mini prix

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

eu mi-am luat de la Romana ( acum vreo 3 ani) un pantalon de trening si niste bluze. le-am spalat si le-am uscat in masina de spalat de zeci de ori si sunt ca noi.
si in nici un caz nu se compara cu rahaturile chinezesti din nu stiu de dragon albastru.


,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acina spune:

Imi luam mereu ceva de la mini -prix, nu am mai fost de mult dar dupa cum vorbiti voi trebuie neaparat sa vizitez magazinul din Otopeni.

Anca si Andrei(13.02.2006)

Pozele Noastre
Buburuzul Mic
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

Merg frecvent la Mini Prix Otopeni (barbate-miu are si el alergie,dar..tot vine) de vreo 3 ani. Cine compara cu europa sau mai stiu eu ce, nu stie ce vorbeste. E adevarat ca sunt si multe tampenii, dar nu stiu unde gasiti haine noi noute, cu etichetele intacte de la H&M, Grain de ble, Zara, Banana Republik etc..la preturi "de europa".
Noi ne luam haine numai de acolo si de la reduceri din strainatate. In oras nu merita sa mergi pentru nimic, doar daca lesini dupa ceva anume , ce ai vazut printr-o vitrina.



Ioana cu Serghei (2 mai 2006) si Katja (30 martie 2004)

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaraus spune:

produsele H&M sunt made in Indonezia si Romania....nu te-ai uitat pe eticheta? tot mana de lucru ieftina....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

Nu am vazut nici o diferenta de calitate intre produsele H&M luate din Paris si cele luate de la Mini Prix Otopeni. Nu tin neaparat sa fie facute de parizience get-beget cautate la arborele genealogic. Mana de lucru ieftina sau nu, ma intereseaza materiaul, calitatea cusaturilor etc.Nu stiu unde sunt facute dar sunt de calitate.

Ioana cu Serghei (2 mai 2006) si Katja (30 martie 2004)

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleni spune:

Tocmai am bagat capul in pauza de masa in cel de la Romana si mi-am luat o perche de jeans marca Guess cu 190.000. SI ii iubesc. E drept ca i-am luat din ochi (eu nu probez niciodata acolo ca e mereu aglomerat), dar i-am super nimerit (ca i-am probat acum la birou). Si daca nu ii nimeresc masura, aia e, nu e mare paguba...

referitor la faza cu mana de lucru, diferenta lucrurilor produse la noi dar sub nume de firma (fata de cele locale) este ca aici sta in permanenta un controlor de calitate al firmei mama. Care controleaza la sange si care nu lasa sa treaca nimic (asta daca e inca ne-corupt de ai nostri). Stiu asta pentru ca sora mea a avut acum cativa ani o fabrica de textile care lucra in lohn pentru pravalii gen Zara, Sergio Taquini (sau cum s-o scrie), H&M, Max Mara.
Am valize de hainutze (ca sa va oftic) de acest fel, ca normal ca ramaneau material sau ramaneau si produse cu "defect" din punctul de vedere al CTC-ului, dar perfecte din punctul meu de vedere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

quote:
Nu tin neaparat sa fie facute de parizience get-beget cautate la arborele genealogic.


Mi-a placut asta!

Elle_seb

May you always have Love to Share, Health to Spare and Friends that Care!
http://pg.photos.yahoo.com/ph/laura_bucharestlife/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi22na spune:

ati mai fost la mini-prix?ce program au? vreau si eu sa merg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbacel spune:

la Otopeni de la 10-20

bumbacel ingerasului Tudor (9.12.2004)


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41659" target="_blank">ajutati-l pe mihaita!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucis spune:

eu cumpar de la mini prix de pe vremea cand functiona si magazinul dintre unirea si universitate. prima data am crezut ca e un second-hand, dar pe urma, cand am intrat si am vazut haine noi, cu eticheta, de la firme pe care le stiam deja din strainatate, nu mi-a venit sa cerd ca se pot cumpara si la noi, si la ce preturi! acum, cand reusesc sa ajung, merg la cel din otopeni, de unde am luat o gramada si pt fetita mea. sunt haine f bune, nu conteaza ca sunt facute in asia sau chiar in romania. sorry, dar nu are nici o legatura cu europa. sper doar sa nu se desfiinteze prea curand cum s-a mai intamplat si cu alte magazine de acest fel, ce-i drept, mai marunte, care earu prin centru.

Mergi la inceput