Mamici de ianuarie - februarie 2007 (64)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pako spune:

buna seara

....e rau de tot cu putza, nu ma obijnuiesc deloc...de cate ori il schimb imi stopeste toate alea....

Ralu,pentru nasuc ser fiziologic(dupa bai) si lasat pe burtica ca sa-i curga mucisorii...am mai auzit ca e bun aspiratorul nazal(batistuta bebelusului)
Catalina, supr faza cu "sa fie clar..." hehe...
Eli,noi am avut colici chiar in prima zi de venit acasa...bausem 2 pahare de suc portocale...sa vezi distractie.Am luat de urgenta din farmacie BABY DRINK , ceai pt. colici...la noi a mers.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

anis draga de tine, scapi de una dai de alta, dar o sa se aseze si la tine lucrurile...pupici

Marina mami de Emma Ioana(16.01.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

Am uitat....multumesc mult ca ne-ati trecut pe listuta.Am nascut natural...la 19.40 :)

Anis, te admir pentru tot devotamentul tau fata de bebita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liuda spune:

fetelor o intrebare repede asa:
ce umiditate trebuie sa fie in casa, am ceas pe care se afiseaza si temeperatura si umiditatea insa nu stiu cat e normal... raspundeti-mi va rog si apoi o sa va explic de ce ma macina asa.
astept


Va pupic pe buric.

Liuda si papusica Diana Maria 18.01.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

bai bebelina mea se screme pana se inneaca. baby drink nu vrea neam. da cand e in brate de ce nu se screme????????????

Marina mami de Emma Ioana(16.01.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sraluca spune:

Hello fetelor.

Pt fetele din strainatate care vreti sa veniti aici sa luati certificatele verificati inainte daca va trebuie apostila pe certificat. C daca va trebuie si nu aveti a-ti imbulinat-o cu birocratii nostrii. Si daca nu va trebuie e naspa, d-apoi daca va trebuie.

In alta ordine de idei, noi azi noapte dupa excursia de ieri am dormit de la 22 la 7 cand ne-a trezit mami speriata ca ce dormim atat.
Azi iar am fost la buni si cu ea in parc unde am stat aproape 2 ore si am dormit. Drept pentru care acum urlam de o innebunim pe mami. S-ar pute sa ne fie foame dar e cam devreme, asa miorlaim acolo poate se indura mami sa ne dea de mancare. FOAMEEEEEE

Misto program, am uitat sa va zic ca mami a umbal de bezmetica alea 2 ore. Si iesitul asata din casa, ziua pe lumina soarelui ii face f bine la psihic ca incepuse sa se cam depreseze.

Hai ca ma duc sa ii dau sa manance desi e cam de vreme dar probabil ca aerul semi-curat i-a facut foame.

Va pup

sraluca Mihai Alexandru 25.12.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Suratelor,

Vad ca aveti activitati pe aici nu gluma.

Sa aveti spor la toate: la bebici, la nascut si la tatici (ca vad ca vorbiti de deschiderea sezonului [xinpiat])

Noi azi am iesit la plimbarica...prelungita. Ca mami s-a oprit la salonul de masaj si a facut un experiment cu bb....dupa ce am intrat am vazut ca nu e aglomerat si ca e curatenie exxemplara. M-am hotarat sa incerc o sedinta cu bb la purtator. Si chiar a fost cumintel micul.
Il mai ia mami si data viitoare: am abonament!!! - e la scara blocului vecin

poze cu surprize

bb margelutza

noi2

degetzelul preferat ziceti si voi, asta-i baiatu' lu' mama

la cantarul vesel ... asta din motive de spatziu, nu ca n-am fi nebuni

pup bebici, mamici si burtici


Alinuk si bb Teo
nasterea - una dintre minunile lumii
franturi_de_viata
................................................
Nimic nu-i intamplator!
........................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sraluca spune:

DIA acum am citit postarea ta. Cam asa ca tine eram si eu. Faptul ca ieri am fost intr-o vizita scurta si am mai vazut lume m-a scos din starea aia tampita. Partea proasta e ca probabil nu ai nici o prietena pe acolo sa o vizitezi ca tare bien face sa iesi din casa si sa vezi lume. Astia toti ma ameninta cu vizite, ar trebui sa le zic: las ca vin eu la voi

sraluca Mihai Alexandru 25.12.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ylilimic spune:

Seara buna tuturor!

Doamne, rar ma uit si eu la stiri dar azi m-a mancat undeva ... La Antena 1 cred ca au inceput o campanie de sensibilizare a populatiei si prezinta cazuri de copii abandonati in spitale. La ora 4 am vazut o dulceata de baietel de 8 luni, acum la 19 am vazut 2 fetite gemene perfecte!!!! Nu pot sa cred, m-am si gandit la Flavia prin cate a trecut si e fericita ca are fetitele aproape si nici in ruptul capului nu pot intelege mamele care isi lasa pruncii (sanatosi, bine imbracati, pareau ingrijiti) pe unde apuca!!!! Asta va fi vesnic o enigma pentru mine si sper din tot sufletul sa nu o iau razna cumva, si sa fac si eu un astfel de gest.

In fine, azi mama a venit si l-a luat pe Matei la ea (altfel trebuia sa fac si eu ca Anis- cu 2 la plimbare) ca desi nu recunoaste ii lipseste mult piticul din picioarele ei. Mi-a zis o vecina de-a ei ca l-a auzit plangand dupa mama si bb, dar daca o intreb pe mama nu o sa recunoasca nimic, sunt convinsa! Prin urmare am parasit balconul si am fost la plimbare cu carutul si bb a fost tare cuminte, a dormit tot drumul, mami a fost la coafor. Acasa cand a venit a halit 2 tate si doarme si acum (total neobisnuit caci era ora de . Tocmai bine cand se trezeste, mai papa o data si apoi baia ca pana atunci se reintregeste si familia cu restul de baieti.

Cat despre mami si iesitul afara, ma simt salbatica rau de tot! Nu imi vine sa cred ca sunt pe strada, sunt dornica de conversatie dar si cand ma intalnesc cu cineva, ma minunez cum de ma baga in seama (ca atatea luni nu m-a cautat multa lume). Tre sa mai repet figura ca sa imi revin. In plus maine tre sa merg dupa concediul medical la dr si daca nu ma insel tre sa ies cu amandoi.
Med de fam mi-a zis la tel sa dau cu Bepanthen la dermatita atopica de pe fata lui bb. O fi bine, o fi rau?

Nasterea - un puzzle cu flori de liliac
Marele blond Luca Matei - 05.11.2004
Liliana cu Adam Cristian- 15.01.2007
CARTI de psihologia copilului / liste utile pentru tinere mamici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

Liuda, eu din ce am mai citit stiu ca in jur de 50%...eu am unaparat salin dar nu ma pot odihni deloc de bazaitul lui

Am uitat....pentru desfundat nasucul eu folosesc la Andreea KARVOL...pun lichidul de la o pastiluta pe o bucata de carpa/batista cam la jumatate de metru distanta de capusor...

Mergi la inceput