Nu vrea sa citeasca!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns descintec spune:

Ce bucurie imi face sa vad atitia parinti preocupati de faptul ca puii lor citesc, nici nu va inchipuiti. Eu sint o fanatica a educatiei riguroase, nu stiu de ce si nu am cum sa scap de asta. Veste buna!!! Maria a prins gustul cititului, abia asteapta sa termine temele sa se repeada pe carti. |De cite ori poate, chiuleste de la antrenamente ca sa ii ramina timp sa citeasca. Si eu cad in alta disperare, fiindca sint si o fanatica a sportului.

D.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirunda spune:

Draga Descantec,

pai asta este o veste grozava, super!
Ma bucur pentru Mariuca ta! Am o alta intrebare: ce sport face Maria, ca si noi suntem acum in cautare de ceva, si nu prea stim ce, pentru Mara mea de 8 ani.
Va pup, Mirunda

"Copilului tau, atunci cand este mic, sa ii daruiesti radacini, atunci cand este mare, aripi".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anatolia spune:

Mda,toate-s vechi si noua toate...Gemenutele mele,iubitele,NU vor sa citeasca...Am in biblioteca majoritatea cartilor copilariei,nu au dorit,le-am adus de la biblioteca din oras carti,nu au dorit...Ce-i de facut?Eu nu m-as lasa pagubasa atit de usor,dar...In schimb imi cer bani sa-si cumpere lunar sau bilunar,cine sa mai stie?reviste si anume Bravo,Popcorn,pe care observ ca le citesc,dar,sincer mi se par niste prostii,maculatura,dar oi fi eu mai ingusta la minte si nu sint in tom cu moda,caci sint sigura ca e o moda printre pustanii de scoala sa fie informati ce ruj si-a luat Britney,daca s-a impacat J.Lo cu Ben Affleck,bla,bla,bla...Totusi nu disperam,poate vor veni vremuri mai bune...

anatolia

Mergi la inceput