Cum e viata voastra ?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dako spune:

Pisimuky - si a propos??? de ce nu te ocupi sa schimbi apartamentul de la etajul 4 din oras?!....:) a redecora un nou apartament...ehehehe... e delicios!..:)
dako

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Dako, ai dreptate, chiar, Pisimuky, de ce nu-l schimbi cu un apartament de la parter?

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisimuky spune:

Da, Gabitza, chiar asta intentionez sa fac. Azi am fost la o agentie imobiliara si am stabilit ca maine merg cu dl. de acolo sa vada apart. pt. ca vreau sa fac schimb cu unul de la et.1 sau 2 max. Oricum i-am zis sotului meu ca mai stau aici 2 ani (pana face Mihnea 2 ani) bineinteles ca intre timp fac si scoala de soferi si o sa ies nu ca pana acum + ca dupa aceea vreau sa ne mutam definitiv la oras. Daca nu vrea sa vina sa fie sanatos dar eu aici nu mai stau. A zis ca lasa ca o sa vad eu ce inseamna orasul si o sa-mi para rau. Eu zic ca nu o sa fie asa...

Mamica de nazdravan Rares si Mihnea

Good things last forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Pisimuky, bine faci!
Eu personal as prefera sa urc cucarucior cu copii cu tot chiar si 10 etaje de 5x zilnic, decat sa stau la tara singura.
Poate din toamna m-as intoarce in invatamant. Nu pentru bani, mai degraba pt. activitatea mintala, si sa mai ies din rutina biberon-scutec.

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

quote:
Originally posted by dako

pisimuky - hmmmm..si cand ma gandesc ca al meu vis e..sa stau cu ai mei pustani..undeva departe de oras...un aer mai curat, cu o oarecarew liniste...dar...dar....de fapt am parte de un program de munca de cel putin 10 ore pe zi..de cele mai multe ori imi gasesc baietzii dormind...
in alta ordine de idei, nu vei sta o viata intreaga. inca un 1 si ceva...apoi, iti vei aduce aminte de clipele cand te puteai uita la tv..cand nu trebuia sa speli sau sa calci noaptea...:))

bucura'te ca poti fi in preajma lor cand spun pt. prima data 'mama'..cand cad din pat..etc!

dako


nu pentru toata lumea viata se invarte doar in jurul copiilor. mai ales dupa ce acestia au o anumita varsta


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza Fulgushor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dako spune:

ramonika - mda. fiecare decide in jurul a ce/ sau cum se invarte. dar, ia in calcul ca exista si cercuri concentrice.

dako

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella1975 spune:

draga Pisimuky,
se vede ca strae ta de spirit e undeva foarte jos si trebuie sa cauti in tine resursele necesare sa schimbi ceva in viata ta.Din nefericire barbatii se mai schimba, nu mai sunt la fel de atenti ca la inceput, mai ales cand apar si copiii care solicita destul de mult neuronii. Nu te lasa rapusa de situatia actuala. Incearca sa faci ceva pentru tine, de aceasta data. Ridica-ti moralul cu ceea ce-ti face placere. E adevarat ca esti solicitata foarte mult iar starile tale sunt acutizate si de rutina zilnica. Gandeste-te ca ai iubirea pentru sotul tau, pe care banuiesc ca ti l-ai dosit, dragoste care-l poate determina sa-ti acorde atentia pe care o meriti din plin, care poate readuce armonia in caminul vostru. Cu rabdare si incredere in mai bine sta in puterea ta sa readuci soarele pe straduta voastra. Stabileste=-ti singura un program, fa-ti prieteni. Acorda-ti timp si asimileaza energiile pozitive din tot ce te inconjoara. Daca stii sa apreciezi aerul curat de afara, frumusetea unei flori, mirajul si porspetimea primaverii te vei simti mai bine. te pup si-ti doresc numai bine
Alina (viitoare mamica pentru a IIa oara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tora97 spune:

