Miresici frumoase de 2007 (4)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns josefine spune:

in legatura cu pantofiorii, daca rochita e mai lunguta, nu se vor vedea pantofii, cel putin eu asa cred.

dar pantofi de schimb va luati? balerini sau ceva mai comod?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea81 spune:

Eu imi voi lua ceva mai comod de schimb, dar nu balerini, k o sa ma impiedic...Imi trimiti si mie o poza de la cununia voastra?
Vezi ca ti-am trimis un PM.

~Este mai importanta; pacea decāt dreptatea...(Parintele Arsenie Boca)

~Tragedia vietii nu este ca se termina atāt de repede, ci ca am asteptat asa de mult sa o īncepem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns canne-marie spune:

Josefine pe mine ma costat firma de aranjamente 8 milioane,in care sunt incluse scune imbracate + mese imbracate + decoratiuni baloane + aranjamente florale,dar precizez ca firma nu este din Bucuresti,este din C de Arges,unde fac nunta.
Mi s-a parut un pret superrrr la ce ofera.

In schimb cu pregatirile de nunta cam stau pe loc, nu am mai facut nimic special,nu stiu cand sa ma duc sa-mi i-au rochita,mai am de luat verighetele,de facut invitatiile,de cumparat tot ce trebuie de imbracat pt.mire,bauturile apa + suc + suc natural ( astea mai aproape, prin august ).Eu am pana acum asa:
-restaurant
-firma aranjamente
-bauturi alcoolice
-fotograf
-cameraman
-dj
Si cam atat ,mie rau cand ma gandesc cate mai trebuie de facut

Voi ce zice-ti sunt in urma cu pregatirile?
Si ce sfaturi imi da-ti sa ma duc de acum sa-mi caut rochita,nunta fiind in sept.???
Atept raspunsuri.
Multumesc


'cesc miresicile frumoase.

annes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns josefine spune:

in sfarsit, avem invitatiileeeeee. suntem bucurosi nevoie mare, le-am facut colorate , adica roz cu verde. de acum putem sa le impartim si noi, mai ales ca la sfatul parintesc s-a hotarat sa punem confirmarea pe 15 iunie cand noi avem pe 28 iulie nunta. am iesit si ieftin facandu-le la tipografie.

andreea, ti-am trimis pozicile.

canne-marie , eu cred ca stai foarte bine. in mare ti-ai rezolvat cu ce era urgent. iar rochita.. este timp, mai ales daca ai o idee cum ai dori sa fie.

ar trebui sa facem prezenta, ca suntem tare putine active :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by canne-marie

ca firma nu este din Bucuresti,este din C de Arges,unde fac nunta.
Mi s-a parut un pret superrrr la ce ofera.

annes



...intru si eu putin pe la voi...in primul rand sa va urez spor la pregatiri

Unde faci nunta la Curtea de Arges?
Noi am facut nunta anul trecut...si fiind ca sotul meu e din Curtea de Arges am facut o a 2-a nunta acolo! E un orasel foarte frumos!

Pupici


Daca vrei sa fi iubit, iubeste !!!
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip
Wedding picture!
Starea civila
Honeymoon


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daii spune:

Buna dimineatza, miresici!Semnez si eu prezenta, ca sa nu ma dati disparuta!
In primul rand vreau sa-i spun lui Aliah Casa de piata si o nunta frumoasa!!!
Urmatoarea pe lista...Andreeutza! Ti-ai gasit, doamna, pantofiori?Ca de nu m-am uitat lung in toate vitrinele! Si tot la cei pe care-i stim noi am ramas cu gandul...Azi e ultima zi de serviciu, nu-i asa?
Josefine, felicitari pentru invitatii! Pozici, ceva, macar PM? M-ai pus pe ganduri cu data de confirmare, adica o luna inainte...Noi am zis ca e suficient 15 zile inainte de nunta. O fi bine??? Oricum, stiu din experienta nasilor mei ca nu va suna nimeni sa confirme prezenta, desi asa ar fi civilizat.
Eu nu am scris pe invitatii adresa restaurantului. Nu mi-am dat seama ca trebuie. Deh, daca n-am mai facut vreo nunta pana acum...Dar mi-am dat seama ca pot folosi prostia pe care am comis-o spre binele meu: adica cine va vrea sa vina la nunta, ma va intreba pe unde este restaurantul. Nu-i asa?
Pupici si o ai usoara si scurta, ca mai e putin pana la wend!!!!

