Piticodromul de sept-oct 2005 (166)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olguta12 spune:

Medica si Oana, bun venit in iarmaroc
Acum sa va tineti bine, ca se ingroasa gluma
Eu sint pe baricade, intru in "inspectie" pe aici din juma in juma de ora( daca nu-s dedicata, atunci ce mai sint?), si-mi astept socrii in vizita
Sint fericita ca am primit din tzara- de la cumnatii mei- sirop pt pofta de mancare pt Galushca. Sa vedem daca da randament
Revin diseara(dupa stingere)si noutatile din ultimile 48 de ore
Va duc dorul cand nu intru pe aici..ce chestie
Ma duc la , sa fie moshia curata cand sosesc socrii

Mozolesc pe toata lumea, de la mic la mare

olguta12

"Fear less, hope more;
Whine less, breathe more;
Talk less, say more;
Hate less, love more;
And all good things are yours."

www.piczo.com/galushk?g=16686272&cr=5" target="_blank"> GALUSHCA IN ACTIUNE

POVESTEA DREI PISHCOT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Si eu m-am intors din voiaj. Asa dor mi-a fost de Petra (si ei de mine, ca de cand am venit atata ne pupam si ne imbratisam). Am schiat si e asa zapada faina ca merg joi inapoi.

Codruta & Petra Alexandra (9 august 2005)

asa crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medica spune:

Olguta esti o fata "rea", m-ai facut sa dau din ras in plans la povestea Galustii tale. Are dreptate Sofia ca ai talent la scris si umor cu carul. The best

medy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Am citit si acum sa raspund si eu:
Anirim, drum bun (cred ca deja ai ajuns cu bine )
Dory, frumoasa petrecerea si pozele, de tort ce sa mai spun Noi ne spalam de 2 ori pe zi pe dinti si ne-am obisnuit, ca frecam la ei de cand au aparut.
Olgutza, deci asa cu mailul, hmmm
kidd, super pozele cu Alex Tot ma duc io odata la ski cu Petra Si eu am geaca de ski asemanaoare (ca si culoare) Pomelo seamana cu greful, dar e super dulce si bun. mie imi place.
Meme suces cu botezul. Si io incerc linkul cu joace, desi n-am timp, da imi fac
Diana, si eu fac ccc ca trenul cand aud ca ii spune cineva la Petra, Petruta
Anto, chiar ca e un junior pretios Ce au crescut copiii nostri...nu-mi vine sa cred





Codruta & Petra Alexandra (9 august 2005)

asa crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Sa spun si eu "bine ati venit!" celor 2 fete noi: oaana si medica .

Codruta & Petra Alexandra (9 august 2005)

asa crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Codruta ,si Petra e o dulceata de copil.
Nu am reusit decat sa spicuiesc cate putin din ce ati scri, ca de aproape o ora ma chinuiesc cu fata sa o culc, ma obosit asa de rau in seara asta...
Pupam toti copilasii bolnaviori sa le treaca cat mai repede.

DORY & ALEXANDRA DENISA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

quote:
Originally posted by Diana30

Mimsi,imi pare tare rau ca iar aveti probleme.Fii tare,o sa treaca.Ina a patit cam la fel cu Budinca ei,adica a dat-o dint-o bronsita-n alta.Multa sanatate Alexiei!

Si eu is nedumerita si mahnita.Nu stiu de ce s- asuparat Ioana si is mahnita ca s-a suparat.Ioana,hai spune-ti oful,varsa supararea si ramai in zona.Eu astept sa te intreb de cartile despre care ziceai,alea de psihologia copilului.
Ina,tu chiulesti?Budinca-i bine?Astept impresii de calatorie.

Mary,sper ca nu-i bolnav Andrei,ca ai disparut dupa ce ne-ai zis ca aveti iar de furca cu virusul cela.

Noi suntem bine,am perdelit ca mi-a fost lene.
Azi am fost la sanius cu Mihnea.Ii place tare.O sa pun poze.

Anto,io stiam ca Victor ii frumos,noroc ca a mai pus Carmi poze si cu el.Chiar,ea ce face?Perdeleste?

Olguta,te tzuc!

V-am admirat cupiii care s-au intalnit duminica trecuta.Care mai de care mai frumos.Milan am crezut ca-i fetita in prima faza si ma tot gandeam cine ar putea fi.Sper ca s-au facut bine intre timp.

Kristinuta,de ce nu pui tu gura ta pe post de aspirator?Poate asa n-o sa mai urle Radu.

Kid,faina fata ai si eleganta!

Am admirat-o si pe Alexandra lui Dory.

Diana si Mihnea(18.oct.2005)



Multumim pt. admiratie , , eu am cateva carti de psihologia copilului , daca le vrei da-mi un pm si o sa ti le trimit pe mail.

DORY & ALEXANDRA DENISA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Oanaa si Medica, bine ati venit, primim intotdeauna cu placere mamici in grupul nostru.

Codruta, bine ai venit, ma bucur pt voi ca e frumos la schi.
Multumesc de compliment, . Da, au crescut copiii nostri, eu ti-am zis mai de mult ce domnisoara frumoasa a devenit bebelusa Petra.

Olguta, bafta cu intregirea familiei.

Pup fetele, somn usor,

Anto 17 siVictor (8 octombrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sofia_misicu spune:

Oaana, Medica, bine ati venit!

Oaana te-am trecut in lista. Medica mai da-ne informatii ca sa te putem insrie pe tine si pe David Andrei. Odata trecute pe lista trebuie sa incepeti sa si prestati, nu doar sa perdeliti.

Numai bine!

Ioanaaaaaaaaa

Nuka si Mama la Nuka

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina M spune:

Fetelor, mi-a scris Ioana
Din cele scrise, nicidecum nu reese cum ca ar fi suparata pe careva.Intampina doar ceva probleme cu sarcina.Uitati ce scrie mai jos:

----- Forwarded Message -----

(.....) Miine am ecografia morflogica de trimestul 1, si sint cam stresata - bb e mai mic decit ar trebui, nu mi-au iesit toate analizele bine. Sper insa miine sa fie totul in regula.(.....)

Te pup si va doresc toate cele bune,
Ioana
-----------------------------

Asa dar, cele care ati trecut pe aici si a fost pana la urma bine, sariti si scrieti-i cate un PM, sau dati un telefon ca sigur este nevoie.Va pe toate.

POZE

Mergi la inceput