Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (132)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Bee , Alain nu papa mamaliga, nu ii place, e tare mofturos.Eu ma bucur ca papa cate ceva cat de cat.Nici fructe nu vrea, absolut niciunul.

Silvi si bebe Alain 19.01.2006


Daca ceva se intampla o singura data, se poate sa nu se mai repete niciodata dar daca se intampla de doua ori, se va repeta sigur si a treia oara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

March, ti s-a dus pauza. Cu tinutul de manute, multi sunt asa. Si Ana face la fel. Vine si ne ia de manute. Cat despre scos din casa, ma gandesc ca ai putea s-o scoti macar in curte, totul e sa nu intre in contact cu alte persoane bolnave, acum cat e ea inca sensibila. Si bineinteles s-o scoti cu carutul, ca in brate e mai greu si tb sa te protejezi.
SIlvi, noi putem face schimb de experienta cand e vorba de mofturosi! Eu ma bucur la fiecare lingurita de "ceva" pe care o mananca domnisoara. Si sa stii ca pe mine mai rau ma doare ca nu papa fructe, decat mancarea, fiindca fructele sunt sigura sursa naturala de vitamine. Eu tot incerc, doar, doar. A mai mancat kiwi. Si uneori banana (azi si ieri).Mancarea e gatita si vitaminele se cam distrug prin procesare.

Bee
si Ana Teodora (22.12.2005)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Pazea ca s-a spart conducta cu "scriitoare"!

Bai nene Nicolas are un program de la o vreme de ma baga la idei.
Azi s-a trezit la 10 si a mancat branzica cu fructe, a baut un suc si pe la 14 si ceva s-a culcat. S-a trezit abia la 17:20. N-a avut chef sa manance asa zisa mancare de "pranz". I-am dat sa se ospateze singur din cascaval, banana, covrig... Acum sta singur in scaunul de masa si se indoapa cu d-astea.
Ce sa ii fac? Sper ca nu l-a apucat sa renunte la mancare de pranz cum mi-a facut cu laptele ca .

BEE - daaa eu perseverez cu masajul cu ulei special de bebei... de la Mustela... sa-l fac "perfect" pe micutz.

ACINA - sper sa iti vina si tie "vointa" aia de slabit. Si mie mi-a luat aproape un an pana m-am setat pe treaba asta.

DANIELA - ai grija de tine si de bebeline... daca asa vrei tu

LILIANA si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Teolinda, si de la mine ai tot respectul cu slabitul!
ce program fain are Nicolas. O fi de la vreme.
A mea saptamana trecuta avea un singur somn la pranz, de 2-3 ore si noaptea dormea pana la 8, 8.30 (cu trezirile pt laptic).
SI am uitat sa va spun ca suntem mai dintosi cu un dinte! Incisiv sus, spart gingia azi! . Mai asteptam sa vedem ce ne aduce Moshul.

Bee
si Ana Teodora (22.12.2005)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Bee si eu m-am necajit f tare cu fructele dar asta e, eu il mai prostec cu suc de fructe si ia-m mai pus chiar si suc de fructe in lapte si e ok.
Eu am ambalat cadourile pt Jean dar imi mai trebie o cutie ca am pus pulocerul in cutie si nu mai am in ce sa pun pantalonii sa vad maine daca mai apuc sa iau o cutie.Mie imi plac cadorile ambalate in cutiii frumoase, cu fundite...parca iti creeaz o alta stare cand le primesti.

Silvi si bebe Alain 19.01.2006


Daca ceva se intampla o singura data, se poate sa nu se mai repete niciodata dar daca se intampla de doua ori, se va repeta sigur si a treia oara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Teolinda chiar asa pentru kilograme.
Bee pe mine ma tenteaza sa iau un vas de fiert in aburi am citit ca pe la 1.700.000 gasesti si asa se conserva vitaminele.Anul asta n-a mai intrat in buget dar in curand imi iau ca sunt tare bune.Alain mananca legumele congelate, cel mai tare ii plac morcoveii mici

Silvi si bebe Alain 19.01.2006


Daca ceva se intampla o singura data, se poate sa nu se mai repete niciodata dar daca se intampla de doua ori, se va repeta sigur si a treia oara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marchplayer spune:

Ce, credeti ca ati scapat de mine?? Am protapit-o pe Ioana in scaunul de masa si in timp ce o hranesc mai bag si pe aici un ochi.
Azi la pranz a papat supa le pui cu o multime de legume si acum ii dau mazare cu carne de vitel(asta-i mancarea noastra da ii dau si ei putina) Mai avem in program banana si struguri.

daniela7+ si ioana alexandra (05.02.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasebe spune:

March Imi place semnatura!!!!!!!!!!

ana sebe + tiberiu (13.01.2006)

poze petrecere Nicolas
poze Tiberiu , www.dropshots.com/new.php?userid=121923&cdate=20060505&cimg=0" target="_blank"> filmulete (1) ,www.dropshots.com/annasebe" target="_blank"> (2) , www.dropshots.com/anesebe" target="_blank"> (3)

tiberica fara frica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Da chiar asha March, ce semnatura gravidoasa ti-ai tras! Felicitari. Sa aveti multa grija de voi.

Bee
si Ana Teodora (22.12.2005)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Daniela si eu am uitat sa itzi zic ca am zambit cu drag vazand semntur ta.

Silvi si bebe Alain 19.01.2006


Daca ceva se intampla o singura data, se poate sa nu se mai repete niciodata dar daca se intampla de doua ori, se va repeta sigur si a treia oara.

Mergi la inceput