Mamici de iulie-august 2007 (11)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Multumesc, Lorina, nu fac nimic sa ma mentin, inca se mai vede viata sanatoasa de dinainte. Oare de cand avem voie la putin sport? Ca nu vreau sa se vada efectele gravitatiei ?

M-au apucat niste greturi de parca as fi in luna a 2-a si mai am si o gramada de treaba de facut. Am cautat Diclectin si am aflat ca este disponibil doar in Canada si doar cu reteta. Combinatia de B6 cu antihistaminic nu exista in alt preparat, pana si francezii spun ca Diclectin-ul este singurul special facut pentru gravide. Imi vine sa innebunesc. Catralu, cat costa acolo? Nu se poate lua "over the counter" de undeva?

Carla, 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

BUNA SEARA fetelor(la mine e seara!)
Imi cer scuze, ca am dat chiulul,dar sincer nu ma simt deloc bine, dar deloc...nu stiu ce am de nu-mi mai revin, am o stare de depresie urata rau.Recunosc ca nu mi-s eu f optimista, dar nici chiar asa...ma apuca plansul din senin, acum mi-e bine, acum mi se pare ca s-a terminat lumea...
am stat numai in pat, nenororcitele astea de scurgeri nu se termina si pace!cu tot tratamentul cu tot ...ma dispera nu alta!
Acum am stat de am citit toate paginile, si (parca-i si de ras si de plans) m-au apucat altele...bb a meu e mic ptr varsta lui, comparativ cu echo. voastre, desi eu sincer nu am mare incredere in masuratorile lor de la echo.E imposibil sa am 13 sapt, efectiv imposibil.
Pe 19 merg iar la medic sa vedem cat a crescut.
Carlutzo sa nu te deochi, dar arati ff bine, si ai o burtica super!
Poate ne spui si noua cateva dintre secretele unei vieti sanatoase!
Ar mai fi multe de spus, dar ma opresc aici, ca mi s-au incurcat gandurile...
am trecut doar sa va salut, sa va anunt ca inca mai sunt pe aici,nu am simplificat inca peisajul, dar efectiv nu m-am simtit in stare sa scriu...iertare
A....si Lavinia e super buna cartea de bucate,abia acum am vazut si eu cum se face papara...mai studiez si poate ma apuc de facut ceva mancare mai acusica.
Pup fetele

http://br.pg.photos.yahoo.com/ph/lucianna_ishiy/my_photos

Nikole12+
http://pg.photos.yahoo.com/ph/frezia_2004/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Fetelor, echo in functie de CE stabileste varsta fatului?
In functie de masuratori?de lungimea lui bb?

Si altceva:ma puteti ajuta si pe mine...cum sa pun o poza la semnatura?
Fara sa adaug poza in album?deci separat...nu-s daca ma intelegeti?
ca ma tot chinui da nu-mi iese...vreau sa pun poza lui bb de la echo, plsss ma ajutati si pe mine?

http://br.pg.photos.yahoo.com/ph/lucianna_ishiy/album?.dir=/5412scd

Nikole12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Am revenit, operatia nu a fost dureroasa, e ca la carnati, legi un capat de col ca sa nu iasa continutul . In afara de anestezie nu mi-au dat calmante dar mi-au facut injectii la 6 ore cu amestec litic ca sa nu am contractii. Am niscavai dureri daca stau mult in fund!

Am deschis albumul de la userul comun, am pus o poza la mamici ca nu am nici una de la eco scanata si oricum parca nu vad nimic pe pozele alea. Am pus linkul la primul subiect!

Nikole, trimite linkul la poza respectiva si ce vrei sa scrie la semnatura pe emailul comun si iti trimit ce trebuie sa copiezi la semnatura.

Deni & Vlad 28 sept 2005 & bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns orchis spune:

jadi merci ca sunt pe listuta! felicitari ca ai trecut cu bine peste interventie!


orchis
12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Jadi am trimis, multumesc mult.



Nikole12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Am raspuns, sper sa mearga!

Deni & Vlad 28 sept 2005 & bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samadhi spune:

Buna la toate ! Si bine a-ti venit la noile mamici !

Am vazut ca a-ti schimbat iar capitolul, si ma gandesc unde e nr. 10 ca nu l-am terminat de citit ?! Ma ajutati sa il gasesc daca nu dau de el?????

CARLA - in Germania se naste in aproape fiecare spital in apa, mai mult in orasele mari, pe mine ma tenta la prima nastere dar cum a fost cu complicatii am lasat ideea balta.... acum nu stiu, practic e egal, importanta e sanatatea mea si a lu bebe.

Ideea e interesanta cu album comun.

In rest sunt bine, azi noapte foarte greu am putut sa adorm, m-am rasucit pe toate partiile, si aveam niste dureri de burta....... ufffffff.
Acum ma doare capul ingrozitor... sper sa treaca, de luat nu iau nici un medicament, chiar daca as exploda de dureri.

Merg sa caut capitolul 10 sa va citesc din urma.....
Va pup,7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Samadhi, pe prima pagina inainte de listuta sunt trecute linkuri catre toate capitolele incheiate ca sa putem sa citim din urma sau sa cautam atunci cand avem nevoie!

Deni & Vlad 28 sept 2005 & bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samadhi spune:

Am regasit vechiul capitol si am citit din urma.....

CARLA - burtica ta arata super !!!! Sa ti-o pastrezi si dupa nastere tot asa.

Merg sa mai vad poze..... cu voi daca mai exista....

Va pup.....
7+

Mergi la inceput