Mamici de iulie-august 2007 (21)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns i_ulia spune:

samadhi, si eu am cazut rau saptamana trecuta in genunchi, alergand dupa autobuz. Am mers repede la ecograf si prima intrebare a medicului a fost daca am cazut pe burta sau am lovit burta in cadere. daca nu, bebe nu pateste nimic, in afara de sperietura - deci ii creste pulsul. ai grija de tine!

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

Fetelor eu nu cred ca sunt normala. Mananc cred ca 1kg de iaurt pe zi. O fi bun in cantitati asa mari??? Sunt pur si simplu nebuna dupa iaurt, mai ales cu fulgi de porumb. La inceputul sarcinii nu il suportam, iar acum as manca zi si noapte numai asta!

17+

http://pg.photos.yahoo.com/ph/brazuca22/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Luna acum nu lucrez nimic din nefericire. sunt biochimist. am facut voluntariat muuult intr-un laborator, dar nu aveau fonduri sa ma angajeze. asa ca am plecat de la ei pentru ca trebuia sa am si eu un ban...mai bine nu as fi plecat...am fost secretara la un birou de notariat. de fapt om bun la toate, fara sa exagerez. si pentru ca atunci cand esti bun nu iti este permis sa gresesti, am intrat in conflicte cu sefa pentru ca ajunsesem sa raspund de greselile colegei mele cvare era o incompetenta, dar tot eu eram de vina ca de ce nu o verific. capac a pus cand mi-a cerut sa raman dupa program sau sa vin duminica dimineata sa fac curatenie din aia cu spalat de geamuri....adik sa fac si treaba femeii de serviciu. atunci nu am mai putut si mi-am dat demisia. nu merita toata treaba asta pentru 4 mil pe luna. norocul meu este ca am cartea de munca in alta parte de cand am terminat facultatea si un gand bun m-a facut sa nu o mut.

sotul meu este student la medicina si fiind strain, in primii ani invatam cu el ca sa ii vina mai usor. acum din instinc sta si imi spune de toate. si ca sa ma laud a terminat sesiunea asta cu 9.50

scuze fetelor de off topic.


Simona 15+ Mara/Matei

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucapio spune:

Prezent si eu.....
Am lipsit si eu o zi si deja ati schimbat capitolul .... uff repede va mai miscati nici nu ziceti ca sunteti gravidutze
Dupa cum v-am spus luni, ieri am fost si eu la doctor si totul este bine. Nu am putut sa aflam inca sexul doarece era foarte agitat, cand sus cand jos si nu a fost chip sa stea si el "cracanat" sa vada doctorul ceva.

Anya ...FELICITARI si MULTI . Parca il si vad pe tati ce mandru e ... cu trei fete in casa
Jadi..sunt trecuta in listuta cu UM25.11.2006 iar DPN-ul probabil l-am aflat ieri 30.08.2007.

Apropo .. ati aflat ce gravidutza a avut nunta sambata.

Pupici

11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chriszta spune:

Fetelor eu mai nou sunt innebunita dupa mancaruri mai condimentate.
Tot felul de bunatati chinezesti si tailandeze iar aseara am bagat la greu aripioare de la KFC, picante si bune rauuuuu..
Scuze pofticioaselor!!!!!
BB nu zice nimik de mancarea asta dar cateodata ma gandesc sa nu-i faca rau asa iute. Voi ce stiti?

Cristina 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samadhi spune:

I_ulia - si tu cum ai cazut pe burta sau ai lovit burta cazand??? Si care era raspunsul medicului??? Sper ca nu te-ai lovit si tu rau. Sperietura trece de la sine dar durerile mai incet.


13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samadhi spune:

CHRISZTA - din cate stiu eu de la prima sarcina nu ai voie sa mananci iute sau condimentat, astea produc contractii...... !!!!!!!! Deci feritiva de chili, paprika ca condiment sau scortisoara...... etc. ceea ce ai mancat tu e contra indicat.
Eu acum 5 ani, la prima sarcina mancasem o punga de cartofi din aceia cu chili picanti la gust, erau tare buni dar apoi au inceput contratiile si m-am si bagat in spital. Acum nu ma ating nici de piper, si sunt foarte atenta si la alte mancaruri, de ex. fac vinetele dar fara maioneza ca e contraindicata.
Nici carnea in sange facuta, nu e buna, sau sushi, icre egal de care or fi ele.... orice fel de cruditati care sunt din peste sau carne..... etc. dar asta ar trebui sa stiti si voi.
Mancarea chinezeasca eu o mananc fara acel sos care stiu ca e tare bun.... dar ma tin departe de el, tocmai ca nu face bine bebelui.
Stiu ca poftele sunt mari, dar inainte de toate ma gandesc ca nu vreau sa mai stau in spital si nu mai vreau nici un copil precoce, adus pe neasteptate de contractii......
Cred ca suntem responsabile 100% de viata noastra si noua viata ce o purtam in noi.


13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samadhi spune:

Pe mine sa ma scuzati ca nu mai pot raspunde, am aflat acum cateva minute ca a murit bunicul meu, si e in Romania, era de o sapt. in spital, si am sperat sa se refaca..... dar uite ca s-a dus.
Trebuie sa ma calmez putin, si sa-mi opresc lacrimile.

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns i_ulia spune:

samadhi, pentru bunicul tau!

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chriszta spune:

CONDOLEANTA Sadmandhi!!!
Fii tare; suntem alaturi de tine, daca te putem ajuta cu ceva nu ezita sa apelezi la noi!!!
Aveti grija de voi!!!

Cristina

Mergi la inceput