Mamici de ianuarie - februarie 2007 (65)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

O saptamana frumoasa si linistita pt mamici, bebici si burtici!!!

Aelita mamica nastrusnica...da' tu cand mai dormi ?? sau fonctionezi dupa alt fus orar? Nu ne mai lauda atat ca roshim... iar printzesica lu matale nu scapa necurtata de margelutza
Lilica ai vaz't ca te-ai impacientat degeaba... mai lasa si tatikul sa ia decizii ca uneori poate sunt mai inspirati (eu vorbesc!?? ca sunt sigura intotdeauna ca doar ce ii fac eu e cel mai bine)
Catalina eu am observat ca bb incepe deja sa se uite focalizat (la apropiere) - adica nu mai are privirea aceea de peste tot si nicaieri. cu ochisorii nu stiu, dar probabil definitiv atunci cand se incepe hrana diversificata.

Fetele care locuiesc in Germania. Raman vesnic recunoscatoare pentru o informatie. Chiar daca e cam off topic, cum fac sa aflu si eu cand sunt promotii la marketuri (Lidl sau Aldi sau in alta parte!?) la cafea Amaroi, Delmaery, Jacobs. Au ai mei un minimarket si se gandesc sa faca un drum sa ia mai multa. Sunt ceva site uri sau exista astfel de supermarketuri unde sunt mai ieftine???

pup mamici, bebici si burtici

Alinuk si bb Teo 10/01/2007
nasterea - una dintre minunile lumii
franturi_de_viata
................................................
Nimic nu-i intamplator!
........................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_mvl spune:

Da, Megbeng, si eu mai sunt de nascut p-aici, numai ca pana sa postez eu raspunsul tu ai nascut deja. Sa fiti sanatosi si voiosi, tu cu laptic cat trebuie si bebe fara colici.

Helenutza nu stau grozav nici eu. Uneori ma gandesc ca ce bine ar fi sa nasc sa o vad si eu pe pitcutza si sa o tin in brate, sa o alint si sa scap de burtoi si greturi iar alteori ma gandesc ca nasterea trebuie sa fie nasoala, cu dureri. Dar apoi ma gandesc ca nu am incotro si tot va trebui sa nasc, nu?!, si ca au nascut aproape toate femeile din lume si a fost bine. Asa ca… n-am incotro si astept momentul si pe pitiutza sa se hotarasca.

Multumim Alinutzaaa pt info folositoare

Crishtinutza eu am facut analiza de streptococ B in 34 sapt pt ca ma asteptam sa nasc din moment in moment si pt ca a trecut mai mult de o luna si n-am nascut, saptamana trecuta am repetat-o. Nu am mai facut alte analize de sange.

Elena , mami de 39s

[url=http://tickers.baby-gaga.com/p/car047pp.png[/img][/url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

neata

Aelita hai ca ai fost tare, sa nu vezi geamul din casa ta. bine ca ti-ai revenit la timp...

Catalina mie mi s-a spus ca bb incepe sa vada de la 8 zile, probabil umbre...oricum cam de o saptamana bebelina mea a inceput sa ne urmareasca cu privirea. si sa vedeti acum show: o pun in patutz, ma indepartez si ea se uita dupa mine si daca nu mai sunt in raza de actiune chitzaie si tot sa uita... sa vada daca apar (asa cred eu).

offf, am vrut sa scriu mai mult dar am uitat ce si cui.

aaa, sraluca cum e cu crema, a mai avut efet si ieri???

Marina mami de Emma Ioana(16.01.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ylilimic spune:

culoarea ocholor - parca stiam ca se stabilizeaza intre 6-12 luni, fara nici o legatura cu alimentatia. Cat despre privit, si Adam a inceput sa imi dea ocheada, cum zice si Marina sa vada daca mai sunt acolo, si intoarce deja capul dupa mine, cu ochii larg deschisi


Nasterea - un puzzle cu flori de liliac
Marele blond Luca Matei - 05.11.2004
Liliana cu Adam Cristian- 15.01.2007
CARTI de psihologia copilului / liste utile pentru tinere mamici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Megbeng felicitari! Mi-au dat lacrimile cand am vazut ca ai nascut! Sa fie sanatos micul Matei, sa creasca mare si voinic, sa fie norocos, iubit si sa va faca fericiti!

Mariana sa stii ca ma gandesc la tine zilnic! Abia astept sa ne dai vestea cea mare!


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liuda spune:

neata!
va salutam
noi santem bine, am dormit mai bine, din 4 in 4 ore cautam de mancare, alergia a plecat, nici nu stim de la ce a venit dar asta e alta intrebare.



Va pupic pe buric.

Liuda si papusica Diana Maria 18.01.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

buna dimineata la fete!

vad ca n weekendul asta galeria a muncit degeaba... ne pregatim pt sapt asta, cred ca ne bulucim sa ii scoatem? oare?

galerie pt toate fetele care vor naste azi!


Crishtinutza asa e, mai e un pic. sper sa nu ma lase asta micu sa astept...

elena_mvl, Alintaxa, hai fetelor sa ne incurajam una pe alta! offf, ce fricoase mai suntem... oricum nu stiu cum sunteti voi de obicei dar pe mine ma oftica frica asta pt ca eu ma credeam curajoasa

39+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALINATXA spune:

Helenutza eu am de gand sa nasc saptamana asta.Pe mine m-a chemat la spital cu bagajelul joi dimineata la 8 ptr inducere.Mie imi este frica de indusul asta ca daca m-ar lua pur si simplu nu prea mi-ar mai fii frica....BRRRRRRRR!

AMR 4 Roberta Anne-Marie http://new.photos.yahoo.com/naomi_creamy/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

ALINATXA, hai ca poate ne apuca natural si ne vedem la spital ... auzi, da' tu cum te simti, ca eu nu am nici o treaba, ma simt f bine.

39+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALINATXA spune:

hELENUTZA TU TOT LA CFR2 ESTI?

AMR 4 Roberta Anne-Marie http://new.photos.yahoo.com/naomi_creamy/

Mergi la inceput