Nasici de 2007! (2)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Fetelor va urez un Paste plin de lumina, bucurie si caldura in suflete!! Copii sanatosi si plini de voie buna!!!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Hristos a Inviat!!!

Noi suntem bine, am fost in Alba la parinti, acolo am petrecut sarbatorile.
M-am intalnit si cu finuta, si-a luat rochia de mireasa: simpla si draguta- corset si fusta ddeasupra cu organza, alba.


Cine stie ce obiceiuri sunt in Oltenia? ei fac nunta mare in ardeal, in Alba Iulia, dar dupa o sapt. tre sa mergem la olteni, de acolo e mirele, la Slatina. acolo au cam 80 persoane.
Nu stiu ce obiceiuri si ce tre sa facem acolo?

va pe toate.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2), www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

Buna dragi nasici,
Maine voi fi si eu nasa mare. Cununia religioasa va fi la reformati si habar n-am care-s obiceiurile. Am mai intrebat eu in stanga si dreapta, insa am ceva emotii. Daca era in religia noastra (ortodoxa) ma descurcam, insa asa.......daca vreuna din voi stie ceva amanunte...dar azi....ca eu maine sunt la nunta....

Ce stiu e ca nu trebuie lumanari la biserica si nu exista taxa la preot, doar pui cat vrei in cutia milei.
Noi facem un cos de flori pt starea civila, insa nu stiu daca si nasicile au nevoie de buchet.

Sper sa ma descurc.....luni vin si cu poze......pupici si tineti-mi pumnii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Felicitari April! De-abia astept sa vad poze cu tine :)

Liliana
http://new.photos.yahoo.com/lgireada/albums

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Multa bafta April!!!Asteptam poze!!!

Chiar nu stie nimeni ce obiceiuri sunt in Oltenia

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

april, Casa de piatra mirilor, asteptam poze si sa ne imparasesti si noua impresii din experienta ta de nasa.

Fetelor, eu ma-m decis sa-mi fac rochia de nasa la o croitoreasa.Luni sper sa merg in oras ma-mi iau si materialul.
Voi ati mai cautat?, mai aveti ceva modele noi?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

Fetelor sunt franta de oboseala, ieri am reusit sa dorm doar 3 ore.
A fost frumos si totodata interesant pentru mine deoarece am cununat in alta religie decat a noastra. A fost totul nou pentru noi.

Poze in curand deoarece nu am primit inca CD-ul cu pozele facute la nunta.

Cred ca fug azi de la serviciu ca-mi pica ochii in gura de somn ...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucis spune:

Salut! Uite ca tot umblu si eu dupa restul de cumparaturi si ma enervez ca in tot bucurestioul nu am gasit o pereche de pantofi care sa imi vina ca lumea si sa nu aiba un toc kilometric, maine o iau de la capat cu aceste cautari, oate voi gasi pana la urma ceva. Si eu o sa fiu o nasica cu burtica, vad ca ne-am cam inmultit pe aici, o fi topicul de vina, o burtica de 3 luni si un pic, deci nu o sa se vada nimic la nunta, dar ma gandesc cu groaza ca prin septembrie o sa fiu nasa de botez si atunci sa ma vedeti cu ditamai burta!
Am trecut si pe la floraria la care vrem sa facem buchetele si lumanarile, pretul mi s-a parut rezonabil, ramane sa mergem luni sa dam comanda. Voi ce noutati mai aveti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

April asteptam poze. bine ca totuyl a fost ok.
Ralucis felicitari pt. sarcina. un bb sanatos si o sarcina usoara in continuare. nu srtiu daca te-am mai felicitat.
O fi topicul de vina, dar bag de seama ca in fiecare luna e cate o , doar la sept. la noi nu e niciuna.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Putea sa lispeasca"nea Ion..ca doar e si el om"..deci fete ghici cine e Nasa de 2007..well yes..me me me..sa-mi traiasca toti finii...

Nunta noastra
Nasi de cununie 2005
Nasi de botez 2006
Nasi de cununie 2006

Mergi la inceput