Jurnal de rasfat / unic si minunat

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tzuki spune:

Foarte frumos! Asta imi aduce aminte ca pana mai acum vreo cateva luni ma gandeam ca nu e bine sa traiesti doar pentru copii, ci impreuna cu copiii (tai). De cand a aparut D. in viata mea, am uitat ce gandeam inainte...

Sotul mi-a propus acum cateva saptamani sa ma duc la solar. Mi s-a parut bizara propunearea, la cearcanele pe care le am, mi-am zis ca ce-i trebuie chelului... Acum ma gandesc ca poate a avut dreptate, din cauza oboselii am ajuns palida si fara stralucire.
Dupa ce am citit aici, ma gandesc sa-l intreb pe sot daca mai e valabila propunerea .

Tzuki, mama de Tzuk mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelinajoli spune:

Nimeni nu se mai rasfata cu nimic?Azi ma rasfat cu munca,dupa aceea cu scoala.Cand ajung la 22 acasa,ma asteapta omul cu cina pregatita si o baita fierbine,dupa care un masaj complect.....si atunci.. .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piticasigogosica spune:

Superrrrr!!!
Sunt o mama ca o leoaica,adica puii primii si...intotdeauna ei ...si am uitat de mine.Mi-ati dat atatea idei!!!
Si totusi ceva am facut:mi-am pus bani pe un card din care sa cheltuiesc numai pentru mine:haine,cosmetice etc etc,altfel niciodata nu reusesc,sacosile cu mancare,hainute pentru copii erau mereu alegerile mele.Parca erau DATORIA mea.
De Sf Valentine(am gasit un motiv nu ca as fi fan) mi-am luat puii,am fost la mall si am cumparat ceva pentru mine si culmea...chiar nu m-am mai simtit "vinovata" ca nu le-am luat (si) copiilor!

PS Super ideea de vacanta la Paris de una singura,de cand visez si eu la libertatea de a sta cateva zile singura cu mine,undeva frumos...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyna24 spune:

Este pt prima data cand citesc aici si....parca simt nevoia sa ma descarc!
Rasfat.............hmmmmmm......pai.....de cand a aparut inunea in viata noastra........pt mine rasfatul e mai putin!
Ce fac sa ma simt cat de cat bine?O data pe luna ma duc la cosmetica si la max 2 luni ma vopsesc!Altceva????Si.....cand prind un pic de timp(sau e sotu acasa /mama/sora vin la noi), atunci ma bag si eu in cada plina cu apa si ma relaxez un pic.Si...cam atat!
Pitikul(acum mare de 10 luni) imi ocupa tot timpul si uneori n-apuc sa ma spal pe cap decat la saptamana.......Asta e viata!Ce sa-i faci?
Relaxare mai prin cand pot merge singura(fara bebe) la cumparaturi, fie ele si pt casa(mancare.....etc)!La cumparaturi.....ce sa zic?Cam rarut ca-i mai dragut!
Acum m-a cuprins febra Lr asa ca........bag comenzi online!Si...dupa ce am luat pt pitik la greu.......m-am rasfatat si eu cu vreo 2 colete numa' pt mine!
Cam atat cu rasfatul!

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4a6d3bdb13f907e3635902&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">SARBATORI

DAVID
Alyna si David (22 Aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Eu sunt acum la cura (da din-aia drastica) asa ca am alte metode de a ma rasfata :-)
In primul rand, in we imi cumpar o rochita/fustita care imi vine o idee cam stramta.
Apoi toata saptamana ma tin cu inversunare de slabire.
Si vineri incerc sa-mi imbrac rochita ... Daca m-am tinut de treaba...e cel mai tare rasfat ! Si ma mai premiez in we cu o alta rochita, la fel de stramta, target pt saptamana urmatoare.

