Nunta in Iasi (21)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Ramo fii tare! Viata are balanta ei, nu uita. Bucura-te ca te mariti cu cel pe care-l iubesti, e suficient cateodata. Ai mai rezolvat ceva cu nunta?

Liliana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leah spune:

Lili,
nu m-ai jignit deloc. Doar ca am ramas surprinsa ca inca mai sunt parinti care dicteaza la nunta fiilor/fiicelor, mi se pare aiurea sa nu iti poti organiza singur cel mai frumos eveniment din viata.
Din pacate, nici eu pe socri nu ma pot baza deloc, nu au cu ce sa ne ajute si nici nu le pot pretinde nimic.
Dar fara parintii mei nu stiu ce m-as fi facut, si aici ma refer la talentul organizatoric al mamei, fara ea nici petrecerea de la civila nu iesea asa de bine, iar acum vine mereu cu idei bune;

Leah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

am facut invitatiile, mi-am dat comanda de verigheta la fel cu a lui... mi-am luat o flaneluta alba de purtat peste rochie si am stabilit meniul la unirea. cam atat...


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza Fulgushor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Leah si eu am fost dezamagita de ideea de a nu-ti organiza singur nunta asa cum iti doresti.
Ramo tot e bun si atat, nu? E ceva.

Liliana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leah spune:

Dragelor,
Apropo de nunti, marti seara a fost pe Prima TV o emisiune care se cheama "Nunta in 48 de ore" si primii participanti au fost chiar unii din Iasi, care au reusit sa isi organizeze nunta in 48 de ore, ce-i drept nu la ultimul racnet cum vrem noi dar oricum, le-a iesit bine. Au facut pe undeva pe la un restaurant in Copou, n-am inteles bine unde. Mireasa s-a coafat la Carmen Stil si arata superb coafura ei, chiar mi s-a parut impecabila.

Leah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

chiar ma gandeam unde sa ma coafez... voi unde recomandati, dar nu la preturi astronomice... ca oricum ma gandeam sa imi fac o proba inainte. cu manichiura ma descruc eu, am o tipa care ma va machia, doar cu coafatul tre sa ma descurc...


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza Fulgushor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Daca vreti un numar de telefon de la tipa care ma face pe mine pe la toate ocaziile importante, pot sa va dau. Poze, evident, la semnatura. Cine vrea, pm, va rog. Tipa vine acasa, face si proba, daca vreti, etc.

Liliana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

lili - mersi. deocamdata mai am si late oferte, sa vedem pe cine aleg.

fetili - cica a fost in weekendul asta targ de nunti la casa studentilor de la fundatie. de-abia am aflat si eu si vreau sa ma duc azi pe la pranz, cred ca dupa amiaza se inchide. sa vedem despre ce e vorba...


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza Fulgushor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

trebuie sa fi fost, ca ieri fu' dragobetele :)
sa povestiti si aici ce si cum, da? desi eu banuiesc ca tot firmele faine din iasi vin ...

Liliana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

am fost... in primul rand sa-ti zic Lili ca la o firma (nu mai stiu care) era poza ta cu sotul, asa cum ti-au facut-o aia de la ONU, decupata... esti vedeta, ce mai ...

sa va zic ca in general au fost firme care raspandeau fluturasi, isi faceau reclama. erau multe rochii de mireasa pe care le puteai cumpara pe loc. cateva costume. in rest modele de huse, flori de pus in piept, buchete, lumanari, servetele, marturii, tot ce inseamna aranjamente si tot ce trebuie pt nunta. se puteau degusta vinuri. era 5 lei litrul de vin alb. am okit niste pahare pt miri, erau de la preference, 15 lei paharul... vi se pare mult? culmea e ca la o firma din Barlad am vazut produse foarte faine, am vazut si umbrelute cum si-a luat Leah, era 85 lei umbreluta... nu mi-am luat, ca ma gandeam ca in aprilie nu prea cred ca voi avea nevoie de umbreluta de soare... poate de ploaie ... Doamne fereste... stiu ca umbreluta e de decor, dar mi se pare oricum un moft... si numai maini pt umbreluta nu o sa am eu atunci... doar pt poze ar da bine...
concret, am strans o sacosa de pliante, mi-am dat comanda de flori de pus in piept la firma aia din Barlad si joi (sper) le voi primi.
as fi vrut sa cumpar si artificii, dar cica nu se mai da voie cu artificii decat prin intermediul firmei, cam complicat, tre sa chemi echipa de pirotehnisti la fatza locului, ca altfel iti iei amenda... asa ca am luat doar un pliant de acolo... nu stiu cum o sa fac cu artificiile, mai ales la tort ar fi dat bine, si la valsul mirilor, daca va avea loc...
vestea buna e ca nu mai sunt taxe pt cununia civila, s-au desfiintat taxele pt pom, pt uniunea compozitorilor... e numai taxa de 70 lei pentru ziua de sambata si 185 !!!! lei pt duminica... daca faci in timpul saptamanii e gratis...


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza Fulgushor

Mergi la inceput