Perlele soacrelor despre fii lor!!!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olguta12 spune:

Elise....

Soacra ta are o sora nascuta la Craiova cumva?
Parca vad ca sintem rude
Soacra mea e plina de talente si calitati. In afara de faptul ca doar dupa 7 ani impreuna cu fiul ei mi-a invatzat numele( pina atunci am fost doar "MANDRA"), m-a iubit si continua sa ma iubeasca ca pe Draganescu.
Exemple? OK
1. Tu nu esti de baiatul meu ca n-ai acelasi Dumnezeu ca mine. Nu-l cunosti pe Dumnezeul meu (ea fiind penticostala, eu o "amarita" de ortodoxa- ca si fiul ei, dealtfel). Ma intreb oare...ea a fost la Herculane cu Dumnezeul EI..de se cunosc atit de bine?
2. Ce fete frumoase a avut baiatul meu..pfoaaaaaaaaaa... Pacat ca pe una au deportat-o pt ca au prins-o traficand droguri. "AILALTA" s-a maritat cu cumnatul ei. Si mai era "una"...aia din Craiova de la noi...aia a fost bunaaaaaaaaa..pacat de ea ca s-a reprofilat pe femei.
3.Pune-te pe slabire...sa te placa barbatu' ( eu fiind insarcinata in luna a 8 a).
4. Femeia trebuie vazuta si nu auzita(doar pe ea o aud vecinii de la 3 statii de autobuz).
5.Bataia e rupta din rai....de-asta n-o sa ajungi tu niciodata acolo, pt ca nu te bate fi-miu ( pai poate sa incerce, cucoana...dar ti-l trimit acasa intr-o punga de-un leu. ATUNCI sa vezi raiul pe pamant)
6.N-ar trebui sa porti pantaloni si ruj..ca Dumnezeu ne spune El cu gura lui ca astea sint pacate- trebuie sa fi spashita( probabil tot la Herculane or fi discutat si imbracamintea mea)
7. Toate bucurestencele sint niste curve proaste - dar nu intrec oltencele( nici la capitolul asta nu ma lasa sa fiu premianta).
8.Lasa-l sa respire...si ce daca te-ar insela? Asta ar insemna ca seamana cu "ta-su"...important e sa-ti aduca banii acasa ( da, ca sa am cu ce sa-l ingrop si sa-i fac parastasul).

olguta12

"Fear less, hope more;
Whine less, breathe more;
Talk less, say more;
Hate less, love more;
And all good things are yours."

www.piczo.com/galushk?g=16686272&cr=5" target="_blank"> GALUSHCA IN ACTIUNE

POVESTEA DREI PISHCOT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryion spune:

Else si Olguta12, sunt pe jos de ras. Nu mai pot! Aveti niste soacre bestiale.
A mea nu este chiar asa, dar dorea aseara sa isi puna busuioc sub perna sa isi viseze ursitul (are 60 ani).

Varsta Darius: http://b1.lilypie.com/aQySp2.png

Poze:
http://new.photos.yahoo.com/maryion_71/album/576460762381149389

Mary mama lui Darius-Theodor nascut pe 14 iulie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguta12 spune:

mai bine baga-i niste urzici si niste usturoi sub perna

olguta12

"Fear less, hope more;
Whine less, breathe more;
Talk less, say more;
Hate less, love more;
And all good things are yours."

www.piczo.com/galushk?g=16686272&cr=5" target="_blank"> GALUSHCA IN ACTIUNE

POVESTEA DREI PISHCOT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Mai, fetelor, rad isteric, nu ma pot opri...

Sunteti de milioane, dar Elise a fost dementiala, si cu mama si cu soacra!!!! Auzi, mama ei sa dragaleasca trei ore o alta fetita, sotul si mama sa mearga la alt pat, ce mai, rad cu lacrimi!!!

Pupici
Angelique
poze, povestea nuntii, luni de miere...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellej spune:

Soacra-mea ii spune lui fi-su (care are de altfel 34 de ani), el fiind putin netuns la momentul respectiv "vai, habar n-aveam ca ai parul ondulat!"

Sau: am fost odata muscata de un caine, la care unica remarca a fost: "bine ca te-a muscat pe tine si nu pe el". Macar daca gandea asta, dar nu deschidea gura! Am stat sa ma gandesc daca e rea sau e proasta, cred ca mai mult proasta decat rea totusi. Eu m-am amuzat, nu pot spune nici macar ca m-am enervat.
Si pe urma tot ea imi reproseaza ca nu suntem mari prietene si nu ma prapadesc dupa ea si neamul ei! (cu exceptia sotului evident). Pai cum Doamne iarta-ma sa nu-i vad egoismul si prostia crasa? Doar nu sunt chioara.



Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu.
If God created us in His image we have certainly returned the compliment.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grodear spune:

Eram in toiul renovarilor la apartamentul maica-mii si trebuia sa-i duc un sac de nisip. Cum nisipul nu e tocmai usor (sac de 50 de kg), i- am zis sotului sa bage masina in curte si sa bage sacul in ea sa-l duca. Soacra-mea: Doar n-oi vrea sa-l urce el in masina? La care eu: Da' ce are?
-Saracu, il doare spatele!
M-au apucat niste draci cumpliti asta si pentru ca sotul e o ditai namila foarte puternica, dar de! il durea spatele...si m- am apucat sa-l bag im masina cu galeata (ca sa nu i-l vars ei in cap)
Vine sotul in curte si zice: da' tu ce faci aici?
Pai ma duc la maica- mea sa-i duc nisipul ce naiba sa fac, ca a zis ma-ta ca te doare spatele!
Ce a fost la gura lui, numai noi stim,ca a balacarit-o de s-a saturat de "dureri de spate" si tot el saracul a curatat si masina, dupa ce i-a strigat ma-sii"Ar trebui tu sa faci curat aici!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellej spune:

quote:
Originally posted by grodear

Eram in toiul renovarilor la apartamentul maica-mii si trebuia sa-i duc un sac de nisip. Cum nisipul nu e tocmai usor (sac de 50 de kg), i- am zis sotului sa bage masina in curte si sa bage sacul in ea sa-l duca. Soacra-mea: Doar n-oi vrea sa-l urce el in masina? La care eu: Da' ce are?
-Saracu, il doare spatele!
M-au apucat niste draci cumpliti asta si pentru ca sotul e o ditai namila foarte puternica, dar de! il durea spatele...si m- am apucat sa-l bag im masina cu galeata (ca sa nu i-l vars ei in cap)
Vine sotul in curte si zice: da' tu ce faci aici?
Pai ma duc la maica- mea sa-i duc nisipul ce naiba sa fac, ca a zis ma-ta ca te doare spatele!
Ce a fost la gura lui, numai noi stim,ca a balacarit-o de s-a saturat de "dureri de spate" si tot el saracul a curatat si masina, dupa ce i-a strigat ma-sii"Ar trebui tu sa faci curat aici!"



Aici o recunosc si pe a mea Pe el il dor toate alea, eu daca as fi cal de povara ar fi perfect. Din fericire si al meu reactioneaza la fel, adica o pune la punct, asta fiind o chestie care ma consoleaza. Cred ca daca se tinea de fustele ma-sii aveam probleme, asa... ma straduiesc sa o ignor pe cat posibil politicos .

Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu.
If God created us in His image we have certainly returned the compliment.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

las' ca -i bine ca le pasa de ei, cel putin...
A mea nici nu stie bine dak barbatu-meu e fiu-sau sau fie-sa.

Ne uitam intr-o zi pe poze de familie - si confunda pozele bebelushilor.
Inclusiv fetele cu baietzii.

Imi arata incintata o fotografie:
"Asta-i barbatu-tau!"

Avea o funda in cap.
"Asta nu e fetitza?"
Se mai uita o data la poza:
"Aaaa... e fetitza? A, da, e prima fata."
"Pai prima e blonda"
"Prima sau a doua!"
Logic.
Ca doar doua fete are.

Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellej spune:

quote:
Originally posted by Elise

las' ca -i bine ca le pasa de ei, cel putin...
A mea nici nu stie bine dak barbatu-meu e fiu-sau sau fie-sa.

Ne uitam intr-o zi pe poze de familie - si confunda pozele bebelushilor.
Inclusiv fetele cu baietzii.

Imi arata incintata o fotografie:
"Asta-i barbatu-tau!"

Avea o funda in cap.
"Asta nu e fetitza?"
Se mai uita o data la poza:
"Aaaa... e fetitza? A, da, e prima fata."
"Pai prima e blonda"
"Prima sau a doua!"
Logic.
Ca doar doua fete are.

Elise



hahaha! Soacra-ta e o figura! Macar te amuza (presupun)

Soacra-mea e asa de terna si uscata, n-are nici un simt: al umorului, al ridicolului, nimic, e plata, egoista, dar fandosita nevoie mare.

In fine, sa speram ca noi o sa fim normale, eu sincer nu ma vad devenind o scorpie cu viitoarea nora.

Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu.
If God created us in His image we have certainly returned the compliment.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

da, e amuzanta fara sa vrea.

Elise

Mergi la inceput