Nasici de 2007! (2)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

la cat arata de bine,nici nu pot sa cred ca nu era si foaaaaaaaarte bunPUPICI DULCIIIIIIIII

bcc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pusichet spune:

salut nasici
si noi cununam pe 8 septembrie anul asta. Am fost si nasi de botez pe 31 mai.
am mai cununat in 2002 si botezat in 2004.
acum sintem in cautari de modele de rochii, si costum de nas.O sa fie totul intr-o zi, incepind de dupa amiaza cununia civila apoi religioasa si nunta, deci o sa pot avea o singura tinuta.
pupici
sa va traiasca finutii


2001

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pusichet spune:

am pus citeva modele de rochii in album

2001
rochii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu_boches spune:

Miramar- superb.In ce an v-ati casatorit voi?
Pusichet - exista ceva in albumul de rochii?Am deschis si...

Bucuria vine din lucruri marunte...
Liana&Luana(17.09.02)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magda raluca spune:

Buna!
Acum doua zile m-am bucurat teribil ca "am fost ceruti" de nasi. De cea care anul trecut mi-a fost domnisoara de onoare. Asa ca ma strecor si eu la voi, sa ma ajutati. Nunta va avea loc pe 1 sept, in... munti, cu toate ca suntem din Bucuresti toti, dar finii nostri sunt mari iubitori de munte. Si am crezut ca-mi fac ceva simplu de imbracat, dar ... surpriza. E nunta cu tenta medievala. Asa ca tre' sa-mi fac o rochita cam in genul acelora. Ma incanta ideea, dar pare destul de costisitor. Ma gandeam la ceva cu maneci fluide, foarte lungi, iar partea cealalta ... dintr-o catifea?
Ce alt material mai greu cunoasteti, care sa nu fie lucios si sa dea bine la o rochie? Si ...... nu am croitoreasa

Asa ca, dragi nasici cu experienta si fara, AJUTOR!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pusichet spune:

salut
nu stiu de ce nu se vad pozele, eu le vad
cine ma invata si pe mine sa le fac sa se vada?

2001
http://community.webshots.com/user/pusichet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miramar spune:

Lulu au trecut cativa ani buni de la nunta noastra. Dar numai de nunta mea va legati - de finele mele nu va place?...sau de noi nasi ?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loreg spune:

Buna seara! Gata...am fost nasa ..pentru prima data in viatza mea... e adevarat ca...deocamdata ..doar de botez. Nasi de cununie..peste 3 sapt
Ce sa zic...a fost extraordinar....bucuria nu ne-a fost umbrita decat de faptul ca...fiind in doliu (ieri s-a implinit 1 saptamana de la inmormantarea socrului meu) - n-am putut dansa...si nu ne-am putut bucura de petrecere, asa cum am fi facut-o in cazul in care n-ar fi existat necazul. Insa, faptul ca am crestinat acest copil...ne-a facut sa ne simtim cu mult mai bine,..sunt lucruri care nu pot fi descrise in cuvinte..e doar chestiune de sentimente, iar dupa parerea mea, in aceste cazuri cuvintele sunt de prisos.
Asa ca, fetelor, daca vreti sfaturi pentru botez si baitza de a doua zi...va stau cu placere la dispozitie.
Incerc sa atasez maine cateva poze - acum e deja prea tarziu.
Pupici!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu_boches spune:

quote:
Originally posted by Miramar

Lulu au trecut cativa ani buni de la nunta noastra. Dar numai de nunta mea va legati - de finele mele nu va place?...sau de noi nasi ?!

http://community.webshots.com/user/Miramar_76

miramar - spui ca au trecut ani buni de la nunta.O intrebare se poate? Tu nu te ingrasi? Cit despre fini si fine si nuntile lor - superb si Casa de piatra...

Bucuria vine din lucruri marunte...
Liana&Luana(17.09.02)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miramar spune:

Hai ma....ca la ultima nunta acu' din mai de fusei nasa am vreo 4 kile in plus fata de nunta mea si io zic ca se vede clar - ia uite ce rotunjoara sunt la fatza comparand cu pozele celelalte.

Iar daca iei ca referinta nunta celei de-a doua pereche de fini - aia nu sunt io - e o slabatura - dar nu io (traversam o perioada f. f. stresanta si obositoare si acasa si la servici si de aia slabisem rau - cu vreo saptamana inainte a trebuit sa-mi stramtez bustiera, acum nu prea mai intru in ea si si daca intru nu pot sa ma misc si in nici un caz sa respir )

Mergi la inceput