Clipe din trairile sufletelor noastre...(15)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Eliza5 spune:

Ultimul mesaj, promit :-)
Sa tii cont ca dupa cezariana vei avea regim alimentar. In prima zi nu ai voie decat supa goala de albituri (telina, pastarnac, radacinoase de-astea). Din cate imi aduc eu aminte doar asta ai voie in prima zi. A doua zi deja aveam voie iaurt, supa de pui, branzica de vaci urmand ca apoi treptat, treptat sa mai adaugi si altele, dar tot asa usoare.
Sa ai neaparat la tine sticle de jumatate de litru de apa plata. Sunt esentiale pentru ca o sa-ti fie sete (desi in prima ora dupa cezariana cred ca nu ai voie sa bei nimic), dar oricum o sa-ti fie foarte sete. Mai ia si niste crantzanei in caz ca simti nevoia sa rontai ceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miha68 spune:

'Neata la toata lumea!

Hai ca uite semnez condicuta, sunt cuminte, chiar beau si cafeluta... adica e bine, socializez, ma integrez, sunt pe drumul cel bun!

Nu stau prea mult pt ca azi am de facut niste drumuri asa ca o sa fiu copilu' strazii

Va pupic pe toti!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Neatza...
A mai ramas cafelutza? Vreau si eu sa vad cum face Alex cafeaua!

M-am trezit de la 9...as mai fi dormitat acolo in patutz k tare bine era dar...ma dureau ingrozitor articulatiile bazinului (k in fiecare dimineata). A trebuit sa ma scol din pat si sa stau in fund si ...in citeva minute m-au lasat! offfff....

Eliza, merci mult de tot pt amanunte! Mai vreau sa te intreb ceva... k pe mess nu reusesc sa te prind. Sotul tau a dat banii inainte, si lui Anca si anestezistei? Cit te-a costat salonul privat pe zi si cum ai reusit sa il gasesti liber? Pt k am auzit k e f aglomerat. Ti-a trebuit adeverinta de la servici cind te-ai internat? In a cita zi trebuie sa faci la ei in spital acel certificat de nastere provizoriu? Trebuie si tatal sa fie de fatza? Siiii...de fapt cind te programase Anca? La cite sapt? K eu o sa am 39 si mi-e sa nu fie tirziu... Tie vad k ti-a facut anestezie generala ....oare de ce? Nu ai discutat cu tipa inainte, sa iti explice si sa ai poate posibilitatea sa alegi altceva?

Yagmur, ai vazut la stiri ce s-a intimplat cu tipa aia si bebele ei din cauza k i-a incalzit cica burtica cu foenul? Mi se pare cam ciudata aceasta metoda oricum.

Pup pe toata lumea si ...revin,

Marce 34+

www.dropshots.com/year.php?userid=216010&cdate=20051229&cimg=0" target="_blank">POOOOOZEEEEE 2005-2006


Vine bebelina mea, Lara-Ioana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Buei... au schimbat font-urile pe site sau am inceput eu sa vad mai mic?

Marce 34+

www.dropshots.com/year.php?userid=216010&cdate=20051229&cimg=0" target="_blank">POOOOOZEEEEE 2005-2006


Vine bebelina mea, Lara-Ioana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Marce, nu am vazut stirea dar am citit pe forum. Nu stiu ce foen avea acea mamica; eu nu-i dau decat putin si peste mana mea care il maseaza in timp ce aerul vine... cu aer mai mult caldutz.. deci simt ca nu arde...

Hopa.... incepe sa se pregateasca de masa de ora 13.00... se foieste in patutz si ma cere...
Revin...Yagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006)
www.dropshots.com/Yagmur" target="_blank"> poze Luca varsta Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Marce, tocmai am citit un articol despre comparatia dintre cele doua tipuri de nasteri. Deci in Vest (era vorba de cateva spitale din Germania si din Ungaria) nu se fac cezariene la cererea mamei din motive etice! Cezariene se fac doar daca fatul nu se poate naste pe cale normala. Si mama si copilul au nevoie de "trauma" nasterii din punct de vedere hormonal, bacteriologic si psihic. Pot sa va insir aici cateva statistici, insa nu vreau sa va plictisesc cu detalii. In orice caz, Marce, te rog din suflet, mai gandeste-te bine.
Si daca oricum vrei epidurala, de ce nu incerci normal?
Na, merg sa lucrez un pic
pupici!

