Perlele soacrelor despre fii lor!!!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

quote:
Originally posted by Elise

De fapt, nu stiu de ce ma mira, pentru ca si anul trecut, cind m-am operat, mama si barbatu-meu s-au dus fericiti cu flori la alt pat... si au pupat-o cu foc pe una care facuse cezariana. Iar eu ma uitam la ei nedumerita.

Elise




Elise, n-am mai citit demult postare atat de haioasa!!!

Te rog, nu pot trai cu nedumerirea asta : ce cautau sotul si mama ta la alt pat??????????

" Maamiii, îmi place pielea ta. E ca de câltitză" :)) - din jurnalul unei mămici de băietzel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ken spune:

DOAMNE... fetelor tare copios m-am mai amuzat..am ris <cu gura pina la urechi>EU nu am ce va povesti caci nu am soacra{nu sint casatorita }dar voi tineti-o tot asa .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

quote:


Te rog, nu pot trai cu nedumerirea asta : ce cautau sotul si mama ta la alt pat??????????



Eram la reanimare, dupa a doua operatie in decurs de citeva luni.
In salon erau 7 sau 8 paturi.

Explicatia lor savanta a fost ca stiau in ce pat m-au gasit dupa prima operatie - si s-au dus fix la ala si a doua oara. Nu si-au imaginat ca e posibil sa fiu in altul. Mai ales ca ieshea un ciuf negru de sub perna... poate daca era vreo blonda acolo nu apucau sa o pupe.

Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Multumesc, Elise!
Luam partea buna, nu? Slabe sanse sa te plictisesti...

" Maamiii, îmi place pielea ta. E ca de câltitză" :)) - din jurnalul unei mămici de băietzel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguta12 spune:

Asa mucoasa si "bulava" (adica bolnava) cum sint, am ris de mi-am "reparat" sinusul
Cu toate ca nu va cunosc, pe zi ce trece imi sinteti si mai dragi..probabil pt ca sintem "surori de suferintza"...hahahahahahaha
Cu ce sa incep? Ultimele stiri? ok
Sosul meu cu cununie- zmeu ce e- s-a hotarit sa isi petreaca noaptea de Revelion pe terasa,intr-un tricou, la nu mai putin de 5 grade CELSIUS. In mai putin de 2 zile ragea ca un magar( ceea ce de multe ori este).
Mama mea- si soacra lui- s-a pus pe supe, ceaiuri,frectii, ventuze, vitriol(pardon- ala e rezervat doar pt cuscra)deh, sa doftoriceasca baiatul. Baiatul - care la aproape 33 de ani si 105 kg facea bai fierbintzi si se urca sus in pod in pantaloni scurti si "peptul" gol- ca deh..el e neam cu Tarzan- la calculator, intr-un frig de iti inghetza si pipota in tine, nu numai nadragii. Ne chinuiram noi cu Fat Frumos din Albie al nostru vreo 3 zile, pina il "puseram" pe picioare. Vine intr-un bun sfarshit socrela in vizita. Sta ea, isi giugiuleste nepoata vreo 2 ore, apoi pleaca acasa(ca ce-i mult strica). A doua zi ..telefoneaza : "CUSCRA!!!! Dar voi n-aveti grija de sarmanul baiet? supe, ceaiuri, frectii nu-i faceti? De ce nu-l bagati draga in pat sa transpire, sa iasa boala din el?"
Cu ce sa-l bag in pat,cucoana? Cu macaraua? Ca-i si mic rau..si mai si sta unde-l pun...precum canapeaua.I-a explicat mama ca s-au luat toate "precautiunile", si ca flacaul va supravietui.
24 de ore mai tarliu...se imbolnaveste "mandra"(je).
De aproape o saptamana umblu pe la vraci, mi-am lasat juma' de plaman pe la servici, tushesc si respir de zici ca-s sora lui Darth Vader. Mai am putin si pune mama griul la fiert pt coliva.
Asta seara...bucurie mare..suna socrela "AOLEU!!! Tu l-ai imbolnavit!!!! ERAM SIGURA!!!!!! " . "Nu mama, EL era bolnav de cand l-am cunoscut...ca i se trage din neam. Eu m-am imbolnavit din dragoste. M-am gandit macar sa suferim impreuna". "Eh,lasa draga, ca n-ai sa crapi. Mai bine IZOLEAZA_TE de toata lumea, sa nu ii imbolnavesti si pe ei inchide-te intr-o camera, pina iti trece...Fa-ti acolo un ceai, doua, si pina la urma iti revii. Ca oricum frectiile si ventuzele n-or sa te ajute mare lucru".
De m-as izola de soacra pe veci. Ce-as izola-o eu pe ea..pfoaaaaaaaaaaaa...precum Mesterul Manole pe mandra lui. As construi o manastire doar la gandul ca as avea unde sa o bag pe soacra-mea. Ca unde as vrea eu sa o bag cu adevarat...nu mai intra ea de mult

