Copilul meu, grav bolnav

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns paunita spune:

buna ziua. Cateva cuvinte,de inceput:sunt nou-venita pe acest site si asta cu un anume scop,care din intamplare l-am gasit aici in cadrul acestui site.Ce as vrea sa spun,este ca eu INCA nu ma incadrez tematicii acestui forum,pentru ca inca nu am un bebelus sau inca nu astept unul.Insa nu se stie pe viitor.Sunt studenta in anul 4,Finante-Banci,UAIC Iasi.
Imi pare rau mamico de situatia ta si a baietelului tau,m-a impresionat si pe mine,si chiar sunt putin trista si ma uit la mine,ca de multe ori imi spun ca nu sunt frumoasa,nu arat bine,pe cand eu ar trebui sa fiu cea mai fericita ca sunt SANATOASA(ma rog,nu total,de aceea am intrat aici,va voi spune mai tarziu)si chiar imi este rusine de mine ca cer prea mult de la Dumnezeu,uitand de adevaratii copii bolnaviori care au nevoie de ajutorul Lui. Ingres,nu stiu ce sa spun,Dumnezeu sa iti dea putere sa poti trece peste toate fazele cu copilasul tau,Crucea lui o porti si tu,ajuta-l,stiu ca nu-i lipsesc afectiunea,zambetul si tot sprijinul de la tine pentru a razbi.

Revenind la ideea mea, este ca eu am o problema,au aparut niste noduli acum 4 ani sa fie, o dereglare hormonala.La inceput am inceput cu un tratament medicamentos,dar nici un rezultat. Cand venea vara incercam si cu voi de varza,asociat cu acelasi tratament dar fara rezultat.Am incercat sa merg ka alt doctor,caci deja mi se spusese ca alta acle nu exista,doar operatie. M-am speriat si am fugit :(. Acum,ajungand la un doctor profesor din Iasi (Dna Dr.Aldea)fac de 4 luni alt tratament cu un gel si prafuri pe care le dizolv in apa. trecand peste toate astea,TOT nu ma simt bine. Ceea ce vad eu,este ca se cam lasa tratamentul fara sa se faca o echografie,desi eu insist.
Am citit de newbaby despre domnul dr FULGA. Parintii mei zilele acestea l-au avzut la Tv si m-au sunat numaidecat sa-l contactez pe dumnealui,erau foarte incantati si cu o speranta de revenire ca daca voi ruma tratamentul lui voi spera ca ma voi vindeca complet. Urma, azi sa sun la unul din numerele de telefon afisate pe reclame chiar AZI. Doamna newbaby,mi-ati schimbat parerea complet. Va rog,dati-mi mai multe detaltii despre acest "presupus"sau nu doctor,caci vedeti..trebuia sa merg pe mana lui...Astept un raspuns,multumesc.Imi cer scuze,pentru acest mesaj lung.

Mihai,fa-te bine! Sa vii sa ne tastezi si sa zambesti cu noi,aici!Multa multa sanatate tuturor viitoarelor mamici...
Paunita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingres spune:

Astazi nu am putut face nimic altceva la serviciu, decat sa plang intruna...
M-a sunat sotul meu si mi-a spus ca l-a sunat pe Mihai o fosta colega de la Tg-Jiu, o fetita pe care Mihai o indragea foarte mult.
N-a vrut sa ii spuna nici macar un cuvant, doar lacrimile ii inundau ochisorii.
Suntem sfisiati de durere...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Ingres, nu stiu cine sta cu Mihai cind tu esti la serviciu dar ma gindesc ca poate ii duceti muzica, sau sa-i dati ceva materiale de citit, sa-i cititi voi... Sa-l tineti ocupat intr-un fel, atit cit se poate fara sa fie prea obositor.
E posibil sa fie depresiv, poate are cineva sfaturi mai bune in sensul asta. Eu cred ca e important sa il ajutati si in privinta asta.
Imi pare rau ca suferi si tu atit de mult.

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingres spune:

Ramona, Mihai este tintuit la spat in Institutul Oncologic din Bucuresti,de 6 saptamani de zile, sotul meu sta langa el zi si noapte si incearca tot ce-i sta in putere, ii vorbeste, ii citeste, dar Mihai e foarte constient de tot ce se intampla si refuza sa mai comunice.
E o durere fara de sfarsit care ne-a cuprins pe toti...
Sa nu-l uitati pe Mihai din rugaciunile voastre, va rog!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

http://www.cancerbackup.org.uk/Trials/Search/clinicaltrials_search_page_process?d=9&t=neuroblastoma&s=o&c=10&Submit=+search+

In linkul ce ti l-am trimis este o lista de clinical trials in desfasurare acum. Nu stiu care sunt posibilitatile voastre sau daca Mihai se poate incadra in criteriile lor, dar poti discuta cu medicul sau despre asta.
Promit ca mai caut si revin.

Edit:
Vezi si aici: http://cancertrials.stanford.edu/pediatric/Neuroblastoma/index2.html

Anda si Carina (deja domnisoara)
http://community.webshots.com/user/andamihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingres spune:

Carina, ajuta-ma te rog, eu nu stiu engleza, intra tu si vezi despre ce este vorba, sau daca ai un numar de fix, te-as putea suna.
multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Sunt tot felul de programe medicale (si de cercetare) care sunt in desfasurare si care au ca tinta neuroblastomul.
Inainte de orice, te rog discuta cu medicul sa vezi daca se poate incadra - daca poate fi transportat in primul rand.
Eu promit ca traduc si iti postez pe forum.
O sa iti trimit telefonul meu, dar acum nu sunt in tara din pacate.

Te pup,

Anda si Carina (deja domnisoara)
http://community.webshots.com/user/andamihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingres spune:

Iti multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Ingres, am intrat doar sa-ti spun ca nu te-am parasit - ma gandesc la voi si ma rog pentru Mihai! Putere multa iti doresc!

PS. Uimitor cata forta ii da Dumnezeu unei mame. N-am avut bucuria de a fi mama, dar, ingres draga, ai toata admiratia mea pentru puterea de care dai dovada. Sa nu-ti pierzi speranta, da?

_
Tzuni mic si drag si scump si grasunel si... pisicos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingres spune:

Iti multumesc mult Tzuni, incurajarile voastre inseamna mult pentru mine. Sufletele bune ma sensibilizeaza teribil. Va multumesc, si eu voi lupta si voi spera intruna.
Va multumesc pentru rugaciunile voastre, sa vi le intoarca Dumnezeu inzecit.

Mergi la inceput