intamplare ca la `chiosc`

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Kim, uite niste exemple:

Target, Walmart, K-mart - 3 luni, Costco - 10 ani, Sam's Club - 1 an, Steve & Barry's - 1 an. Magazinele de electronice si electrice au o luna (Best Buy, Circuit City), dar daca ai luat ceva defect si nu l-ai folosit intr-o luna, ca sa-ti dai seama, ti-l schimba. Multe magazine de firma au tot 3 luni pentru retururi. Nu toate, dar eu am gasit numai cu 3 luni. Poate pentru ca le-am si cautat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns x_alinutza spune:

quote:
Originally posted by Ramona J

Cum? Ai lasat lucrurile acolo si acum nu-ti dau nici banii nici alte lucruri la schimb?
Asta e hotie la drumul mare!

The best thing you can do for your children is to love your wife.



Da, dar partea si mai proasta e ca n-am nici o dovada... fiind cadou, nu am bonul de casa! Deci nu ma pot plange decat voua...

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alus spune:

Aici depinde de magazin si de articol,eu deobicei cand cumpar ceva pentru mine sau caduo intreb in cat timp pot sa vin inapoi ca sa chimb sau sa schimb.Stiu ca atunci nu voi avea probleme si daca ajung mai tarziu si nu imi mai schimba este doar vina mea.

Alus + Julia Poze Julia
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64324" target="_blank">Cum sau nascut Sylwia si Julia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Alinutza, e chiar incredibil ce ti s-a intimplat. Insista, nu se poate sa ramina ei cu banii aia cadou.

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Simina eu ma refeream la magazine de confectii..ca despre asta era vorba ..eu nu cumpar haine nici de la Walmart...nici de la Costco..nici Sam's club....de aici curiozitatea mea...Felicity...a spus clar...LA MAGAZINELE MARI ...deci nu la orice magazinas...

edit..ca am uitat...voi comparati un butic dintr-un orasel din Ro..cu lanturi de magazine din US...proportia nu este corecta!
..si-n alta ordine de idei...cum ai putut sa lasi obiectele tale acolo..fara dovada?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Oops, sorry. E drept ca am scris cam general, referindu-ma si la electrice, electronice, de toate. Dar si magazine gen Sears, JCPenney sau Mervyn's au politica de retur de 90 de zile. Si nu-mi mai amintesc acum altele. Iar tzoale noi cumparam de unde ne place. E drept ca nu am luat inca de la magazine gen Costco, dar nu e timpul trecut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Multumesc de info Simina. Eu la Sears am incercat sa returnez un tuxedo luat pt al meu baietel...Nu mi l-au primit pt ca aveam bonul..nici macar store credit nu mi-au dat..desi aveam etichetele originale.Mi-au zis ca au noi reguli cu privire la returnare...fara bon nu se mai returneaza nimic!
Craciun fericit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Pai nu e valabil oriunde doar cu bonul? Eu asa am crezut, drept pentru care pastram toate bonurile intr-un sertar, cam 3 luni. Apoi mai facem cite o revizie, sa aruncam bonurile care oricum nu mai sint valabile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Nu stiu despre celelate magazine...dar sigur la Sears..ori ai bonul ori nu poti returna !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

sunt si magazine care nu ai voie sa returnezi.. primul in minte este... www.buenaparkdowntown.com/" target="_blank">2 -C - nu ai voie sa returnezi hainele daca le cumperi.

iar cele ce returneaza majoritatea au perioada intre 15 zile si 3 luni



quote:
Originally posted by corinadana

Target ul are 90 si cred Macy's 60. De asta din urma nu s sigura.

Oricum si 30 sunt super de ajuns!Si magazin fara sa accepte return eu aici in L.A. nu am intalnit.

corinadana mama Ralucai

http://community.webshots.com/user/corinaraluca




Sanatate si numai bine

Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
www.dotphoto.com/go.asp?l=gabbriela&p=gabbriela" target="_blank">1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Mergi la inceput