Mamici de iulie-august 2007 (31)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns i_ulia spune:

neata! eu cu tot cu ceaiul negru cu laptic.
si va doresc o zi buna tuturor!

Iulia


19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Am terminat de muuuult cafeaua. O astept pe Ioana sa bem un laptic cu cacao.

Simona 19+ Matei Hisham

Nunta_2005 Dubai_2006 Burtica_2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Vin si eu la un laptic, dar imi pot lua si tartinele cu unt, ca de cand sunt gravi nu pot sa ma despart de ele la micul dejun. La ceai, la cafea, la lapte....peste tot. Mai putin si le mananc si cu ciorba.

Va spusesem ca am fost racita. Ei am ramas asa cu o tuse urata... Nu puternica, ci parca am mereu ceva in gat, dar extrem de sacaitor.

Fetele....cu ce va mai omorati timpul? (Ma gandesc la cele care nu lucreaza) Nu ca as avea prea mult, ca nu ma lasa Stefan sa stau, dar numai curatenie, mancare si...plimbari/joaca. As vrea sa fac ceva, dar nu stiu ce. Oare sa merg azi sa cumpar lanita pentru un pulover si sa ma apuc de impletit? Lavinia, tu parca incepusesi sa impletesti? Merge? Oare asta sa fie motivul pentru care nu te mai vedem pe forum?

Oana 21+ si Stefan-Vladimir - 11 martie 2003

poze



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Lavinia trebuia sa se interneze pentru concediu. Da nu mai stiu exact cand, zilele astea...

Simona 19+ Matei Hisham

Nunta_2005 Dubai_2006 Burtica_2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

fetelor cat ati putut sa scrieti..............si ce tarziu va culcati si ce devreme va treziti............sunteti de admirat/ eu seara pe la 10 cobor drapelul si trec la somn. cred ca in 10 secunde sunt adormita.
luna imi pare rau pt insomniile tale........cica e bine sa dormi acum ca dupa ce vine bebe gata , mie asa imi zic toate colegele: dormi acu cat mai poti ca dupa aia, saluti!
nikole nu te-ai ingrasat delok. numai burta e de tine. nici eu inafara de burta n-am pus nimik. pana aku lumea ma intreba daca sunt balonata. heheheee. acu a mai crescut putin burta si se cunoaste. sunt si inalta ce e drept si probabil are unde se lafai chiriasul. eu una ma bucur ca nu m-am ingrasat ca am neste probleme la coloana si grasime in plus ar solicita prea mult spatele.
nikole nu esti singura care nu stie sexu.......si eu sunt la fel si probabil o sa-l aflu pe 30 apr cand fac morfofetala 3D la 25 saptamani. sincer nici nu ma omoara curiozitatea. sanatos sa fie ca ce conteaza sexu?????????????????
va pup si sa aveti o zi mununata. profitati azi de soare ca de maine vine ploaia si frigu.............

+19
mihaela
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Am uitat sa va spun - si pentru ca tot a adus mihaela vorba - ca am luat deja 7 kg. E mult, nu? Pai pana nasc ma fac cat o batoza!!! La Stefan am luat 17 kg, dar acum speram sa ma opresc undeva mai aproape de 12-13, ca va fi vara si...of!!! Dar...asta sa fie ultima grija, nu? prin cate am trevut pana acum, cred ca sunt haioasa ca-mi fac griji de kg in plus.

Oana 21+ si Stefan-Vladimir - 11 martie 2003

poze



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns first_carmen spune:

'Neata fetelor!

Demult nu am mai dat un semn de viata ... am zacut si am facut greva foamei. Dar s-a terminat si acum mai si maninc! Este un sentiment tare placut, mai ales cind ies la plimbare si-mi scot burta afara sa se vada. Eu fiind foarte inalta (1.85) parca nu se vede asa de bine la saptaminile astea. Dar sunt tare mindra de ea. Acum si cu cei doi baieti ... am acceptat in sfirsit ca nu am fetita.
Vroiam sa va intreb daca sunt eu disperata sau nu: vreau sa cumpar acum in week-end la expo baby un patut. Credeti ca e devreme la 19 saptamini si 6 zile?

Va pup,
first_carmen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Neatzaaa!

Simo, azi am baut lapte acasa, cot la cot cu copilul (sintem la faza de inlocuit biberonul cu paharul normal, si e foarte mindra ca mincam impreuna).
Oana, pai nici eu nu pot bea laptele fara piine cu unt si miere sau dulceata.

Ma duc sa citesc din urma, vad ca scrieti fara mila.

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Na! ca m-am apucat si eu de mancat paine cu unt si cu dulceata. Nu am mai mancat asa ceva de cand eram miiiica. Noroc ca am dulceata in casa pentru clatite, ca altfel...

Simona 19+ Matei Hisham

Nunta_2005 Dubai_2006 Burtica_2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Samurai-lady spune:

Sa vedeti de aku ce ploua cu kilograme pe sunculitzele noastre.
Eu nu m-am mai cantarit de la ultimul control,de fricaaaaaaaaaaa.
Acu am o boala pe crema de cioco cu alune unsa pe paine.
Astea da caloriiiiii

Samurai-lady 20 weeks si bb Ken 4 ani

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Samurai-lady" target="_blank">Pagina personala DC

Web-poze Kenutz

www.desprecopii.com/info.asp?id=486" target="_blank">Cum a venit pe lume Samurash bebe




Mergi la inceput