intamplare ca la `chiosc`

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Da da Simina!!! Ce mi place mie faza asta in SUA. Cand cumpar nu mai sunt crispata daca mi place daca nu, daca mi vine bine daca nu.... Ideea e sa am grija unde pun chitantele.

Si iar imi place faza cu gift cardurile cand nu ai idee ce sa cumperi cadou.

corinadana mama Ralucai

http://community.webshots.com/user/corinaraluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoaneta1 spune:

Cel mai bine in privinta returnarii e intr-adevar aici in US. Am trait si in Germania si nu era chiar la fel de lejer ca aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Kim, de exemplu la Talbots poti sa duci lucrurile inapoi ORICIND.
Fiecare magazin are regulile lui. De regula sint trecute chiar pe bon, sau se afiseaza in diverse locuri - in magazin.
Un magazin oarecare nu va accepta nici aici sa duci lucrurile inapoi dupa luni de zile.
Cu timpul au devenit si aici regulile mai stricte. Adevarul e ca multi abuzeaza, chiar poarta hainele si apoi le duc inapoi.

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Multumesc Ramona..Intr-adevar multi ambuzeaza! Dar Simina vorbea de majoritatea...si m-am gindit ca poate nu sint eu la curent cu noile reguli!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns x_alinutza spune:

Intr-adevar, termenul e mare, dar produsele le-am lasat atunci cand am mers prima data sa le schimb!
Fiind un oras mai mic... am zis ca nu e foarte mare `greseala`. Deci ei au vandut produsele de doua ori, iar eu... nu m-am ales dacat cu nervi! Si nu m-a atentionat nimeni ca am numai o perioada la dispozitie!
Daca le datoram eu banii astia... ma cauta politia, dar ei isi pot permite!

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Target ul are 90 si cred Macy's 60. De asta din urma nu s sigura.

Oricum si 30 sunt super de ajuns!Si magazin fara sa accepte return eu aici in L.A. nu am intalnit.

corinadana mama Ralucai

http://community.webshots.com/user/corinaraluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Felicity spune:

In USA, la magazinele mari se schimba hainele dupa orice perioada. Cu conditia sa aiba etichetele pe ele si sa fie nepurtate.
In 30 de zile iti da banii inapoi, dar asta nu inseamna ca nu poti schimba si dupa 30 de zile. Insa primesti "in-store credit" sub forma unui gift card.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Lucrurile se schimba daca ele au luat articolul, l-au vandut sau l-au imbracat, nu se stie...
Daca ii ramanea ei haina, acuma o facea cadou sau orice vroia cu ea.Dar asa a ramas cu nimic....

Lilia si Amelia(26.09.2004)


Copiii vin pe lume cu agenda lor proprie: unii ne lumineaza viata, unii ne testeaza rabdarea, unii ne dau un scop, altii incep sa aiba grija de noi.. cert este ca atunci cand vin, copiii schimba totul.. ( DH)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clover spune:

Stiti care e de fapt problema? Ca nu exista posibilitatea de returnare. Ca asa si-ar fi luat cei 125RON si ii cheltuia cand gasea ceva sa ii placa.

Keep the promises you make to yourself.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Cum? Ai lasat lucrurile acolo si acum nu-ti dau nici banii nici alte lucruri la schimb?
Asta e hotie la drumul mare!

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput