Nasici de 2007! (2)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Buna nasici!
Si noi ne-am intors din concediu Duminica, pentru ca eu sa constat ca nu am rochie care sa ma incapa. SI nu ca m-ash fi ingrasat eu subit, dar fu croita prost (si scump) din start. Si cum croitoreasa e in Oradea.......Dai si fugi de 2 zile de cauta rochie de nasha gravida cu sanii mari (ca nu burtica e problema la mine). Azi nu exagerez, dar 6 ore am stat in orash. Si am gasit pana la urma ceva multumitor, cu floricele si usor, poate nu foarte "orbitor", dar zic eu ca ma prinde mai bine decat tinutele oficiale. Acum rochia e la retush (scurtat + stramtat). Mai am sandalute+ poseta pt mine, camasa+ curea pt sotzul meu si palariuta pentru madmoisella micuta. Lumanarile sunt comandate si achitate.
Intrebare: buchetele sunt tot treaba nasilor? Ca de comandat sunt comandate, mai raman de achitat.
Kriss, din pacate, din ce stiu eu 250 e un minim, nu ceva orientativ. DAr asta o fi la noi la Bucuresti.
Eu una abia astept distractia, chiar daca sunt putin cam gravida si mireasa e cam ingrijorata din cauza asta. O tot incurajez si-i spun ca ma simt bine, dar nu ma prea crede.
si spor la pregatiri!
Bee 25+


si Ana Teodora (22.12.2005)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu_boches spune:

Nu stiu daca in alta parte plata la preot e tot 250 lei , ptr ca la noi e intre 100-150 lei.Vedeti daca stati la capitala.
bee- eu stiu ca mirele e cu, comandatul si platitul buchetelor.E buna ideea cu palarioara ptr madamoisella, dar unde am sa gasesc eu o palarioara rosie ptr a mea madmoisella?La noi "balamucul" va incepe de la ora 15.00 cind afara e foarte cald.

Bucuria vine din lucruri marunte...
Liana&Luana(17.09.02)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns printesa_roz spune:

Fetelor la noi (Bucuresti) la biserica Sf. Vasile (P. Victoriei) a intrebat sora mea si tre sa dam 7 milioane. Naspa, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Lulu, nu-s din capitala..mi-a zis o fata din iasi ca la bis. respectiva unde cununam(unde am facut si noi de altfel) a dat anul trecut preot+cor 500 lei..mi se pare multisor..aoleu, se maresc chelt.considerabil..




Burtik
Cristina 24+ cu Alessia Stefana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

quote:
Originally posted by kriss79

Lulu, nu-s din capitala..mi-a zis o fata din iasi ca la bis. respectiva unde cununam(unde am facut si noi de altfel) a dat anul trecut preot+cor 500 lei..mi se pare multisor..aoleu, se maresc chelt.considerabil..




Burtik
Cristina 24+ cu Alessia Stefana






Am avut 2 preoti. Uitasem sa spun. Cred ca conteaza si asta. 200 RON a fost corul (cand am cununat eu corul l-au platit mirii, noi am platit doar preotul). Ramane 150 RON de preot. Nu stiu cat de ajuta informatia, dar ...

Liliana
http://new.photos.yahoo.com/lgireada/albums

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Diana ms de info!

Spuneti ca e scump in capitala?In Constanta min. este 4 mil la preot!

Ile 37 si Victor ( 22 dec 2005)
AMR 03 sapt.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Buna nashici.
Am comandat si Turta Miresei. Acum daca tot o s-o am, macar sa stiu ce sa fac cu ea. Stiu ca se rupe peste capul miresei, cand se pleaca la Biserica. Mai e ceva de facut? Ceva ce tine de ritualurile astea. Mireasa saraca nici nu se mai astepta sa-mi amintesc si de asta. Si ieri am fost cu mirii sa-i mai ajutam la carat sucuri/ape. E rau cand nimeni din familie nu are masina.
Si tot ieri am dovedit camasha lui sotzu+ sandalele mele (crem). MAi am cureaua lui, poseta mea, palariuta fetei mele, sa scot rochia mea de la retush. Si sambata coafor+ machiaj si eu si mireasa in acelasi loc.
Ma cam doare ca parul meu vopsit suvite a iesit putin spus bizar. O iubesc pe coafeza mea pt ca stie mereu ce sa-mi faca in cap asa ca nici n-o intreb ce face. Si de data asta.......Dupa ce ca aveam parul bicolor: jumate saten, jumate blondul (care n-a mai iesit din octombrie), acum mai am si ceva mov de la suvite. Acuma movul asta, in loc sa bata in roshcat, bate in albastru, deci e un fel de n-ar mai fi. Si de vazut se vede ceva peste blond, ca pe parul meu natur nu se prea vede ca e prea inchis. Dar cum eu mi-s fata buna, zic ca nu-i asa catastrofa, ca doar oricum sunt bizara de felul meu si ma prind lucrurile astea nereusite. SI in plus mai sunt si gravida si poate n-o fi prins cum trebuia din motive de hormonei. Pfuuuui ce m-am descarcat. LAsa ca m-oi asorta cu camasa albastra a barbatului si cu rochia mea care are "putin Mov".
Bee 25+


