Dr. Nayel - CF 2 (12)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristianamat spune:

1-360....ia zis sotului meu sa repet tratamentul, dar nu a intrebat in ce luna sunt si nu stiu daca sa iau din 6 in 6 ore ampicilina sau mai rar...l-am sunat iar dar nu am reusit sa il mai prind...suna dar nu raspunde si nu stiu ce sa fac...mai incerc si azi poate raspunde si ma lamureste. Oricum nu imi vine sa mai fac nimic...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina G spune:

Neata!

Sunt pe fuga... sper sa apuc sa scriu tot ce am de spus..

Shine, nu te uit cu bagajelul pentru spital, o sa-ti trimit un PM.

Oana, sotzul a mers cu mine la fiecare control si a asistat de fiecare data cand mi-a facut eco. O singura data a lipsit si Nayel i-a remarcat absentza, m-a intrebat de el! Daca a acceptat el sa asiste la nastere nu vad de ce sa-l deranjeze prezenta la eco.
Tensiune mica am si eu, chiar mai mica decat a ta si nu s-a pus niciodata problema ca nu mi-ar face epidurala. Mie mi-a prins oricum numai pe o parte dar a fost mana cereasca pentru mine.

Mirela, ma bucur mult pentru tine! Si verisiarei mele i-a dat utrogestan si nu stia cum sa-l ia. Tie cum ti-a zis sa iei? Am inteles ca in prima parte a sarcinii e indicat sa se administreze intravaginal.

Va pup pe toate!


Tina, mami de Patrick si Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Crinuta mersi mult!
Florentina nu mi-a zis cum sa-l iau,chiar o sa-l sun sa-l intreb.Shine mi-a zis ca si ei i-a dat la inceput si l-a intrebat cum sa-l ia si a zis oral.Am inteles ca iti provoaca ameteli nasoale si ca este mai bine intravaginal.Nu stiu ce sa zic.Parca vad ca zice oral si n-am incotro.Daca nu-l suport oral o sa-l iau intravaginal.
Raluca mersi!

Fetelor voua v-a zis sa faceti triplu test?
Va



Mirela6+
Our little Miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dimalexia spune:

Buna mamici cu bebici!
Nu stiu cum este triplu test,mie nu mi-a zis la vremea respectiva sa il fac. Dar voi sunteti mai noi, si poate a aparut de curand.
Cristiana trebuie sa fi tare, sa urmezi tratamentul asa cum iti spune dr. ,nu intelegi intrebi de 10 ori, pt. ca sanatatea feitei tale este pe primul loc. Trebuie sa ai curaj si sa gandesti pozitiv ca totusi mai ai putin.
Mai sunt si alte fete care trebuie sa nasca in februarie?
Eu ma mai duc cam pe 6 febr. o data la cabinet si atunci ma programeaza pt. cezariana, a spus ca probabil va fi 14-15 febr., depinde si cand este de garda in saptamana aceea. Nu m-am hotarat ce anestezie sa fac. Sunt la a doua sarcina, si prima data am nascut tot prin cezariana cu anestezie generala, si m-am refacut cam greu, as incerca acum rahi, pt. ca dr. Nayel zice ca ma refac mai repede, dar mi-e teama de acele dureri de cap de care povesteati si voi. O
sa vad pana la urma ce aleg. Voi ce parere aveti, cele ca care o sa faceti cezariana v-ati hotarat?
Sanatate si aveti grija de voi si de bebici!

I.Popa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina G spune:

Mirela, am vorbit mai devreme cu verisoara mea care l-a sunat si ea. I-a spus ca poate lua utrogestanul cum vrea dar ii recomanda intravaginal.

Eu nu am facut triplu test, nici macar nu am discutat despre asta.



Tina, mami de Patrick si Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

dimalexia eu am avut rahi-anestezie si iti spun sincer ca nu m-a durut absolut deloc capul,in schimb am avut frisoane.Cred ca difera de la organism la organism.Bafta!
Florentina mersi,asa am auzit si eu ca este mai bine,intravaginal.
Eu la prim asarcina l-am intrebat ce crede despre triplu test,daca este nevoie sa-l fac si a zis ca nu ,la varsta mea chiar nu trebuie.
Sigur si acum va zice la fel,vroiam doar sa stiu cum a fost la voi.
Va



Mirela6+
Our little Miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

buna seara,
dimalexia eu am termen pe 17 feb si o sa incerc sa nasc natural. poate ne vedem pe la spital

triplu test nu am facut, nici nu a pomenit de el. (am 30 ani)

35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dimalexia spune:

Buna seara!
Blueeyes2003: Multumesc mult pentru raspuns. deja si eu sunt pentru rahi cam 70%. Ma ajuta mult raspunsurile voastre, ale celor care ati nascut deja.
Helenutza: Da, poate ne vedem pe la spital. Mai vorbim pana atunci, sa vedem ce ne mai zice dr. Eu ma duc pe 6 febr. si sa vad atunci ce data stabilim exact.


I.Popa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MICKYN spune:

Buna fetelor, va pupacesc pe toate.Spuneti-mi va rog, in zilele in care Dl doctor nu este de garda, cum pot merge la control la dansul?Ma prezint pur si simplu la spital si intreb de d-lui sau trebuie sa vorbesc in prealabil la telefon? Care este ora la care poate fi gasit mai usor? Pana acum am fost numai la cabinet , dar avand 30 de sapt vreau sa testez si terenul maternitatii unde voi naste.Tot ce stiu despre maternitate,stiu din discutiile de pe forum.Stiu zona unde este dar in spital nu am fost niciodata.Oferiti-mi si mie datelii despre consultatiile pe care le da in spital.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

MICKYN nu stiu cum e treaba daca nu e de garda, cum il poti gasi in spital...nu m-am gandit. eu ma gandeam ca numai cand e de garda il gasesc in spital... poate te lamuresc fetele...

35+

Mergi la inceput