Cum e viata voastra ?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

quote:
Initial creeata de pisimuky

Am intrat pe acest forum pentru ca ma simt singura. Locuiesc la tara, am doi copii mici, de 2 ani si 4 luni, respectiv o luna si cea mai mare parte a timpului mi-o petrec in casa. Nu am prietene ( mentionez ca nu sunt o persoana foarte sociabila, sunt foarte selectiva in a-mi alege prietenii ), de iesit pe "ulita" chiar nu-mi vine ca e numai mizerie chiar daca tot satul e asfaltat. Si unde sa ma duc ? La magazinul comunal ? ca in rest chiar n-am unde. Din 2004 sunt in concediu pt. ingrijirea copilului, abia s-a incheiat unul ca am intrat in celalalt, si zau daca mai pot sta acasa ! La voi cum e ? Cat de des reusiti ( mamicile cu copii mici ) sa iesiti, sa socializati, sa mergeti la cumparaturi ? Stau sa ma intreb oare numai viata mea e atat de plicticoasa ?! Sotul meu e plecat la serviciu si chiar daca in ultima vreme se straduieste sa ma ajute si vine mai devreme decta o facea de obicei tot sunt nemultumita. Vreau si eu sa ies dar acuma chiar nu pot, pentru ca sunt copiii atat de mici. Si voi aveti sentimentele astea de frustrare ? Sa va povestesc cum decurge o zi din viata mea, ca sa intelegeti mai bine situatia : ma trezesc, hranesc copiii, apoi mananc si eu, apoi incepe rutina - spalat vase, haine, calcat, iesit in curte ( daca nu e frig ), apoi putin pe la calculator, pe la TV, mai citesc o carte, mai tricotez si tot asa zi de zi. Simt ca o iau razna, nu alta ! Daca mi-as relua activitatea profesionala, as pierde banii pt. ca in invatamant salariile sunt mici, deci chiar nu stiu ce as putea face in situatia data ca sa nu ma mai simt asa frustrata. Sotul meu ne mai scoate in oras din cand in cand dar asa foarte scurt si jap! inapoi acasa. Mor, nu alta ! Am stat si m-am gandit cum ar fi viata mea daca m-as duce la oras ( sotul meu tot asta-mi zice ca nici acolo nu va fi altfel ) pt. ca fiecare e cu familia lui, cu problemele lui... + ca acolo stau la ultimul etaj din bloc si mi-ar fi foarte greu sa cobor cu doi copii singura. Incerc de multe ori sa ma imbarbatez ca am o viata foarte bune fata de multe alte persoane, nu-mi lipseste nimic material dar parca sufleteste simt un mare gol....

Mamica de nazdravan Rares si Mihnea

Good things last forever.




Pisimuky,uite iar ma bag in subiectul tau si pun si eu o intrebare:ce ai mai facut cu scoala de soferi?te-ai razgandit sau te apuci de ea...si dupa ce iti iei carnetul...copilasii in spate si pe cai ca se filmeaza.Sper sa nu gresesc,eu asa am retinut ca nu ai permis de conducere...
Na,am venit si eu cu o idee...sper sa fie buna!
PS.Nu mai venim acasa pastele asta,sti tu...finantele ne omoara...
Numai bine sa ai!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisimuky spune:

Ana68, o sa fac scoala de soferi luna viitoare. Off-topic - foarte rau imi pare ca nu vii acasa, da' lasa ca n-au intrat zilele-n sac, oricum cand o sa veniti ma anunti, sper, sa ne intalnim ( musai ). Te pup cu drag.

Mamica de nazdravan Rares si Mihnea

Good things last forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marumiha spune:

Cred ca primul lucru care ar trebui sa-l faci e sa-ti cumperi o masina, sa ėncerci sa-ti faci mai multe cunostinte pt a nu spune prietene pt. ca prieten e un cuvėnt divin si prietenia adevarata se face cu timpul.Sa fi mai sociabila si sa ėncerci sa ėesi ėn oras din cėnd ėn cėnd ,la o cafea ,la o pizza cu cėte-o prietena sau ėntr-un parc ėnclusiv cu copii,sau la cumparaturi.Eu cred ca femeile din ziua de azi e bine sa fie ėndependente din toate punctele de vedere ,sa nu mai fie tratate de barbati cum era odata, adica daca eu vreau sa ies cu o prietena la restaurant sau la discutii sa cer parerea sotului. Mi se pare ca la noi ėnca mai este acest obicei.Din cėte stiu copii se fac ėn doi asa ca daca tati din cėnd ėn cėnd sta cu ei acasa nu e nici o nenorocire si cred ca face bine ėn general la toata familia.Sper sa nu fiu prost ėnteleasa ,dar cum f.des se aude ca noi femeile sėntem egale-n drepturi cu barbatii haideti sa le-o demonstram si sa-i punem cėteodata sa faca si ei ceea ce noi si mamele noastre fac din totdeauna.Eu din fericire am spatiile mele fara sa-mi fac probleme de acest gen .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisimuky spune:

Rog moderatorii sa inchida acest subiect. Va multumesc !

Mamica de nazdravan Rares si Mihnea

Good things last forever.

Mergi la inceput