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Gabi - Cred ca nu ma insel, m-ai intrebat cine sunt, nu?

Despre mine nu prea am acuma ce sa spun. Am o fetita de 2 ani, Damiana, care este viata si sufletul meu si pentu care fac tot ce n-as fi crezut in viata ca voi ajunge sa fac.
Poate ca n-am loc printre voi pentru ca eu sunt casatorita, dar faptul ca sunteti o adevarata familie si faptul, ca din pacate, eu trec prin momente pe care numai voi le cunoasteti, m-au facut sa va caut, sa va citesc si sa ma invit in grupul vostru, macar din cand in cand.

Daca prin statutul meu, nu pot face parte din familiuta voastra, macar lasati-ma sa apar ca un prieten!

C-am asta mi-a fost gandul cand am scris aici!

Daca mai sunt intrebari eu raspund cat pot de deschis la ele, in rest, nu stiu ce sa mai spun.

Defectul meu este ca-n viata n-am invatat nici sa ma apar, nici sa vorbesc despre mine si din cauza asta multe s-au rasfant peste mine. Pentru ca oamenii nestiind ce am nici nu au fost prezenti cand aveam nevoie de ei. Acuma, mi-am format un fel de-a fi asa si nu stiu sa mai dau inapoi. Dar nu prea pot sa ma plang. Eram buna de martir sau poate, ca pana la sfarsitul vietii asta voi fi.

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miha68 spune:

Bun venit Cristina!
Stai linistita ca nu e un club exclusiv, iar pt noi e doar o etapa, numai Dzeu stie cat o sa tina, dar s-ar putea sa incepi s-auzi asa de cate una/unul din club ca si-a gasit jumatatea! ... si asta n-o sa ne tina departe de club, nu?
In legatura cu faptul ca nu stii sa vb despre tine si sa te aperi, uite ca ai inceput deja, faptul ca stim macar atatica despre tine, ca ai o fetita minunata si ca esti casatorita e unul din cei o mie de pasi care o sa te-ajute sa-ti continui "calatoria".
Si daca simti vreodata ca ti-e sufletul greu si vrei sa spui ceva, ai o gramada de urechi ascultatoare... eu una am un set sigur, numa' bun pt asa ceva!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

miria_cristina, dupa cum a spus si Miha, nu suntem un grup inchis, ii primim pe totii cu drag!
Personal mie imi pare rau ca n-am venit de mai mult timp aici, pt ca in ciuda faptului ca eram maritata, tot eram mama singura (doar ca mai aveam o gura de hranit in plus, si niste haine barbatesti in cosul de rufe, si aveam cu cine sa ma cert)
Aici poti sa ne spui totdeauna problemele, bucuriile care iti apar in viata, exact asa, cum facem si noi. Si daca ne vom gasi perechea potrivita, cred ca tot aici vom fi, fiindca aici s-au legat prietenii stranse si vom incerca sa dam sfaturi si sa incurajam pe parintii care au ramas singuri.

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yasmine spune:

Hello doamnelor si domnilor, iaca-ma si pe mine, nu am mai scris de mult, dar va citesc.
Am fost cu copiii in concediu o saptamana la schi, vorba vine, ca nu e om Schwarzwald zapada, sa dai cu tunu.
Dar am stat in hotel, am fost la piscina de 2 ori pe zi, ne-am plimbarit pe afara, ne-am jucat, si ne-am bucurat sa fim impreuna.
Andreas a invatat sa inoate fara mansoane la brate, e tare mandru.
Din pacate Yasmin mi-a facut febra in prima zi de concediu si am dus-o la mama, unde i-a fost mai bine decit la hotel.
Cam atitea despre noi.
S-ar putea sa merg la timisoara la sfarsitul lunii, vreau sa ma inscriu in colegiul medicilor dentisti, sa deschid un cabinet la Lugoj.
Sa vedem, daca merge ...



>>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin

Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena http://www.rhp.ro/Andreasn/

Mergi la inceput