olguta12

"Fear less, hope more;
Whine less, breathe more;
Talk less, say more;
Hate less, love more;
And all good things are yours."

www.piczo.com/galushk?g=16686272&cr=5" target="_blank"> GALUSHCA IN ACTIUNE

POVESTEA DREI PISHCOT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Olguta esti super tare. Am de aventurile cu socrela.



BINE AM VENIT IN EUROPA



"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirachi spune:

cu olguta si cu elise am uitat un pic de soacra-mea....va trimit cate o floare drept multumire pt.momentele de destindere oferite...desi nu sunt intr-o situatie mai buna...am ras si nu de voi ci de soacrele voastre...

Just Me !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguta12 spune:

Mai am, mai am
Azi implineste cumnata mea 21 de ani. Virsta frumoasa. Ea se plange ca nu are prieteni multi. Si cu toate ca in ultimii doi ani nu m-a sunat,si nu mi-a cumparat nici macar o felicitare de ziua mea, de ziua ei, de Craciun, chiar si de Valentine's Day, in fiecare ani am cheltuit bani grei pe basanaul ei.. (Dealtfel, nici de Craciun nu s-a deranjat cu nimic, decat cu un ursuletz pt Galushca).
Deci...cu toate ca sint racita COBZA, de vreo 2 saptamani ii aduc aminte sotului ca soseste ziua cumnatei. El raspunde cu un "stiu" neinteresat..buuun..ma tot gandesc sa ma duc ieri sau chiar azi sa-i cumpar un IPOD(doar vreo 200 de gologani(, deoarece tot bate apropouri ca-si doreste sa ceva). Am vazut ca socrela s-a cam dat la fund cu petrecerea pe care tot doream sa i-o fac, asa ca am stat in banca mea. Aseara pe la 10:30 vine sotul la mine si-mi spune ca l-a suna mamica. Si ca surioara are "niste oameni" in vizita, si ca-l bate gandul sa se duca pe-acolo. "Stai putin, coane...adica isi sarbatoreste onomastica?????" .."Pai..da"...."Multumesc de invitatie". "Pai...pe tine nu te-a invitat pt ca stie ca esti BOLNAVA". M uimeste faptul ca familia lui, dupa 9 ani impreuna, continua sa se comporte ca si cum el ar fi SINGUR, fara sotie, copil, familie.
Oare o invitatie la o onomastica - PT FRATELE TAU- se face la 10:30 seara???? Si invitatia a fost DOAR pt el. Sint eu nebuna sau tampita???
Acum...stiu si de ce l-a invitat. Avea nevoie de bodyguard, deoarece visul ei era sa iasa la bar cand implineste 21 de ani.
Oricum...nimeni n-a plecat nicaieri, dar nici cu sotul nu vorbesc. Este pedepsit. Iar cumnata...poate sa mai astepte inca 21 de ani pina cand macar am sa ma deranjez sa o sun sa-i urez La Multi Ani. S-a umplut paharul...si de data asta nu mai iert pe nimeni si NIMIC

olguta12

"Fear less, hope more;
Whine less, breathe more;
Talk less, say more;
Hate less, love more;
And all good things are yours."

