Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (39)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

ce bine sta mark in fotoliu!

chris + alexandra
varsta alexandra
poze bebe alexandra

bebeii nostri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danita spune:

Acum 5 luni am avut un examen dificil ... un examen sa devin mama ... l-am trecut ! Ii multumesc Lui pentru asta si ingerasului meu ! Sa traiesti puiul meu si sa fii sanatos ! LA MULTE LUNI-ANI INAINTE!!

D

BeBelusca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

ktrinel, foarte pe sufletul meu tema ta....
am aflat ca, cu motivatia potrivita, sunt capabila de orice. si mai fericita ca niciodata. e drept, si mult mai sensibila la nevoile si dorintele oricarui copil, si deci mai...'nevrozabila' dar e ede departe cel mai fericit eveniment ever. hai ca ma duc sa l pup ca m a apucat doru'...
danitza sa ti traiasca!


diana si david ( 03.12.06 ) vor spune nu
www.acsis.ro/home.php" target="_blank">ajuta-ma sa cresc alaturi de mama mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danita spune:

niste carti noi in emailul nostru ! bagati ocheanul pe acolo ;)
D


BeBelusca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

ktrinel ce tema.....
in primul rand nu mai sunt sotie, sora, fiica, pritena ci MAMA! mult mai iritabila in tot ce tine de bine copilului meu (adica cand e vorba de Dani sau orice altceva va fi intotdeauna Dani!). chiar ieri discutam cu Florin cum ar fi sa avem inca un copil. l-am putea iubi la fel de mult?? poate mai uit de multe ori de nevoile celor din jur, ma gandesc f mult la copil. uit cateodata si de mine. dar nu conteaza. nu sunt mai toleranta, dimpotriva. nu sunt mai rabdatoare, dimpotriva. vb de relatia mea cu cei din jur (excluzandu-l pe Dani). din cand in cand mi-e dor de viata mea, mi-e dor de munca (adica de serviciu, ca munca tot prestez acasa), mi-e dor de colegi, de fete, de barfe si alte activitati care sa nu se invarta in jurul copilului. dar ma uit la el si imi trece. ma uit la el si nu imi vine sa cred ca acum 6 luni era la mine in burtica si ma gandeam cum va arata, ce voce va avea.... acum totul se invarte in jurul lui, e centrul universului meu.
il iubesc!
si gata!

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

mai fetele ce se intampla? ati intrat toate in greva??? treceti inapoi? ne e dor de voi! de toate!
dianocica felicitari pt dintisori!
fug la somnic, noapte usoara si maine va astept pe toate pe aci!

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

am pus niste poze noi. unele de la baitza in cada. pluteste super dupa ce reuseste sa ridice fundul.. pt fetele care fac baie la bbi in apa mai calda: incercati sa umpleti o cada cu apa la fix 37 grade si intrati....e nemaipomenita. da, daca vrei sa stai juma de ora in ea, iti dardaie dintii un pic la final. dar pt-10 minute...e super. imi vine sa ca n am inceputt mai demult...azi a pus alex apa la 38 si imediat am simtit diferenta.


diana si david ( 03.12.06 ) vor spune nu
www.acsis.ro/home.php" target="_blank">ajuta-ma sa cresc alaturi de mama mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

Seara buna,
Alexandra, ce a crescut Mark!!! De fapt, au crescut toti fulguletzii...
Noi abia am ajuns acasa dupa un adevarat maraton de mers la 2 nunti astazi! Adica ceva de genul dai si fugi la ora 3 la o biserica, apoi la ora 4 la cealalta biserica, la ora 5 la un restaurant si de la ora 7 la celalalt restaurant. In conditiile in care afara ploua si noroc ca Bucurestiul e gol la ora asta ca daca nu cred ca stateam o groaza in trafic.
Fetelor, bebele meu nu mai mananca!!! Nu stiu ce sa mai fac! Pana acum 2 zile avea un program stabil cu alaptat la 7 dimineata apoi la 10, 13.30, 17.30 si 20.30 cate 220-230 ml. Acum pur si simplu nu mai vrea...ma chinui sa-l fac sa pape si astazi abia a intrat un 200ml la 10, la pranz nu a vrut deloc, a mancat 200ml abia la 15.30, 120ml la 19 si 240ml seara dupa baitza. Si somnul e dereglat rau de tot, ziua nu prea mai doarme deloc, in parc are o repriza de juma de ora plus inca maxim o ora in casa. Noptile trecute a dormit fara sa se scoale astazi , daca eu nu ma trezeam la 7.30 el mai dormea. Nu stiu ce sa cred, ori incearca sa-si mai scoata o masa, dar mi se pare cam devreme pt patru mese pe zi...ori sunam pediatrul! Ceva idei?

Daca m-a schimbat maternitatea? Categoric da...sunt mai calma, mai toleranta, nu ma mai aprind asa usor, mi-am dovedit ca pot sa trec prin multe grele si pot sa zambesc dupa...si, cel mai important lucru, m-a facut fericita. Bebele meu m-a implinit ca femeie! Si acum stau si ma minunez, ca o toanta, cum naiba am putut trai atata vreme fara EL!!!
Si nu mai stiu ce voiam sa spun...ah...cum e cu memoria si cu cele 6 luni?

Danutz, mamica de bebe Rares (14.12.2006)

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank"> fulguleti
varsta rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

Un amestec de fericire amestecata cu putina teama ! Ca si mamica as face absolut orice pentru puiul meu, as sacrifica absolut orice pentru el, cu mare usurinta !

Slujba de mamica mi-a rapit independenta dar mi-a daruit ceva mai de pret: un sens al vietii, fara de care ratacesti prin lume fara noima.

Cand vine vorba de ei, cred ca toate suntem nevrozate, eu una am reusit sa imi ridic in cap toata familia cea cunoscatoare in ale educatiei copiilor ! Dar e al meu si o mama simte si stie ce sa faca chiar daca nu a crescut 7 copii si nu a citit nu stiu cate carti.

Somnul mi-e dat peste cap, cearcane am sub ochi, ma doare spatele de mor dar cand il iau in brate ma ia cu fiori si nu simt oboseala decat seara tarziu dupa ce adoarme el !

..nici o cariera, nici o casnicie, nici averea nu te pot face un om implinit ! Un om implinit cu adevarat sufleteste este un om care are un copil !

desiree si bebe Octavian

pozici puiul meu;

varsta Octavian;
slideshow fulguletz;
Ploaie de stele







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadiutapm spune:

buna seara, dragi mamici apelez la bunatatea si experienta voastra.
Sunt o mamica de ian-febr 2007, am o fetita minunata insa sunt disperata in urma unei ecografii de sold a fost diagnosticata cu displazie de sold drept, iar dupa ce ne-a consultat doc ortoped Dr Petre Neagoe de la budimex trebuie sa facem operatie, momentan a imobilizat-o in ghips si e groaznic, trebuie sa stam doua saptamani si dupa aia internare in spital pt intindere fortata si dupa... operatie.
Va rog frumos daca v-ati confruntat cu asa ceva sau daca stiti ceva de acest dr, puteti sa-mi dati PM ca sa nu ocup din spatiul vostru de scris. Multumesc din suflet.

va doresc bebei sanatosi si frumosi iar voua multa rabdare.

pupam mamicile si pe cei mai dragi bebici
Nadia de Lidiuta
o nastere cu miros de cafea 08.02.2007
varsta Lidiuta

Mergi la inceput