de la 1 martie am inceput lucrul, dar viata mea se inscria in tipare aproximative cu ale tale pisi.... Mi am gasit ca hobby goblenul! si cu asta imi umpleam putinele momente libere, programul meu avea exactitate de ceasornic: 8,30 trezirea anei... pina la 10 spalat, schimbat, aerisit, olita si alte activ aferente ei si numai ei! La 10 papa... apoi strins prin casa, etc. 11-12,30 iesim afara pina la 13 cind ana papa prinzul iar la 14 se culca.... ei de aici si pina la 17 aveam liber... apoi reluam programul dedicat anei.. iesit afara, mincat, baie si la 21 nanitzu! Invirtindu ma intre acesti parametrii orali, cu greu gaseam timp pt altceva! Nu aveam timp nici sa ma gindesc, decit o iritare usor crescinda. Atunci ii ceream sotului sa iesim in oras!
A, dar avem dimineata de duminica... mergem la cumparaturi si apoi servim micul dejun la un kfc... atit de putin si totusi atit de important: clipele noastre de relax sublim!

Vreau sa spun, ca in acesti sprox 2 ani am incercat sa mi fac "captivitatea" cit mai acceptabila, in felul meu... in fc zi gaseam citeceva de schimbat, robotit prin casa! Iar goblenul imi dadea o satisfactie grozava (acum imi lipseste, caci acum intr adevar nu mai am timp de el)

Sa ti spun ca nu ma uitam la TV? ca nu ma apropiam de calculator? dar nu mi au lipsit vreodata!

Si daaaaa.. tie pisi ti ar tb o masina.. libertate de miscare. Eu aveammasina insa nu am inhamat calutii niciodata.. pur si simplu nu aveam timp sa mai si bintui prin oras!

Succes mult!

poze multe cu noiAna a implinit un an 20062007
"da aripi unui copil, dar lasa l sa invete singur sa zboare" Marquez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flaviutza spune:

si eu care fac scandal monstru ca m-a mutat sotu' in centru si nu mai am prietene..dar sunt la 5 minute de parc, 5 minute de sala, 5 minute de tot ce vreau.

Nu stiu de ce continui sa stai la tara. eu n-as putea trai izolata ,pe bune. deloc. poate sa-mi poleiasca cu aur colivia, tot colivie ramane.

care-i faza cu urcatul/coboratul scarilor? pai mai dai un kil doua jos...conteaza enorm sa ai viata sociala,sa ai prietene. nu vad de ce ai ales sa stai la tara ? poate asa e mai simplu pt sot, nu mai ai unde iesi (fara el), e mult mai convenabil.

ALEXIA,02.mai.2004- filmulete noi
http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deborah77 spune:

Si noi stam la tara, aproape de Bucuresti. Nu m-as mai intoarce in oras, si mai ales la bloc, pt nimic in lume. Si nu ma simt singura, nici nu ma plictisesc...cand ma apuca, iau copilu in cosuletz sau in landou, il pun in masina, si plecam..in oras la o prietena cu bb mic si ea, la servici sa ma laud cu odorul..prin vreun parc..Merg in fiecare seara aproape in oras la aerobic...sta sotul cu copilul, dupa ce vine de la serv. Lucrez de acasa si am alte cateva ore ocupate. Musafiri...doar sa-i chem...cine n-are chef, mai ales ca vine vremea calda, de stat pe terasa, cu o bere si un gratar?
Ies cu bb in fiecare zi la soare, ii arat fiecare pomisor, frunzulitele, floricelele....pomisorii sunt micuti, de aceeasi varsta cu el, si ne bucuram amandoi cand observam ca s-a mai prins cate unul.

Pisimucky, barbatii sunt comozi si indiferenti uneori. Muncesc mult ca sa fie acasa de toate, si nu putem sa le mai impuiem capul cu nefericirile noaste cum ca n-avem cum sa ne umplem timpul. Tie iti trebuie o masina. Pune mana si ia-ti permisul, si dupa aia vedeti cum faceti - ziceai ca aveti 2 masini. Daca nu , mai luati una. Punem pariu ca o sa fie de acord, doar sa scape de baraiala ca tu vrei la bloc din lipsa de socializare?

Mergi la inceput