www.piczo.com/galushk?g=16686272&cr=5" target="_blank"> GALUSHCA IN ACTIUNE

POVESTEA DREI PISHCOT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by olguta12

Mai am, mai am
Azi implineste cumnata mea 21 de ani. Virsta frumoasa. Ea se plange ca nu are prieteni multi. Si cu toate ca in ultimii doi ani nu m-a sunat,si nu mi-a cumparat nici macar o felicitare de ziua mea, de ziua ei, de Craciun, chiar si de Valentine's Day, in fiecare ani am cheltuit bani grei pe basanaul ei.. (Dealtfel, nici de Craciun nu s-a deranjat cu nimic, decat cu un ursuletz pt Galushca).
Deci...cu toate ca sint racita COBZA, de vreo 2 saptamani ii aduc aminte sotului ca soseste ziua cumnatei. El raspunde cu un "stiu" neinteresat..buuun..ma tot gandesc sa ma duc ieri sau chiar azi sa-i cumpar un IPOD(doar vreo 200 de gologani(, deoarece tot bate apropouri ca-si doreste sa ceva). Am vazut ca socrela s-a cam dat la fund cu petrecerea pe care tot doream sa i-o fac, asa ca am stat in banca mea. Aseara pe la 10:30 vine sotul la mine si-mi spune ca l-a suna mamica. Si ca surioara are "niste oameni" in vizita, si ca-l bate gandul sa se duca pe-acolo. "Stai putin, coane...adica isi sarbatoreste onomastica?????" .."Pai..da"...."Multumesc de invitatie". "Pai...pe tine nu te-a invitat pt ca stie ca esti BOLNAVA". M uimeste faptul ca familia lui, dupa 9 ani impreuna, continua sa se comporte ca si cum el ar fi SINGUR, fara sotie, copil, familie.
Oare o invitatie la o onomastica - PT FRATELE TAU- se face la 10:30 seara???? Si invitatia a fost DOAR pt el. Sint eu nebuna sau tampita???
Acum...stiu si de ce l-a invitat. Avea nevoie de bodyguard, deoarece visul ei era sa iasa la bar cand implineste 21 de ani.
Oricum...nimeni n-a plecat nicaieri, dar nici cu sotul nu vorbesc. Este pedepsit. Iar cumnata...poate sa mai astepte inca 21 de ani pina cand macar am sa ma deranjez sa o sun sa-i urez La Multi Ani. S-a umplut paharul...si de data asta nu mai iert pe nimeni si NIMIC

olguta12

"Fear less, hope more;
Whine less, breathe more;
Talk less, say more;
Hate less, love more;
And all good things are yours."

www.piczo.com/galushk?g=16686272&cr=5" target="_blank"> GALUSHCA IN ACTIUNE

POVESTEA DREI PISHCOT




Olguta, scumpa, multa sanatate iti doresc. Sa iti traisca printesa, ca e o minunatie!!!

Referitor la soacra si gashka ei, eu zic ca mai bine ca stii cum stai. Iti salveaza multe batai de cap, suferinte si cheltuieli . Asa ca mai bine acum, decat mai tarziu. Tu stiai oricum cum stai, dar acum ti s-a confirmat. Sa ai grija de tine si de familia ta!!!

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

www.bestgames.com.au <--- is live!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iliuta spune:

Elise, esti super tare cu soacra-ta si pe langa asta si frumoasa foc

Olguta, ce IPOD i-as cumpara eu cumnate-mii sa-mi faca asa ceva.....

Soacra mea a vrut sa faca avort septic cu sotul meu, dar a convins-o o prietena sa-l tina.Incontinuu imi zice cand ne intalnim....

Multumesc lui Dzeu c-o vad o data pe an si nu ma streseaza mult....am si eu multe perle de povestit.


"Prietenia este mana care-ti sterge lacrima atunci cand viata te doare......"

Mihaela

Mergi la inceput