Nasici de 2007! (2)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mara76 spune:

Salutare!

Ma bag si eu in seama, ca m-a luat nostalgia, noi am nasit anul trecut in septembrie si a fost o experienta tare frumoasa.

Dory, noi am preferat sa se ocupe finii de toate aranjamentele, ca sa fie o imagine unitara a nuntii, iar noi am decontat ce trebuia. Normal ca ne-am consultat, dar sincer iti spun ca n-am avut nici o preferinta, am vrut ca ei sa faca totul exact cum doresc, fara amestecul nimanui. Fina a vrut trandafiri si sa stii ca au aratat perfect toate, si cocardele naturale, si buchetele, si lumanarile. Asa ca nu-ti face griji, rezista bine! Mai mult, eu am avut nunta in iulie, pe o caldura cumplita, si lumanarile (tot cu trandafiri) au aratat bine. Ma rog... o lumanare se curbase de la caldura, dar florile erau ok.

Spor la pregatiri tuturor si daca va pot ajuta cu ceva spuneti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Lumanarile se fac la aceeasi florarie cu buchetele si cocardele. Noi doar le platim, de restul se ocupa finii.
Cu siguranta imi voi alege eu buchetelul de nasa, dar atat.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Aveti idee care e tariful pentru nunta la biserica Cretulescu?

Nunta noastra
Nasi de cununie 2005
Nasi de botez 2006
Nasi de cununie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu_boches spune:

Eu voi fi nasa de cununie pe data de 28 iulie 07.Rochia am luat-o, mai trebuie sa-mi cumpar pantofi/sandale si un lucru foarte important de facut este rochita printesei mele Luana.impodobitul luminarilor ne costa 3 mil.Ce mai trebuie sa faca nasii?


Bucuria vine din lucruri marunte...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Lulu bine ai venit.
hai ca-ti raspund eu, esti ardeleanca ca si mine, deci obiceiuri la fel.
Nasi mai platesc la biserica, adica dau la preot o suma. nasii nostri au dat 1 mil. anul trecut in aug.
Pe urma daca mireasa se fura pana in ora 12 plateste nasul. daca se fura dupa e treaba mirelui.
Buchetul il plateste mirele, cam atat.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Kriss..am detalii sa ma treci pe listura :rest. Ramada Majestic, biserica Cretlescu..pe 03.06

Ce rochite aveti voi? poze ceva...unde gasesc eu sandale rosii sau aurii sexi rau..

Nunta noastra
Nasi de cununie 2005
Nasi de botez 2006
Nasi de cununie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Noi noutati avem decat ca am intrat in posesi voalului si a coronitei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucis spune:

Salutare! Mai avem cateva zile si gata, cununam si noi! Am luat rochiile de la croitoreasa, a mea si a fetitei, am comandat lumanarile si buchetele, suntem gata, asteptam ziua de duminica sa vedem cum va iesi. Poze, sper ca luni!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

ralucis, bafta, sa iasa totul asa cum va doriti, CASA DE PIATRA mirilor.Din ce flori ati facut lumanarile si cat te-au costat? sunt amandoua cu acelesi flori sau sunt de culori diferite?, asteptam poze.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucis spune:

Cateva poze aici, la biserica noi n-am avut aparatul, il lasasem, in masina, dar o sa primim si poze de acolo. Am fost f multumita de flori, le-am pozat eu la restaurant special pt voi , le-am facut la iris si m-au costat 500 de lei. Le-am dus niste poze sdi s-au conformat. Florile sunt variate, mini trandafiri cu crizanteme si inca ceva, am uitat cum se cheama. Si de rochia mea si a fetitei am fost mutumita, v-am zis ca le-am facut la croitoreasa dupa un model luat tot de pe net, putin modificat pt masurile mele, la fel de multumita am fost si de coafura. Sper sa va placa si sa va inspire.

http://community.webshots.com/album/558868114rGZmbp

Mergi la inceput