Bucurii de sept - oct 2006 (25)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amarantina spune:

Eu stiam de candida ca apare dupa antibiotice luate oral, dar poate nu stiu eu bine. Crema de la farmacie ce culoare avea? Ca e una galbena cu precipitat de mercur (parca asa zicea Inni) care are rezultate excelente.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adameasca spune:

Asa stiam si eu de candida si antibioticele luate oral, dar am zis ca nu stiu eu... Iote ca de crema pe baza de mercur n-am auzit... Aia pe care am luat-o eu de la farmacie e pe baza de zinc, dar a dat rezultate la iritatia precedenta... Ma duc maine la farmacie sa intreb si de aia...

Ileana
poze,poze si iar poze...
Luca (2 octombrie 2003) si Ilinca (29 august 2006)
O poveste fara titlu...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns omy spune:

Si noi am avut o iritatie si ne-a trecut cu Cutaden in doua zile.

Omy - mami lui ERIC ( 08.09.2006 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RO ANA spune:

Ileana - leac babesc :ulei de floarea soarelui fiert si racit sau ulei de masline.
Pupam Ilinca sa se faca bine.

Mamica de bebe Andrei (16 august 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Ralu_ spune:

da, asta e problema la lexi! iritati fetii care nu-i mai trece! au fost si la spital sapt trecuta, i-au rec albastru de metil! nimic! s-ar putea sa fie o candida! face tratament pt asta acum! la fel zicea si ea! ca nu pare sa o deranjeze pe fata! au schimbat si ei scutecele. nimik! ieri am vb cu ea si e pe tratament!

ileana, sa stii tu ca ar putea fi candida! si lomexinul e cam apa de ploaie din cate mi-a zis mie dr mea! ca tot veni vb, asta era si probl mea cand ma durea operatia! aveam o candida de toata frumusetea pe pilea din jurul ei! luasem antibiotic pe gura ce-i drept! mie mi-a trecut cu canesten! acuma daca vrei caut msj-ul de la lexi de ieri si-ti zic ce unguent i-a rec ei med pt maria!



raluca mami de www.totsites.com/tot/alexia-maria" target="_blank">alexia-maria care creste si tot creste...
o intamplare fericita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adameasca spune:

Ralu, zi-mi ce ia Maria. O fi Lomeximul apa de ploaie, dar ea e totusi un bebelush... Mie imi mergea in sarcina unguentul asta.... Ilinca nu are alte semne de candida, nu are afte in guritza, limba e curata...

Ana, merci frumos. Pe asta o stiam, am incercat-o la Luk si nu i-a mers, se umpluse mai rau de bube dupa el, d-aia am si uitat acum de uleiul fiert.

Ileana
poze,poze si iar poze...
Luca (2 octombrie 2003) si Ilinca (29 august 2006)
O poveste fara titlu...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gigi25 spune:

Bb Ralukutza, spune-mi cum ai reusit sa faci copilul sa manace. Copilul meu drag manaca 500 ml/zi, in conditiile in care fortez eu putin nota, pt. ca altfel ne-am invarti pe la 400 ml.
Am schimbat azi laptele, si face la fel: urla, de parca il arde...
Offf, noi o sa incepem diversificarea cu niste aripioare picante, ca poate asa avem mai mult succes.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia80 spune:

ILEANA- ar mai fi unguent de galbenele si spalata seara in apa cu mult permanganat de potasiu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana mica spune:

Inni, Gigi multumesc de sfaturi. Tuturor va multumesc pt sustinere si urarile de sanatate adresate sotului.

La Multi Ani celor ce isi serbeaza azi ziua de nastere sau ziua numelui: "bucurii", mamici sau tatici.

Cum am promis, revin cu cateva pozici haioase. In ultima perioada, apucam si gustam jucariile , urmarim pozele pe carticica, bem suculet de mar si, cel mai spectaculos, reusim sa sustinem capusorul la ridicare. Sper sa va placa.

Adriana, mami de Tudor alias 'Dudu'
Uite ce mare am crescut...
O raza de speranta...sau cum a venit pe lume Tudor

www.totsites.com/tot/dudu" target="_blank">Paginuta mea de web
Mai multe pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gracie spune:

quote:
Originally posted by bb ralukutza

sa ne rugam pt sufletelul mic si nevinovat alexandra sonia! e sus cu doamne doamne care are mare grija de ea!



raluca mami de www.totsites.com/tot/alexia-maria" target="_blank">alexia-maria care creste si tot creste...
o intamplare fericita...


acu am aterizat si io acasa si nu mai am rabdare sa citesc in urma. ce s-a intamplat cu alexandra_sonia, bb_ralukutza? nu-mi spune ca a murit... s-a ridicat tot parul pe mine!!!

Mergi la inceput