Nasici de 2007! (2)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lulu_boches spune:

Mai dragelor, dar ce sume 500, 700...Ptr banii astia primesti chitanta?La noi se plateste cununia de catre miri, care i-a costat 50 lei.Noi o sa dam pina in 150 lei.
Giova- in Ardeal e obiceiul cu turta, oglinda etc? Sau mai bine spune-mi ce obiceie sunt

Bucuria vine din lucruri marunte...
Liana&Luana(17.09.02)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Nashiti in pregatire, spor la toate si sa va fiti cele mai mumoase!

Ms de raspunsurile cu costumul la baietel, se pare ca trebuie sa ii iau si eu lui Victor.Pe fratiorul din burtica, care atunci va avea cateva 3-4 luni nu o sa il chinui decat cu ceva mai elegant nicidecum costum

Pupice!

A, vad ca in continuare sunt ultima nashica pe lista

Ile 37 si Victor ( 22 dec 2005)
AMR 03 sapt.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Adameasca, da cand se pleaca de la mireasa de acasa la Biserica. DAr eu ii rup turta? Cum se procedeaza. VAi ce mortal va fi baietelul tau! Cu frac si sandale. E copil, ce sa faci cu el? Si eu pe printesa mea in sandale o bag si-n rochita cu patratele. A primit o rochita draguta de la nashica ei si daca n-o poarta acum, cand s-o poarte? Problema e ca eu nu gasesc palarie alba simpla pentru ea. O sa mai caut!


si Ana Teodora (22.12.2005)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Giova, acum se vad.

Bee, uite ce palarie alba am gasit pt. mandra mea. Sunt pe marimi, in...piata . Nu se vede prea bine, e alba, bor dublat de o danteluta, are o fundita si cateva perlute pe ea. Mie mi-a placut .

Turta a fost taiata in 4, eu m-am facut ca o rup . Oricum, se gaseste cineva sa-ti spuna ce ai de facut .

La biserica am dat 300 lei, preoti si cor. Ne-au cerut 250.


Diana si Iulia (15 iulie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

salut!
petrecere frumoasa maine nasici de 7.07!!
problema: a mea fina se imbraca in mireasa si la cununia civ..si vrea sa faca ruptul turtei, hora, muzicanti la plecarea de acasa atunci cand pleaca la civila..se poate?



Burtik
Cristina 24+ cu Alessia Stefana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

FELICITARI NASICI DE 7.07!
Deocamdata am doar 5 poze(la sf alb burtik)facute cu mobilul..celelalte le astept de la fini zilele astea.
Cum v-ati descurcat burtici Bee, Carmena? eu ma resimt acum..am dansat(nu foarte mult, dar oricum..), am mancat..nu au fost probleme..la sfarsit ma cam dureau picioarele, abia asteptam sa ma culc..
Cu bis..corul a cerut 150 lei, dar preotul nu a vrut sa zica..i-a zis sotului cat il lasa inima..350 lei i-a lasat. si-a adus aminte ca ne-a cununat acum 2 ani..acolo vreau sa fac si botezul, imi place mult bis si cum slujeste preotul.
Noi le-am dat finilor 1500 lei..sper ca le-a iesit in plus, nu in minus..desi am vazut plicuri in care 2 pers. au pus 100 lei..
buchetul, lum au fost 350 lei..
Cu tot cu aranjatul nostru si imbracatul..ne-a ajuns vreo 2800..asta e..insa ne bucuram sa ii avem ca fini.Sa fie fericiti toata viata!



Burtik
Cristina 24+ cu Alessia Stefana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu_boches spune:

Kriss79 - la 1500 lei ne-am gindit si noi, dar miri au spus ca e prea mult :)(de treaba finii nostri).La noi se da cam 500 lei / pereche, asa ca noi o sa dam 1500 lei.

Bucuria vine din lucruri marunte...
Liana&Luana(17.09.02)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

si la noi tot cam 400-500 lei..ca vreo 150 lei e meniul de pers..acum depinde unde faci si cum te-ai simtit ca invitat..Am fost odata la o nunta la o cantina si a fost super naspa..nu puteai manca nimic, de distrat nici atat, nu te auzeai cu vecinul, locatia naspa..in fine, am lasat mai putin decat ne propusesem..era un var de-al sotului..
Si finii au avut scapari in organizare..dar asta e..putea fi si mai bine, oricand e loc si de mai bine.. dar, in ansamblu a fost ok!



Burtik
Cristina 24+ cu Alessia Stefana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Buna fetele.
Gata si la noi distractia. SA ne traiasca finii nashicilor!
La noi totul a fost frumos. Inca n-am poze si nici nu sti cand voi avea, ca finii pleaca luni la mare, deci numai la poze nu le-o fi gandul.
Mirii frumosi, distractia faina, mancarea buna (am gustat din toate, dar putin). Deci totul ok. Sper sa fi fost multumiti de ce-am contribuit. Oricum au iesit bine, din ce-am inteles eu. Mi-a facut o mare placere, mi se pare minunat cand se casatoresc oamenii.
Am avut si noroc de vreme nu prea calduroasa. SI chiar si asa a lesinat fratele miresei (care tinea lumanarea), iar preotul se uita la mine (care suntem 2) de grija sa nu fac si eu figura. DE unde! Am fost in forma, am dansat (mai mult decat ar fi crezut unii sau altii), iar la 4 am fost acasa.
fetele!
Bee 25+


si Ana Teodora (22.12.2005)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Mirela,palarie identica cu cea a Iuliei ia-m cumparat si eu Alexei, as fi vrut altceva dar ce gaseam erau mari, asa ca am ales-o pe asta

Mergi la inceput