***** Mamici de Mai - Iunie 2007***** (27)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ELTEKA spune:

Florentina, dar daca alaptam, unul ajunge? Pentru apa, ceai...

Si trebuie sa aiba niste calitati anume? Se iau si astea in functie de virsta? Sau alea de lapte au gaura mai mare? Sau cum e?

Asa creste bebe

Si asa creste burtica mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mica0307 spune:

Pauly tu maine ai ultimul examen, nu? Bafta!

Mica 26+ Maya Alexandra

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pauly spune:

mica multumesc, azi am examenul la ora 16...si sper sa-l iau.

23+Riana Alessya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sobi spune:

pauly, bafta azi la examen !

Mica tinem pumnii pentru maine la echo, sa fie totul bine!

fetelor ce e aia batista bebelusului? vad ca fetele de la ian-feb tot vorbesc de ea ba ca e buna, ba ca nu e buna!

Andreea 21+

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mica0307 spune:

Ce liniste a azi pe aici.

Sobi habar nu am. Am vazut si eu ca se tot vb de ea. Am vazut chiar si intr-o farmacie o cutiuta pe care scria batista bebelusului.



Mica 26+ Maya Alexandra

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dideip spune:

toate gravidutele de pe forum. Mai fetelor dar sunteti active rau.....un capitol in aproape 3 zilede abia am reusit sa va citesc de ieri tot ma chinui sa citesc tot.
Fetelor imi pare rau de tot si sufar in acelasi timp cu cele care au probleme cu bebeisi ma bucur in acelasi timp ce cele care se simt bine.Mam atasat mult de tot de voi si de nu vorbesc de voi peste tot(de abia astept sa ne intalnim macar o parte din noi, dar cu gandul la celelalte).
Eu trebuia sa ma duc azi la control si dr mea este in concediu toata saptamana, na belea.
Fetelor in legatura cu somnul, in timpul saptamanii cand trebuie sa ma trezesc (si eu si sotul)sa mergem la servici parca avem magnet la pat nu ne vine sa ne dam jos si am mai dormi inca vrea n ore si in weekend cand putem sa dormim mai mult, ce credeti?suntem la 8 cel tarziu in picioare.

Paula27+


poze

poze bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dideip spune:

am mai crescut cu o saptamana

Paula28+


poze

poze bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

buna fetelor,

imi fac mea culpa ca n-am scris de multisor, insa la job sunt f bizi, acasa la fel, familia ne-a mai crescut cu un membru patruped, catelusul Ares asa ca seara cad lata.

am intrat in 26 de saptamani, sunt din fericire bine si inca plina de avant si energie .bebica , a carui nume daca nu ne razgandim va fi Carina Sofia, e tare neastamparata, exact ca si surioara ei, si o iubim tare tare.
burtica mi s-a ridicat f sus si asta mica e calare pe ficatul meu

mi-a fost dor de voi, promit sa fiu mai activa.

voi v-ati facut ceva analize in trim 2?

pupici

Cristiana cu bebica si gagalicea Theodora Alexia ( 3 anisori si 8 luni)

Thea Alexia
noi si Roma 2006
www.kodakgallery.com/BrowsePhotos.jsp?&collid=52286767308&page=1&sort_order=0" target="_blank">la mare 2005
www.desprecopii.com/info.asp?id=531" target="_blank">nasterea papusii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eimotto spune:

gravidutele!

Am prins si eu puteri dupa ce m-am intors din preumblari. Primul doctor mi s-a parut ok insa el profeseaza la spitalulCaritas care nu ofera cele mai bune conditii...
A doua doctorita nu am mai vazut-o deoarece a intarziat mai mult de 30 de minute si deja nu mai puteam sta (intr-o camera de 3 pe 3 cred ca eram pe putin 30 de persoane, toate in asteptare).
Am inceput si tratamentul cu clexane... m-a intepat si ma vor intepa pana nasc.
Tre sa imi fac iara annalize... si cam atat.
In ultimul timp am dormit foarte putin si ma simt foarte obosita. Am citit cumva in diagonala ce s-a scris si nu mi-a ramas nimic in cap...

Etelka - daca alaptezi in principiu nu trebuie sa ii dai nici ceai si nici apa. Dar ca sa fii cu sufletul impacat iti poti cumpara 2 biberoane just in case. Eu am avut de la Chicco, din acelea fiziologice (adica tetina era din aceea mai lata si din latex nu din silicon) iar ca si cantitate erau de 150 ml (dupa 4 luni am achizitionat si din cele de 250). De asemenea sunt de evitat biberoanele cu diverse forme haioase (desi sunt "haioase) pt ca sunt greu de curatat.

Andrada - acum am vazut si eu camera lui Antonio. Tare frumoasa...daca nu ai patentat ideea cred ca o sa ti-o fur.
Nu cred ca ai de ce sa te necajesti cu burtica, abia de acum incepe ea sa isi ia avant. Mama mea de ex a avut o burtica asa de mica si nici nu s-a ingrasat incat toata lumea, inclusiv moasele au zis ca o sa faca o matza... iar eu am avut 3.300


Mamica de Iulia (06.02.2004) si 27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucami spune:

Fetele vad ca intrebati de BATISTA BEBELUSULUI. Uitati www.overland.com.ro/" target="_blank">AICI un link. Din ce am citit eu bebelusii sunt cam speriati de chestia asta.(si mai ales de sunetul aspiratorului)

Dideip waaw deja ai 28 de saptamani? Doamne ce repede trece timpul. Eu am impresia ca daca ajung sa am 30+sapt deja trebuie sa fac bagajul de spital!

Pauly bafta la examen.

Eu am fugit la Tv ca ma cam doare burta.

POZE BEBE
Film eco 4D

Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!

Mergi la inceput