simptomele virozei care bantuie

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flaviutza spune:

Lucia, sa sti ca-l sun si-l trimit. la el pneumoniile erau ca la ele aasa. nu mi-a mai facut de anul trecut, dar de 3 ani si ceva de cand ne stim, sa tot fi facut de vreo 5 ori pneumonie.la copil nu a trecut niciodata.


ALEXIA,2 ANI ,7 LUNI
http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns l_carmen2003 spune:

quote:
Originally posted by ja

pe 24 decembrie Stefan(1.11 luni) a inceput sa faca febra ,nu foarte mare.Am fost la dr...rosu in gat antibiotic,cefaclor pe care am inceput sa il dau din seara respectiva.toata saptamana s-a comportat normal vesel se juca manaca dormea,dar dupaamiaza facea usor febra care trecea f repede cu nurofen.Dupa 5 zile situatia aceeasi,mergem la alt dr. care la fel spune ca are ff putin rosu in gat sa-i mai dam pana la 7 zile acelasi antibitic .Pe 31 dec ii e rau e hipotermic si transpira rece ,e moale...medicii din oras nu stiu ce e.
Plecam la bucuresti la budimex...pneumonie gasita doar cu radiografie(nu se auzea la stetoscop)....si deaici.....a doua zi baietelul meu a murit.



Dumnezeule mare! Condoleante, Dumnezeu stie ce e in sufletul vostru!
Multa putere


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns l_carmen2003 spune:

Alex - 3.5 ani - al nostru a fost si el bolnav: vineri cand l-am adus de la gradi' nu avea nimic, sambata au inceput mucii, duminica era perfect,cativa mucusori, fara febra insa iar, de luni, a inceput tusea, atat de rea ca tusea pana voma. Din fericire e totul ok acum, a intrat imediat pe UNASYN si a primit codeina... greu si-a mai revenit... dupa atata antibiotic... ni s-a recomandat sa il tinem acasa 2-3 saptamani pana se mai linistesc lucrurile...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

ja....nu mi vine sa cred...mi se sfasie sufletul de durere cand ma gandesc prin ce treci....sa dea dumnezeu ca nicio mama sa nu simta ce simti tu....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna spune:

Inca ceva ce nici eu nu am stiut si am aflat dupa...
La pneumonie se inroseste tare obrajorul ce corespunde plamanului afectat, o roseata mai accentuata si numai intr-un obraz.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna spune:

Lucia, de pe ce topic ai luat mes lui Ja?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Nanna, si mie mi s-a parut ca s-a intamplat ceva, mi s-a parut ca postarea ei era initial la topicul "victimele virozelor" unde era si normal sa fie, dar cand am cautat acolo unde stiam ca postase am avut impresia ca disparuse si am regasit postarea aici sau poate doar mi s-o fi parut, nici eu nu mai stiu. Poate a fost aici si m-am zapacit eu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

Ja, sincere condoleante pt puiul tau!
Am ramas fara glas pret de cateva minunte!
Doamne cata incompetenta!
D-zeu sa va stea alaturi si sa va ajute sa depasiti mai usor acest moment!

albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

JA, condoleantze. Nu-mi vine sa cred!!!!
Iarta-ma, poate n-ar trebui sa mai intreb nimic....dar cei de la BUDIMEX ce au facut?! S-au uitat la copil cum se stinge?!
Mi se pare revoltator... si faptul ca nu si-au dat seama de diagnostic, si ca ulterior si-au dat seama dar n-au facut nimic concret.

quote:
Originally posted by nanna

Inca ceva ce nici eu nu am stiut si am aflat dupa...
La pneumonie se inroseste tare obrajorul ce corespunde plamanului afectat, o roseata mai accentuata si numai intr-un obraz.




esti sigura?
Sau asa e numai la copii?
ca eu am un obraz roshu si febra (mare, aproape de 40) de cca 4 zile. Am fost la Sp. de Urgentza, in prima noapte de febra, si s-au uitat lung la mine si m-au redirectionat la maxilo faciala, cica s-ar putea sa fie sinuzita, iar aia de la maxilo s-au uitat... ghiciti unde...la masele! Masele care, evident, n-au probleme.

Asa ca am plecata casa, am trecut pe antibiotice (ampicilina si augmentin) pe cont propriu si... vad ca supravietuiesc.
Da' tot cu obrazul roshu. Kestia asta scrisa de tine chiar m-a pus pe ginduri...

Elise & BBLisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna spune:

Elise, intra pe Google si cauta la Pneumonie acolo undeva scrie asta! Mi-au spus-o si medicii in spital, deci nu e vreo chestie babeasca sau mai stiu eu ce!
Daca as fi stiut si eu nu mai stateam dupa medici, pt ca fetita mea a avut obrajorul asa.
Du-te iar la medic!

Mergi la inceput