.

Si pentru ca sa va arat despre ce vorbesc, sa nu existe confuzii, iaca poza:

http://ecx.images-amazon.com/images/I/312m89qJKJL._AA280_.jpg

www.helpsonia.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mindy spune:

Daniela, am vazut poza, exact aceea o am si eu.. zace abandonata in trusa cu cosmteice.
Si mine peria aia mi se pare mica, greu de aplicat- acopera o supratafa mica. Cu burete am incercat si tot nu o aplic bine.. am luat si culoarea buna, aproape de tenul meu sa nu se vada urme pe la git dar tot ceva nu imi place. Am avut pudre muuult mai ieftine si mai bune, din acelea compacte cu burete simplu.

Cumnata mea e f multumita, ea m-a batut la cap sa mi-o iau si eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokorina spune:

ANTO.....cum nu a aparut,pudra asta?eu mi-am cumparat anul trecut in vara de la bipa,este si in dm,nu mai spun de müller.poate nu i-ai dat atentie,dar este si chiar azi am vazut in bipa, ca aceeasi pudra a aparut bronzanta,ii face reclama.

si eu mi-am cumparat pudra asta,recomandata de....cineva,care tocmai a postat aici nemultumita si ea :):):):).....sant profund dezamagita de peria aia nesuferita care arata ca o mustata neingrijita,dura,aspra si nu acopera decat locul unde apuci sa pui peria.nu se intinde si e ca naiba tot procedeul,umblu sa sterg cu servetelul sau sa adaug pe unde mai trebuie.n-am timp de din-astea.
o am aruncata undeva intr-un sertar.am pudra mult mai ieftina si mult mai faina...

DANIELA_B......eu cunosc pudra aceea de la FARMEC....arata atata de frumos pe fata parca era un sidef,pacat ca aeram la varsta cand nu ma puteam da,dar de amorul artei si de a o imita pe sor'mea....ma dadeam pe ascuns si spuneam ca sant printesa....

Mergi la inceput