Jurnal de rasfat / unic si minunat

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Eu m-am hotarat sa fac o lista cu tot ceea ce imi face placere.Sper sa nu ajung sa scriu o carte....dar nu conteaza.Cu siguranta ca nu o sa reusesc sa fac chiar tot dar o sa am satisfactia ca voi taia de pe lista cate ceva...poate nu chiar in fiecare zi. Poate doar citind-o o sa imi fac o bucurie

Silvi si bebe Alain 19.01.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DARAEL spune:

Andreea , ca un adevarat “redactor sef”, a gasit, ca intotdeauna, modalitatea sa ne aduca aminte de NOI !

Citind momentele de rasfat, nu pot sa nu ma gandesc si sa constat ca lucrurile mici si simple ne aduc bucuriile cele mai mari

DARAEL
Fericit Non-Stop
www.geocities.com/dara2el/" target="_blank">27 grame de Sanatate pura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ile77 spune:

quote:
Originally posted by DARAEL

Andreea , ca un adevarat “redactor sef”, a gasit, ca intotdeauna, modalitatea sa ne aduca aminte de NOI !

Citind momentele de rasfat, nu pot sa nu ma gandesc si sa constat ca lucrurile mici si simple ne aduc bucuriile cele mai mari

DARAEL
Fericit Non-Stop
www.geocities.com/dara2el/" target="_blank">27 grame de Sanatate pura



Ai absoluta dreptate in privinta lucrurilor mici si simple .

Ciuf, am si eu o manie, cea a gelurilor de dus
Imi cumpår tot felul de geluri de dus care trebuie neaparat sa miroase fff frumos .
Un dus fierbinte cu gelurile mele preferate este un adevarat råsfat pt simturile mele.

Ile si Vivian (07.03.2006)


http://good-times.webshots.com/photo/2040193270101233639hAhBhR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capra cu trei iezi spune:

se pare ca jurnalul continua chiar aici. citindu-l , e un rasfat. eu vreau sa-mi cumpar o orhidee si sa ma rasfat uitandu-ma la ea si inchipuindu-mi ca sunt intr-un loc exotic, departe de nebunia acestei lumi. cred ca mi-o voi lua cadou de ziua mea, de sf. imparati constantin si elena..

capra cu trei iezi cucuieti, si ce cucuieti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_b spune:

quote:
Originally posted by capra cu trei iezi

se pare ca jurnalul continua chiar aici. citindu-l , e un rasfat. eu vreau sa-mi cumpar o orhidee si sa ma rasfat uitandu-ma la ea si inchipuindu-mi ca sunt intr-un loc exotic, departe de nebunia acestei lumi. cred ca mi-o voi lua cadou de ziua mea, de sf. imparati constantin si elena..

capra cu trei iezi cucuieti, si ce cucuieti!



cred ca mi-o voi lua cadou de ziua mea, de sf. imparati constantin si elena

Foarte frumos! Te rog sa ne povestesti!

se pare ca jurnalul continua chiar aici

M-as bucura, mie astfel de lucruri imi aduc mare drag in suflet si dintre toate lucrurile pe care le "am", pe suflet as vrea sa-l pretuiesc cel mai mult.
Pe locul 2, si deloc de neglijat, mi-e spiritul/mintea carevasazica, pe locul 3 corpul si lista ar putea continua, fiindca vreau sa cred ca sint "bogata" si "am" multe.
Fara discutie, cind vor veni copii ( ii astept cu toate bratele sus!), ei vor fi beneficiarii de drept ai "averii" mele si-n acelasi timp, titularii locului 1!

LEdit: ups, de emotie, am uitat ce voiam sa zic de la bun inceput. Multumesc, scarmanus!

Qi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

pot sa spun ca azi-noapte pe la 5,30 citind rasfaturile de anul trecut am dat apa la soricei ?!
mi-am amintit de atatea lucruri bune si rele...si a fost un rasfat doar citind acest jurnal...

abia am ajuns acasa si tineam mortis sa va spun asta...

multumesc DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

quote:
Originally posted by ile77

Ciuf, am si eu o manie, cea a gelurilor de dus
Imi cumpår tot felul de geluri de dus care trebuie neaparat sa miroase fff frumos .
Un dus fierbinte cu gelurile mele preferate este un adevarat råsfat pt simturile mele.

Ile si Vivian (07.03.2006)


http://good-times.webshots.com/photo/2040193270101233639hAhBhR




si eu am mania gelurilor de dus, si credeam ca sunt singura
nu exista luna in care sa nu imi cumpar cateva. am stoc acasa si ma rasfat la fiecare dus cu alta aroma.



Mari

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona_toma spune:

Eu ma rasfat cam o data la 2-3 luni lasand bebele cu o tanti vecina si umbland de nebuna prin magazine.Cred ca o sa fac mai des lucrul asta minunat, ca sunt asa obosita si stresata!!!Si cred ca merit sa ma relaxez un pic la cumparaturi, stau non stop cu strumfu' care are 1 an si o luna, calc, fac mancare si curatenie...deci imi ajungeeee!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnaGN spune:

Deci se continua lista rasfaturilor?
E oficial? :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalinad spune:

daca se continua aici lista, pai ma trec si eu...
m-am rasfatat luna trecuta cum nici acum nu-mi vine sa cred ca am facut-o... de dinainte sa raman insarcinata (acum 4 ani) am zis ca facem un concediu in strainatate. in timpul sarcinii nu s-a putut, cat a fost serban bebe nu s-a putut, acum realizez ca n-o sa se poata prea curand fiindca nu avem cu cine sa lasam copilul...
asa ca AM FACUT-O. am lasat acasa sot si copil, si am plecat 4 zile la paris. am uitat de tot si de toate, nu mi-a fost dor de nimic, doar m-am plimbat si mi-am umplut sufletul...


Mergi la inceput