Nasici de 2007! (2)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

quote:
Originally posted by adameasca

quote:
Originally posted by Dory232002

Fetelor, noi trebuie sa scoatem finii la biserica si nu stiu ce cadou sa le iau, astept idei din partea voastra.





Si mai iau cadouri si la scosul la biserica? Eu stiu ca atunci finii invita nashii la resto si atat...

Ileana

poze,poze si iar poze...
Luca (2 octombrie 2003) si Ilinca (29 august 2006)
O poveste fara titlu... Luca






Cand se scot finii la biserica, nasii le darueste un cadou, si daca nu ma insel la fel si finii la nasi, e un fel de "change". iar nasii dau o masa acasa sau la restaurant, nu finii.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miramar spune:

Adameasca - eu nu stiu ca Dory ci cum spui tu - finii scot la restaurant si tot ei platesc. Iar de cadou eu nu am auzit.

Si daca te ajuta si eu sunt nasa de profesie

In 2005 am fost nasa la cununie de 2 ori in iulie si in septembrie. Anul asta am fost la cununie pe 19 mai si urmeaza pe 30 iunie botez la baietelul unora din finii din 2005 si undeva prin toamna tarzie botezul fetitei celorlalti fini din 2005 (care inca n-au nascut )

Si dupa nunta mea noi am scos nasii la masa si mi se pare normal sa fie asa ca o multumire ca ne-au fost aproape. Iar de cadou e prima oara cand aud asa ceva si nu s-a pus problema. La fel de 3 ori nasa, de 3 ori m-au socs finii si nu ca am fi vorbit inainte ci asa au vrut ei.

Si nu trebuie sa mergi la biserica in saptamana imediat urmatoare nuntii ci oricand dupa nunta. Noi am fost la 2 saptamani distanta cand ne-am intors din voiajul de nunta, la fel si cu ceilalti am fost la 2 ba chiar si la 3 saptamani distanta. Pe astia ultimii i-am dus duminica trecuta - se facuse aproape o luna asa ca...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adameasca spune:

Miramar, deci nu sunt singura care stie de obiceiul asta ca-i asa. Ma gandeam eu ca am gresit o data, de doo ori, dar si a treia oara? O fi depinzand de zona geografica, de obiceiuri locale, nah, habar n-am... Nici noi nu ne-am scos finii la biserica fix la o saptamana, ci cand am putut fiecare, cam la 2-3 saptamani.
Deci si tu esti nasha de profesie. Nu-i asa ca-i frumos sa ai fini multi? Mie imi place. De fapt toti ne sunt prieteni de ani de zile, si cum noi am fost primii care ne-am casatorit din gasca, toti au venit apoi la noi sa-i cununam. N-am putut si n-am vrut sa refuz pe nimeni.



Ileana
poze,poze si iar poze...
Luca (2 octombrie 2003) si Ilinca (29 august 2006)
O poveste fara titlu... Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelutat spune:

Buna ziua dragi nasici.
Va citesc de ceva vreme si m-am hotarat sa ma alatur si eu grupului de nasici de 2007.
Si eu sunt nasa de profesie; prima data in 2003, a doua oara in 2005, a treia oara acum pe 30 iunie si a patra oara voi fi pe 22 si 29 septembrie. Asta nasa de cununie. Ca la anul o luam de la capat cu botezurile, doua la numar, cam prin primavara conform pronosticurilor. Primul finut va fi baietel iar al doilea inca asteptam sa vedem ce zice ecograful. Asta daca nu se pun pe treaba si finii de anul asta, ca timp mai e sa facem 4 botezuri in 2008.
Dupa cum se vede ne asteapta un an fierbinte....
Acum suntem pe ultima suta de metrii cu pregatirile pentru nunta de pe 30. Am comandat florile, nasul are tot ce ii trebuie eu inca mai astept rochia, care va fi gata pe 26 Iunie, sper sa nu am vreo surpriza...
Eu acum lucrez la un filmutet-surpriza pentru fini, sper sa imi iasa, tineti-mi pumnii.
Va las si va urez spor la pregatiri
Mihaela

album dn Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu_boches spune:

quote:
Originally posted by printesa_roz

Fetelor, am si eu o intrebare, cam citi bani ati dat voi, nasi fiind, la nunta? Dar eu care mai sint si sora miresei, iar nunta este in Bucuresti, cam cit ar trebui sa dau?
Please help.

POZE

Tu la cit te-ai gindit.Nici noi inca nu stim.

Bucuria vine din lucruri marunte...
Liana&Luana(17.09.02)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

buna tuturor!!!!!!
de cateva seri tot citesc ceea ce scrieti aici,si mi se pare foarte interesant!!!!!!!deocamdata nu sunt nici sotie,nici mamica si nici nasicadar incet,incet voi putea sa ajung sa fiu toate aceste lucruripe 18 august ma casatorescsi apoi vor urma toatesper sa ma primiti si pe mine intre voi,iar eu cu mare placere voi incerca sa abordez toate subiectele

bcc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miramar spune:

Am pus poze sa ma laud si eu ce numai voi!?- se vad? Adameaso da e bine cu trei perechi de fini, dar sincer mi-as dori sa ma opresc aici. Si-asa de saptamana viitoare incep cu botezurile. Pe de alta parte, cum spui si tu fiind vorba de prieteni buni n-am putut/vrut sa-i refuz...problema e ca inca mai avem apropiati necasatoriti, sper totusi sa se orienteze in alta parte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Miramar mi-au placut foarte mult pozele!!!!!!!Nunta voastra a fost de vis,dar ca sa remarc ceva,in mod special,mi-a placut tortul!!!!!!!!!Foarte reusit si apetisantSi vazand pozele de la nunta,mi-am mai facut si eu cateva idei pt a mea!!!!Ca inca nu am cumparat-o!!!!!!!VA PUPA CU DRAG MARIA

bcc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

SCUZE,AM OMIS SA SCRIU CA ERA VB DESPRE ROCHIA DE MIREASA,CA INCA NU AM CUMPARAT-O!!!!!!!!!!

bcc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miramar spune:

Maria_bunica multumesc de aprecieri si ma bucur daca rochiile noastre ti-au fost sursa de inspiratie.

Tortul nostru nu era doar aspectos era si atat de buuun

Mergi la inceput