Nunta in Iasi (21)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

acum la ce mai faceam reclama? :D

Liliana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

quote:
Originally posted by Ramonika
am okit niste pahare pt miri, erau de la preference, 15 lei paharul... vi se pare mult?


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza Fulgushor



Ramonika: nu mai stiu preturile acum dar nu ti-ar conveni(nu ar fi mai econom) sa cumperi un set(din cristal sau altceva) din mag. si sa decorezi tu 2 pahare? Iesi mai bine dpdv financiar(dar acum depinde cum privesti), ramai si cu setul. Poti sa le decorezi tu sau cine iti face aranjamentele florale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Cred ca si preference-ul iti lasa setul. Eu cel putin cand am fost mireasa, numai le-am inchiriat de la ei si acum imi pare rau, evident :D. Dar am amintire paharele de nasha. Tot de la ei.
Si da, ti-l poti decora singura! Dar n-am idee daca iesi cu mult mai ieftin. Pentru ca intereseaza-te cat costa un metru de ata din aia aurie sau argintie si floricica si ce mai vrei tu sa pui pe el si ai sa vezi.

Liliana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana8188 spune:

Fetele, si eu am fost la targul de nunti. Trebuie sa spun ca am fost cam dezamagita. Atmosfera nu era nici pe departe cum mi-am imaginat-o eu. Asta si pentru ca locatia, parerea mea, e urata rau. Toata fleoscaiala aia, zapada, apa, noroi pe jos, nu ajuta deloc.
La capitolul imbracaminte eu zic ca a fost excelent; toate firmele importante din Iasi s-au prezentat zic eu frumos; in schimb la aranjamente... ce sa zic.... la unele din firme mie mi-ar fi fost rusine sa zic ca lucrez...pai daca la trag se prezinta asa...la o nunta cum se mai prezinta...aranjamente neglijent aruncate, urat facute, fete de masa care atarnau pe jos si fusesera calcate de vizitatori si acum aveau urme de bocanci pe margini, etc.
Ce sa zic, mie nu mi-a placut evenimentul deloc! Daca treceai peste impresia generala si te uitai cu atentie la produse aveai sanse sa gasesti cate ceva dragut.
Pupici!

Oana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Oana pai tu ce cautasi pe acolo? Ca doar nu te mai mariti odata!

Liliana
http://new.photos.yahoo.com/lgireada/albums

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

adevarul e ca si eu ma asteptam la mai mult. spre exemplu as fi vrut sa cumpar pe loc. intr-adevar poate le-ar fi fost greu sa aduca marfa multa, dar de ce zic asta? ca la o firma din Barlad mi-au placut florile de pus in piept si am vrut sa cumpar de la ei. mi-au zis ca numai pe baza de comanda. bine, dau comanda, tipa a scris-o pe o foita pe care a rupt-o din alta foaie mai mare pe care era scris ceva mi-a zis ca vine de la Barlad joi dupa ora 10. i-am zis ca merg la serviciu pana la 5 si daca ea pleaca pana la 5 cum ne intalnim? a zis ca lasa florile la Decora, dar dupa vreo 2 minute, timp in care se straduia sa ma faca sa o sun joi sa ma vad cu ea ... probabil sa imi dea florile pe strada, sa le numar acolo... deja incepusem sa intru la idei... ma intreaba daca vreau sa platesc acuma sau joi si am zis ca prefer joi, desi nu era o suma foarte mare, dar am preferat sa dau banul cand vad florile in mana, cine stie ce se mai poate intampla... cam lipsit de profesionalism mi s-a parut toata chestia, dar sa vedem, daca gasesc florile joi bine, daca nu o sa imi iau altele, nu am pierdut nimic. dar cand asteapta bani s-ar putea sa fie seriosi, daca as fi dat banul dinainte s-ar putea sa fi avut surprize neplacute...


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza Fulgushor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Esti culmea, tocmai de la Barlad ti-ai luat flori? Pai la decora sau altii nu ti-ai gasit nika interesant de facut?

Liliana
http://new.photos.yahoo.com/lgireada/albums

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

mi-au placut cele de la Barlad si aveau si un pret bun...


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza Fulgushor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana8188 spune:

Lili, mai stii?? Glumesc... Am fost ca as fi vrut si eu sa lucrez in domeniu, la o firma de asta de oragnizare evenimente... Imi place mult domeniul si cred ca e munca in care nu se poate sa nu fii multumit sufleteste... Sa vezi ca aduci prin straduinta ta bucurie unor oameni in cea mai frumoasa zi a lor...
Am poze si de la targul de la Sofitel - Bucuresti si nici nu se compara... parca a fost vorba de o vizita in Paris si alta in Botswana
Ramona, eu nu cred ca aia au ca scuza ca nu au putut sa se prezinte cu marfa mai multa. Pai florile de pus in piept au un volum foarte mic si de greutate nici nu mai zic...Eu nu pot sa-i inteleg pe oamenii astia; scopul meu , daca m-as fi prezentat acolo, ar fi fost sa las o impresie cat mai placuta si... sa vand! Daca am ce.

Oana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana8188 spune:

Am uitat ce era mai important: O PRIMAVARA CALDA SI PLINA DE IUBIRE!

Oana

Mergi la inceput