Si functioneaza !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michela09 spune:

Am citit acest jurnal acum cateva zile, mi-a placut enorm, m-a facut sa-mi dau seama ca trebuie sa schimb cate ceva in viata mea. Si o sa incep cu lucruri mici, poate asa o sa prind curaj si o sa ajung si la schimbari majore.
Ieri mi-am cumparat ceai verde cu fructe de padure, pe care sa-l beau la servici, pastilute cu extract de otet de mere, o crema anticelulitica, (toate astea pt. a slabi si a incapea din nou in hainele de asta vara), si mi-am facut si o programare impreuna cu o prietena la sauna. Si parca ma simt mai bine deja!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna22 spune:

rasfat? hmmmm.....fiecare zi e un continuu rasfat!!!!!!! nu-mi refuz nimic din ce-mi face placere!

sotul ma alinta in fel si chip, imi face toate poftele!
ador sa stau tolanita in pat si sa ma delectez cu seriale (toate imi plac!!!)....iar daca discutam si despre partea materiala, atunci un lucru e sigur: nu ratez niciun parfum care-mi place!!!!
iar sotulica imi tine isonul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nora2005 spune:

Rasfat? Suna bine...nu mi s-a intimplat demuuuult. O sa citesc din urma sa vad ce-ati facut voi!

Nora

Start slabire: 16.03.2008
Finish 6 weeks:27.04.2008
16.03: 79.5; 39.1; 47.7
19.03: 78.0; 38.2; 48.3
24.03: 75,2; 36,3; 49,2
"Invingatorii sunt cei ce fac lucrurile sa se intample.
Invinsii lasa lucrurile la voia intamplarii."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RWheelwright spune:

Fetelor, numai faptul ca am citit randurile voastre si ma simt o rasfatata. Ce mai! Azi a fost ziua mea cea mare; 'oi mai avea vreuna la fel?!!! Sa va zic-pe scurt: pe la 8,30 mi-am baut cafeaua si asta cu un ochi la tv si unul intr-o brosurica interesanta; pe la 9,45 am plecat in oras, am rezolvat in scurt timp ceea ce alta data mi-ar fi luat o gramada (plata la banca, etc). In (pen)ultima instanta -rasfatul rasfatului - am trecut pe la BIBLIOTECA. M-am plimbat printre rafturi si mi-am luat 4 (patru) carticele; si culmea!- nu faceau parte din bibliografie si nici pentru serviciu nu imi foloseau!Asa, de placere... (si acasa am o groaza!). Va spun: nimic nu se compara cu mirosul cartilor din biblioteca, cu cotoarele lor - mai noi, mai vechi -, oricate e-books-uri am avea! Si in final am trecut prin piata si mi-am ales niste ridichiute si cateva salatici de iti e mai mare dragul; apoi 2 minute la biserica din drum si, cu soarele in par, am ajuns acasa. La parinti, ca stam aproape. Unde iar m-am rasfatat cu o cafeluta; gata facuta de data asta. Ma rog, am ajuns si la casa mea. Dupa cateva ore a venit si jumatatea mea cu un zambet cat toata fata, de parca ascundea ceva. Pai ascundea: un laptop pentru mine, de Pasti! De la care va si scriu acum! Vroiam pe scurt, dar..... Si ziceti voi, n-a fost asta o zi, de - cel putin - RASFAT?!!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

quote:
Originally posted by pisix

Eu sunt acum la cura (da din-aia drastica) asa ca am alte metode de a ma rasfata :-)
In primul rand, in we imi cumpar o rochita/fustita care imi vine o idee cam stramta.
Apoi toata saptamana ma tin cu inversunare de slabire.
Si vineri incerc sa-mi imbrac rochita ... Daca m-am tinut de treaba...e cel mai tare rasfat ! Si ma mai premiez in we cu o alta rochita, la fel de stramta, target pt saptamana urmatoare.

Si functioneaza !!!



Si cand apuci sa porti hainele, daca cele luat cu doua saptamani in urma probabil iti sunt deja largi... daca tu te simti asa rasfatata, e bine, eu cred ca e un chin de fapt...

Totusi e o placere sa citesc aici, foarte frumos!

Pe langa alte lucruri care imi fac placere, pentru mine e un rasfat ca periodic sa iesim cu fetele la un ceai, fara copii, fara soti... relaxare totala!!!


Mergi la inceput