si Ana Teodora (22.12.2005)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns serenaxxx spune:

Bee ..acelasi lucrul l-am patit si eu inainte de cununia surorii mele . Spala-l de 3 pe zii si scapi de mov .. Eu asa am facut si a fost super culoare intr-un final . Oricum o sa fii o nasica frumoasa ..sunt sigura . pupici si distractie placuta !

http://community.webshots.com/user/rochitedeseara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Lulu ma bucur ca ai achizitionat rochita printesei.
Diana nu se vad pozele, pune-le pe public, nu pe private.
Bee ma bucur ca ai gasit rochitza, lasa ca parul va fi misto, nu-ti mai fa probleme. te cred si eu ca e putin preocupata mireasa...dar lasa ca juniorul mai sta acolo in burtic, caci vrea si el la distractie, nu?
Ile eu am fost mireasa cu bb mic, anul trecut. I-am luat costumas:vesta, camasa, lavaliera si pantalon. a fost mortal, pacat ca din cauza agitatiei si a caldurii nu l-au tinut imbracat asa. si nici poze nu prea am cu el. In sept., cand vom cununa, ii cumpar iar un costum, acum va fi mai maricel si nici eu nu voi mai fi asa de agitata.

noi nu am mai facut chiar nimic. Mireasa ma tot intreaba ce culoare va fi rochia mea. Pai eu habar n-am, am zis ca luna august o dedic cautarilor.

nasicilor din weekendul asta va doresc distractie faina si o nunta cat mai reusita mirilor.

la .


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adameasca spune:

Cam gata si noi cu pregatirile pentru weekendul asta... Uitasem de turta , maine dau comanda, sper sa fie gata ptr sambata. Hainele sunt pregatite pe umerashe, maine am program de cosmetica si sambata la coafor. Finii nostri au hotarat sa faca cununia civila dupa amiaza, apoi biserica si direct la resto apoi, deci am scapat de stresul a 2 randuri de haine. Distractia incepe pe la 2 cand o sa vina mirele sa ne ia de acasa. Deci am timp dimineata sa respir nitzel...

Botezul de weekendul trecut a fost frumos, bebe exagerat de cuminte, n-a plans nici un pic, petrecerea a fost frumoasa, numai ca eu m-am simtit ca o cizma, am fost racita cobza, dupa mare. Dar nah, asa mi-a trebuit, ca m-am luptat cu toate valurile si n-am tinut cont ca apa era prea rece. Spre fericirea mea bebe n-a luat raceala de la mine.

Noi la preot nu stiu cat o sa platim, n-am intrebat, dar estimez ca o sa fie in jur de 150 de lei. Botezul de sapt trecuta a fost 80 de lei, deci rezonabil zic eu, in comparatie cu alte preturi pe care le-ati spus voi p-aci.

Bee, buchetele trebuie platite de mire. Nasii platesc doar lumanarile.
Auzi, am si io o intrebare: turta nu se rupa cand se pleaca de la mireasa de acasa? Nu mai tin minte exact, dar parca cand am cununat acum 3 ani la Braila asa am facut...

Intreba cineva de costum ptr baietei. Luk o sa poarte un frac alb, e cumparat din Obor, a costat 100 lei. Iar Ilinca o sa poarte o rochie de papusha, cu 3 randuri de volane, jupon, funda de saten alb la spate. Arata ca o papusha d-aia cu care se impodobesc masinile
Spre nefericirea si nemultumirea mea n-am reusit sa-i gasesc lui Luk niste pantofi mai eleganti, am scotocit tot orashul si n-am gasit decat unii negri pe care nu i-am luat. Prefer sa-l incaltz in sandale , o sa fie o aparitie demna de luat in seama.

Distractie placuta petrecaretilor din weekendul asta!

Ileana
poze,poze si iar poze...
Luca (2 octombrie 2003) si Ilinca (29 august 2006)
O poveste fara titlu... Luca

Mergi la inceput