Jurnal de rasfat / unic si minunat

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bratu Monica spune:

FARA CUVINTE.
SUPERB,EMOTIONANT,MULTUMESC!

Monikka

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:

Fetelor...io citesc de ceva vreme cam din umbra...dar vin sa va spun ca ASTAZI m-am rasfatat din plin.

Am fost la un magazin...(nu stiu daca pot sa spun care..) si mi-am luat 3 articole pe care mi le doream de mult...asa de inceput.

m-am simtit EXTRAORDINAR !!!!!

Si cred ca am sa caut si un cabinet bun de cosmetica...ca spre rusinea mea nu am fost de ani de zile sa imi aranjez fatza !

Multumim de subiect !


Brianamica mamica de 2 fete cucuiete

“Întelegerea trecutului ne determină abilitatea cu care intelegem prezentul.”


POZE FETE CUCUIETE
ANA ESTE ATAT DE MARE
DAR SA VEDETI ELA CAT DE MARE E ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

eu mi-am lasat sotul acasa sambata cu bebelina si am dat iama in magazine si mi-am cumparat haine..adecvate cu noua greutate. Daca tot am slabit a fost o bucurie sa ma rasfat...mi-am luat haine sport de firma..una si una,....daca tot stau cu bebe acasa....mai mult sport ma imbrac. Si sunt atat de fine hainutele si comode..uf ce bine eeeee.....doar ca nu pot sa repet faza asta cam des...deh costa ceva . Mi-am luat 2 costume pandatlon 3/4 si tricou si adidasi...misto misto!
Chiar ...poate stiti voi vreun pont....legat de haine de firma sport la preturi mai mici decat in magazinele astea mari! Totusi in astea mi se par exagerat de scumpe!

Larisa si Alexia (13 iulie 2006)

http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

www.sonia.as.ro" target="_blank">S-o ajutam pe Sonia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Nu pot sa descriu ce mare mi-a fost bucuria cind am vazut pe prima pagina a forumului subiectul cel mai dulce redeschis. Si la "speciale"!
Din lipsa de timp nu am mai intrat demult sa scriu iar de citit foarte rar...Din pacate!
De data asta insa nu ma pot abtine...ceva ma mana ca o forta ascunsa: "scrie! scrie!" :))
Si nici macar nu am nimic special de adaugat. La mine rasfaturile sint la ordinea zilei. Nu trece zi in care sa nu fac ceva special pentru mine. Cit de mic...

Duminica dimineata m-am trezit devreme ca de obicei (nu-mi place sa lincezesc in pat) m-am spalat pe ochi, m-am cremuit (plus sunscreen obligatoriu), mi-am pus pe cap bentita care ma face sa arat de 17 ani ca sa-mi stapineasca zulufii obraznici, mi-am imbracat costumatia de sport + adidasii de rigoare si am iesit pe strazi hai-hui in lumina dulce a soarelui si in aerul fresh al diminetii. Dupa citiva pasi pe sub copacii inca plini de frunza si viata m-am surprins sarind de pe un picior pe altul ca la sotron, mergind cu spatele sau uitindu-ma pe cer dupa avioane fredonind :"avion cu motor, ia-ma si pe mine in zbor!" si rizind de una singura ce aparentza de redusa mintal trebuie sa fi avut in acele clipe...:)
Nu se compara cu nimic senzatia de libertate ce am avut-o mergind pe strada fara geanta si sacosile care ne cocoseaza zilnic de la/ catre munca, fara grija ca o sa intirzii sau o sa pierd autobuzul, etici, etici...Incercati!
Mergeti fara tinta pe un drum plin de copaci si flori...Opriti-va si mirositi iarba, imbratisati un copac si simtiti cum ii bate inima sub scoarta crapata...Toate aceste lucruri va vor da energie reala pentru momentele cind stati inchisi intre patru pereti de ciment. Mie mi-au dat din plin.


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Dance, sing, floss and travel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tab spune:

Dupa o zi intreaga de trburii, ca fiecare in parte,imi place cel mai mult sa fac un dus relaxant,si sa stau sa ma rasfat cu o carte /revistasi dupacare .Si asa este sfarsitul zilei mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otilica74 spune:

Subiectul asta ma face sa imi aduc aminte de mine, ca sunt femeie, tabieturile pe care le aveam cand eram pustoaica.
Recent intr-un magazin ma uitam la cosmetice, eu in general nu-mi iau creme fiindca nu ma dau,uit, dar sotul meu a insistat sa imi iau si inca pe cea mai scumpa.Am pus-o pe servanta in dormitor si inainte de a ma culca ma dau din abundenta, si ma simt parca mult mai bine, si e doar o crema...
Cand ies de la coafor parca sunt cea mai frumoasa femeie, si parca toata lumea se uita altfel la mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

si io si io:
am aranjat si plivit pe langa florile din gradinita din fata casei, am mirosit iarba proaspat taiata de sotul meu si mi-a placut teribil. si nu m-am gandit la nimic altceva.

ALAPTATUL HELPLINE


de piticotu' uriash

m-am facut maricica


POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matgravidut spune:

Saptamana viitoare am concediu. Imi facusem planul sa fac curatenie prin dulapuri, dar o sa fac asta numai dimineata, iar spre pranz si dupa-masa o sa fac ceva ce nu am mai facut de ani de zile... sa scriu.

Scriam tare multe eseuri si poezii inainte.

si cred ca in seara asta o sa-i fac sotului o surpriza. O sa-l astept acasa ca pe vremuri... in neglijeu.

Monica-Matz 21+ cu Andreea Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelinajoli spune:

Ce bine este sa te resfeti intr-o vana plina de spuma cu un aparat care sufla bulbuci,parca ai avea jacuzzi.Mai versi si un pic de ulei relaxant,ca sa te simti ca in Paradis!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelinajoli spune:

Azi de exemplu am stat comoda in fotoliu si mi-am bagat piciorusele in vanita de masaj pt ghioambe.Si asa bine a fost!Acum ma rasfat cu o cafeluta in fata calculatorului si scriu.E minunat,azi numai am nici o grija....

Mergi la inceput