http://daisyPath.com/days/070825/0/1/+1/1.png"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea81 spune:

Buna dimineata! Daii ai dreptate, este ultima zi de servici...ma duc sa vad de pantofiori in Cocor, si sper sa gasesc ceva frumos. Josefine, multumesc mult de poze, sunteti frumosi si sa stii ca semeni mult cu sotiorul tau. O sa vad ce rezolv azi pe Lipscani,si daca vrei,iti las nr. meu de mobil, k poate mai schimbam si noi impresii..pe viu. Canne-Marie, stai foarte bine cu pregatirile, chiar mai bine decat mine, si io am nunta peste o saptamana. Daii, cu ce te pot atrage ca sa veniti la mine la nunta k in excursie...

~Este mai importanta; pacea decāt dreptatea...(Parintele Arsenie Boca)

~Tragedia vietii nu este ca se termina atāt de repede, ci ca am asteptat asa de mult sa o īncepem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns josefine spune:

Fac si eu prezenta, asa mai de dimineata, ca am adormit devreme aseara. ieri am si petrecut, ca a fost ziua sotului. Am vrut sa ii fac o surpriza de dimineata si am fost la cofetarie sa ii iau un tort. Numai bine ca la cofetarie nu aveau, asa ca m-am intors cu mana goala. Pana la urma, i-am luat un tortulet, dar nu a mai fost surpriza. Am fost si in coyote cafe, ca tare mult imi doream sa ii vad pe cei de la jukebox; formatia care canta la carcotasii. A fost o atmosfera tare faina, eu sunt fana muzica mai veche asa, oamenii au dansat, dar nu am stat chiar pana tarziu ca azi era zi de lucru.

daii, stai linistita, e bine si cu 15 zile inainte. cum ti-au zis si nasii, si vorba aia, sunt mai experimentati in ale nuntii, nu prea cred ca o sa confirme lumea. noi am zis ca o sa mai si sunam, asa cu vreo 2 saptamani inainte, ca sa stim exact cati vor veni. eu m-am suparat pe parintii mei, ca ei au fost cu ideea sa punem asa devreme, cica sa avem timp sa mai facem cate ceva ( nu stiu ce). desi, eu ma gandesc ca omul stie daca va veni sau nu in momentul cand ii dai invitatia. Iar cu adresa, nici noi nu am spus pe invitatie, vorba ta, cine va vrea sa vina o sa sune

vrei poze cu invitatia, daii?

andreea, multumim pentru aprecieri. mi s-a mai zis ca semanam pana la urma, se verifica vorba aia, cei care stau impreuna incep sa semene.

spor la cautari, sa iti gasesti pantofi comozi si frumosi. daca vrei, poti sa imi dai numarul tau, desi eu sunt cam timida asa in a suna


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea81 spune:

Sa-ti traiasca sotiorul, Josefine!!!!! Multa fericire si intelegere!!!!

~Este mai importanta; pacea decāt dreptatea...(Parintele Arsenie Boca)

~Tragedia vietii nu este ca se termina atāt de repede, ci ca am asteptat asa de mult sa o īncepem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daii spune:

Da, Josefine, normal ca vreau poze.
Andreeutza, stii bine ca mi se rupe sufletul ca n-o sa fiu langa tine. Dar la nunta mea stiu ca n-o sa ma lasi singurica. Totusi... mai e o saptamana pana atunci, poate cine stie...
Pupicutzi dragutzi

http://daisyPath.com/days/070825/0/1/+1/1.png"

Mergi la inceput