***LA REDOUTE (2)***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tonia Antonia spune:

Vai, Danet, ce ti s-a intamplat!! Ce urat din partea lor...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitzinuca spune:

danet, imi pare rau! ce nesimtiti!

tonia, sa stii ca mi-a placut mult fusta pe care ti-ai luat-o, si mi-am comandat si eu :)

b

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonia Antonia spune:

Pitzinuca, draga, ma bucur! Sa stii ca si eu am o comanda care trebuie sa vina si mi-am comandat acum o fusta de blugi pe care si-a comandat-o Monica Bratu. Sa speram ca de data asta o sa o nimeresc cu masurile...
O zi buna in continuare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Danet du-te si fa scandal, NU SE MAI FACE VAMA la bunurile venite din UE, ptr ca nu mai exista taxe vamale. Oricum nu aveau voie sa desfaca pachetul decat in fatza ta. Eu am fost cu prietena mea inainte de 2007 cand a primit pachetele de la REDOUTE...intotdeauna ii desfacea pachetele de fatza cu ea, se uita pe declaratia vamala venita de la ei si ii calcula taxele pe care trebuia sa le plateasca. E o minciuna ce ti-au spus, nici un pachet nu mai ajunge la oficul postal cu vama, decat daca nu vine din UE. Rusine!

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
poze pana la 1 an, de la 1 la 2 ani
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki68 spune:

Fetelor, va rog sa-mi spuneti si mie ce taxe ati avut de platit pt. pachetele venite de la la redoute si daca le-ati ridicat de la of.postale vama sau de la cele obisnuite. Tocmai am facut o comanda si as vrea sa stiu.
Multumesc

cristina d.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Ce faza nasoala danet! Neaparat trebuie facut scandal la Posta!
Cu codurile, cum au mai zis fetele, doar unul poti aplica. Unele ofera nu stiu ce cadouri (produse), ala care l-am scris ieri sterge cei 6 euro de la taxa de livrare, trebuie incercate mai multe. Eu ieri ma grabeam sa lansez odata comanda si nu am testat prea multe. SPer sa nu am surprize la posta!
Pitzinuca eu nu stiu de electron daca merge sau nu, dar despre alimentat cardul stiam de data trecuta ca daca nu ai bani in cont cand dai comanda, chiar daca intra dupa aceea, nu ti-o prelucreaza. Asa ca aseara am lansat comanda abia dupa ce mi-au confirmat aia de la carduri BCR soldul si eram convinsa ca sunt banii acolo.
Acum abia astept coletul, tare sunt curioasa daca am brodit masurile (pentru mine si pitica).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

Miki68,pachetele de la LaRedoute vin la oficiile postale obisnuite,fara vama.Si nu mai ai nimic de platit la posta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nume spune:

revin cu o intrebare; la o a doua comanda, inainte sa fi ajuns prima, exista vreun sistem de discount pt articolele care au ``prix vert`` sau nici o reducere?

nume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

numedin cate am obs eu, articolele cu prix vert, rouge, etc nu mai beneficiaza de nici o reducere. Poti doar sa bagi un cod ptr gratuitatea taxelor de transport.

Fetelor nu stiu daca ati primit si voi pe mail oferta aia de la Nike valabila doar azi pana la ora 19...reducere de 50% la toti adidasii. Eu am profitat de ea si am comandat niste super adidasi la 60 euro, ii vazusem la noi la Plaza sapt trecuta la 4.5 mil..nu mi-a venit sa cred azi

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
poze pana la 1 an, de la 1 la 2 ani
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

quote:
Originally posted by madau

Fetelor nu stiu daca ati primit si voi pe mail oferta aia de la Nike valabila doar azi pana la ora 19...reducere de 50% la toti adidasii. Eu am profitat de ea si am comandat niste super adidasi la 60 euro, ii vazusem la noi la Plaza sapt trecuta la 4.5 mil..nu mi-a venit sa cred azi




Am primit si eu oferta aia de la Nike dar n-am comandat nimic de acolo.Singurii adidasi care ma interesau pt copil...nu aveau marimea lui.

Mergi la inceput