Jurnal de rasfat / unic si minunat

Jurnal de rasfat / unic si minunat | Autor: desprecopii

Link direct la acest mesaj

Aici veti gasi publicat un articol scris de voi. Jurnal de rasfat:
http://www.desprecopii.com/INFO.ASP?id=1133

Un articol minunat si inspirational. Scris cu multa dragoste de voi, pentru toate femeile de pe DC.

Multumim tuturor pentru contributie.






Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
special:www.supereva.ro

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Multumim DC pentru acest "jurnal de rasfat" postat. Nu am stiut de existenta lui. Dar mi-a mers la suflet. Lectii bune de incercat, de a ne face mai fericite, implinite.
Apropos de rasfat. Am dat in mania prosoapelor. In doua zile mi-am cumparat 7 seturi de prosoape (nu ca as fi avut nevoie), dar de foarte mult timp mi-am dorit niste prosoape elegante, cu bordura, franjurei, ciucurei, tot felul de elemente decorative. Stiu, suna copilaresc dar era o mare dorinta a mea sa posed asa ceva. Eh, uite ca in sfarsit mi-am indeplinit visul. Prosoape negre, bleumarin cu niste embleme ce par a fi regale (nicidecum copii dupa patrafirul popii cum mi le-a denumit al meu sot). Nimic nu egaleaza incantarea de a-mi afunda fata umeda in ele. Ma simt ca o regina, ma simt o rasfatata folosindu-le. Ma surprind intrand in baie si admirandu-le si apoi trag o privire in oglinda. Sunt normala?! Nuuu, dar ma simt bine in pielea mea.

Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006)
Camera lui Luca/Finding Nemo si Camera Evei-Gradina cu flori vesele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bertha spune:

Nici eu nu stiam de existenta juranlului, dar m-am regasit in aproape toate mesajele. E bine sa stii ca si alte femei gandesc si simt ca tine, ca suntem oameni maturi prea des, cred ca ar fi minunat sa mai fim si copii din cand in cand. Si ce e important e ca putem face asta, nu e f greu deloc. Dar e bine cand cineva trage semnalul de alarma.
In concluzie, ma duc sa mananc niste ciocolata, o forma sublima de rasfat.

Multumesc!

Bertha si Darius - frumusete rara (DN 08-06-2004)


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

ciuf si eu am mania asta -a prosoapelor - si in plus am si o colectie cam mare de seturi de asternut pe care imi place sa le schimb o data pe saptamana.





Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
special:www.supereva.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alincic spune:

Si eu acuma am gasit"jurnalul de rasfat"
Cit dorm copiii(3 la nnumar) la amiaza ma gindeam sa fac niste placinte (ca de obicei imi caut singura de lucru).Dar m-am razgindit si am luat o ciocolata negra si m-am asezat in pat cu pc pe brate.Si am luat si un capucino MOCHA (preferatul meu).Mai citesc un pic pe DC si ma dc sa-mi aranjez parul.A sunat si sotul ca vine acasa mai devreme,cred ca il scot eu in oras astazi
Capul sus,viata merita traita frumos(asta mi-o spun in primul rind mie)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

super!bravo!!!

P.S. si eu sunt prosopfila


Noe si Anne-Bianca (14.03.2006)


Madness does not always howl. Sometimes, it is the quiet voice at the end of the day saying, "Hey, is there room in your head for one more?"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misulescum spune:

Multumim pt.aceasta minunata sinteza!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adameasca spune:

Asta e unul din topicurile care mi-a mers la suflet, l-am urmarit cu sufletul la gura si cu placere. O felicit pe Scarmanus pentru ideea pe care a avut-o acum ceva vreme!

Ileana
poze,poze si iar poze...
Luca (2 octombrie 2003) si Ilinca (29 august 2006)
O poveste fara titlu... Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

foarte frumos! felicitari!


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=14" target="_blank">
Poza Dianei este Humulesti.jpg - Va place?

Petitia online:
http://www.sign2signal.com/sign2signal/index.php?ln=en&show=petitie&id=311

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capra cu trei iezi spune:

jurnalul de rasfat sa continue!

capra cu trei iezi cucuieti, si ce cucuieti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina78 spune:

ah... abia astept sa citesc tot...
eu imi doresc mult de tot sa fac baie intr-o cada din aceea veche, undeva afara, intr-o zona de deal, munte dar OBLIGATORIU in cada sa inoate ratuste mici mici din acelea pufoase
asta da rasfat!

Mergi la inceput