Ce aduce iepurasul?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aiska spune:

In Finlanda iepurasul aduce doar dulciuri, oua mici de ciocolata, figurine de ciocolata, mici ornamente de Paste.Parca tot asa era si pe vremea cind eram copil in Romania.
Daca doresti sa cumperi ceva pentru fetita,poate gasesti o mica bucatarie formata din cuptor si aragaz,craticioare, borcanase de pus diferite lucruri,canite, pahare,etc ?Fetitelor la gradinita unde lucrez le place foarte mult sa se joace de-a gospodinele!

Sabina
mamica lui Joel si a Nonei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Si dulciuri, evident. Oua si figurine din ciocolata.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitaco spune:

la noi sunt mai multi iepurasi matusa si bunicii...
Matusa, sora mea, deja ne-a anuntat ca i-a cumparat Mateei o pereche noua de cercelusi din aur.Bunicii ii vor da bani sa-i cumparam noi ce are nevoie... ca nici noi nu stim ... ca are de toate....

Gabriela si Mateea Ioana
Povestea nasterii

Cand iti vine sa plangi, adu-ti aminte de clipele in care zambeai;
Cand simti ca viata nu are nici un rost gandeste-te la cei ce mai au doar o zi de trait,
Cand simti ca vrei sa mori gandeste-te ca altii ar da orice sa traiasca...
Iubeste-ti viata, parintii si prietenii. E cel mai de pret lucru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guguluff spune:

Eu stiu ca iepurasul aduce in primul rand haine. Daca pe langa ele mai e loc de dulciuri si jucarii, foarte bine. La a mea se apropie si ziua de nasere deci aprilie va fi o luna bogata in cadouri, toata viata.
Eu din ce ai enumerat tu as alege ceva cu margele. Sunt niste seturi de insirat margele, de facut bratari sau unele cu margelute pentru coditele din par. Oricum e frumos sa ai fetita... De-abia astept sa mai creasca pentru ca oferta e mult mai bogata la fetite, si la haine si la jucarii.

ALINA mamica fericita de ELIZA fetitza perfecta (10.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

Nicoleta m,i-ai dat o idee buna cu rolele.

Fetita mea are saptamina viitoare aniversarea asa ca o tinem numai in cadouri.
Deja am luat prima tura de cadouri,haine de primavara-vara.Si eu stiam ca de Pasti se dau dulciuri si haine(parca se zicea ca de Pasti tre'sa ai haine noi,nu? ).




Alina

Mergi la inceput