Colectia de toamna-iarna 2005 (119)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

marius:
eu stiu ce zic normele, dar nu pot decat sa-i dau in judecata, altceva n-am ce sa fac. o sa astept 30 de zile. dar dk nu se rezolva de la sine in 30, cu ce dreaq umblu io de la 1 martie?
nissan si renault fac leasing intern, restul fac leasing extern, de aceea sunt numerele asa. b-20-mue (am dat un exemplu conform cu starea mea de nervi!) pe timpul leasingului inseamna ca pe masina respectiva este leasing intern, nu extern. alea externe sunt B-12345


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

pai soro io zic sa-i dai in judecata si sa-ti iei si nr preferential..asta b-20-mue.

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
poze pana la 1 an, de la 1 la 2 ani
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

hihihihi


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addya spune:

anda, dar nu poti sa iei legatura cu firma de unde ai luat masina? poate te ajuta aia cu ceva, au juristi, au pile....

Adina si BB Razvan

Razvan-Nazdravan
www.dropshots.com/day.php?userid=235207&cdate=20070122&ctime=123718" target="_blank"> Razvan tine o conferinta - filmulet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Cica se intereseaza maine la cineva si iti zic ce si cum se poate..daca se poate face ceva, in afara de dat in judecata. Ma duc sa bag pitica in baie...ca spala de zor pe jos cu mopul...a dat vrednicia in ea acu' la 12 noaptea

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
poze pana la 1 an, de la 1 la 2 ani
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

pai sa stii, madau, ca-n romania, mai repede rezolvi cu pila decat cu procesul. astept, saru-mana.


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Buna!

Azi am avut o zi grea. In primul rand Bianca sa trezit la 9,30.Devreme rau pentru ea.Apoi am fost in cora-am reusit sa luam oala minune pe puncte Felicia, am sa te caut pe mes sa-mi spui mai multe ca stiu ca tu ai.
Asa...am ajuns acasa, i-am dat de mancare si am culcat-o la 2,45 si cat credeti ca a dormit? Pana la 6,20 . Ma plictisisem langa ea.Apoi agitatie maxima si abia la 12 am mai reusit sa o adorm iar.Offf, asa-mi trebuie daca o las sa doarma cat vrea ea!

Fug sa citesc si revin

Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Am revenit...

Ela , noi avem asigurare tip casco la asiban.

Pitic , felicitari! Sarcina usoara si nastere super usoara!

Joy , multa sanatate lui Vladut! Off prin ce mai treceti si voi!

Anda , urata treaba cu taxa masinii.Cel mai rau e ca te pune pe drumuri, cheltui bani degeaba si cel mai important pierzi timp pretios pe care ai putea sa-l petreci cu Nichita.

Silvia , vad ca reancepi munca, felicitari si relaxare placuta la munte.

Tot Anda , ti-am trimis un mail pentru astrograma, nu te bruiez, vroiam doar sa stiu daca l-ai primit.

Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bic spune:

Ando, m-ai bagat la idei cu dermatita atopica asta.
Sma a facut ca ceea ce cred eu ca este reactie la lapte de vaca niste bubite zgrumturoase pe spate si pe picioare. Tot de la lapte - asta e sigur - a facut ca o julitura la gura.
Acum, bubitele de pe spate si de pe picior o maninca. Rezultat: scarpinici si in consecinta zgirieturi.
Medicul nu mi-a pomenit nimic de aceasta dermatita. Mi-o da intr-una fie cu reactia la lapte, fie cu frigul, de parca aici ar fi gerul Bobotezii.
Mentionez ca nu are pe obraji.
Ce zici?

Mandy, in general astia zice ca daca se trage plodu' de urechi si nu doarme noaptea e otita. Da' iote ca Sma nu se tragea si de dormit a dormit bine merci pina alataieri cind a apucat-o isteria. Probabil ca si otita si tuse nasoala a zis ca nu duce.
Ai si alte motive sa suspectezi ca ar avea otita? A fost racit de curind? Otita se face de la acumulare de muci in general, nu stiu sa explic stiintific. Ideea e ca daca are prea multi muci se face presiune mare in ureche si se aduna lichid.
Sub ce forma ii dai catina? Mai intreb inca o data: asta e cranberry???

Felicia, nu stiu cum se cheama antibioticul, dar pot sa-ti spun ca medicul mi l-a dat pe asta si nu altul mai puternic tocmai pentru ca avea diaree.
Dar uite ca azi i-a trecut! Si am sarbatorit inchegarea printr-un kk direct pe linoleumul din bucatarie, LINGA olita, dupa ce statusem vreo cinci minute PE olita.

Nu, nu suportam vintul in fata.

Ioana, voiam sa-ti spun ca eu as vota poza voastra din Ceahlau drept poza care caracterizeaza cel mai bine anul 2006: o familie fericita si activa. Bravo!

Ah si mai voiam sa raspund din urma lui Pineapple ca ne-a mai spus ce fac ele. Sa mai intri sa ne mai povestesti de Mirai.

Sanatate bebeilor care mai sint bolnaviori!



Smaranda, 3.11.2005
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75330" target="_blank">Povestea nasterii

www.askdrsears.com/html/2/T020100.asp" target="_blank"> Alaptati,
www.lalecheleague.org/bfinfo.html" target="_blank"> alaptati,
alaptati!

Cum se poarta un bebelus in wrap si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=80475" target="_blank">discutia de pe DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Neata si de la noi.

Bic, Kriszti doarme bine noaptea si nici nu a fost racit de f. multa vreme, in schimb are perioade in care se tot trage de urechi, si cum citisem pe aici ca asta ar fi unul din simptomele de otita...
Nu stiu ce sa zic...sper sa fie totul ok. Catina eu am cumparat-o de la un magazin naturist, este un sirop f. gros si scris pe sticla ca se administreaza la copii mici 3 lingurite pe zi. Este f. bogata in vitamina C. Noi am inceput administrarea de catina la recomandarea medicului oftalmolog, cica ar fi buna pt miopie si astigmatism. Kriszti s-a putea sa ma mostenesca din punctul asta de vedere asa ca incerc sa fac tot ce pot sa nu ajunga ca si mine. In ce priveste denumirea in engleza...sincer nu stiu.

Mandy si Krisztián (23.10.2005)

Mergi la inceput