Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (132)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

M-am linistit si eu cu olita ca vad ca nu are prea multi adepti deocamdata va ,multumesc pt raspunsuri.Eu am incheiat sesiunea de cumparaturi, nu m-am abtinut si i-am mai luat lui Jean un pulover tare dragut si un fulat asortat...si gata ca nu mai am bani.Asa cadou baban n-a primit el de la mine de cand suntem inpreuna de Mos Craciun.i-am luat si eu mai multe ca stiu ca el a stricat toti banii pe cadouri pt toata lumea si vroiam sa primeasca si el cadouri....
Alain e tare crizat nu stiu ce are...acum pana maine ma mai securc eu cumva si gata, scap la ajutoare


Silvi si bebe Alain 19.01.2006


Daca ceva se intampla o singura data, se poate sa nu se mai repete niciodata dar daca se intampla de doua ori, se va repeta sigur si a treia oara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marchplayer spune:

Si Ioana se crizeaza la schimbat, la imbracat s.a.m.d. O mai pacalesc cu tubul de bepanten sau sticluta de vigantol care de obicei sunt interzise.
M-am saturat de atatea interdictii pentru Ioana, la zece pasi spunem repede cate un NU ESTE VOIE, va imaginati cam ce vrea sa faca si deja a invatat si ea sa ridice un deget si sa-l fluture prin aer vociferand, este foarte scumpa dar in viitor cred ca vom avea probleme ca este incapatanata si pot eu sa-i spun de 1000 de ori ca nu-i voie ca tot acolo se duce. Azi s-a atins de caloriferul electric si s-a speriat, cred ca doar asa a inteles de ce nu-i dau voie acolo.

daniela7+ si ioana alexandra (05.02.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Janina nici Alain nu sta sa il schimb, am citit ca numai dupa un an inteleg ca trebuie sa fie imbracati....de aceea ma bcuram eu de chiloteii Libero ca ii punem fugind dupa el prin pat.
Teolinda distractie placuta va dorec si zapada din plin.
Bumbita eu ii dau lui Alain spanac cu galbenus de ou fiert, ficat de pui cu legume la capac, pui cu legume la capac, pastrav prajit cu legume.El piureul de cartofi nnu mi-l manaca, nici painea....de respecta Montignac mai bine ca mine.
Moni spor la treba.Mai ai multa treaba la dentist...eu am oroare,noroc ca nu am probleme.




Silvi si bebe Alain 19.01.2006


Daca ceva se intampla o singura data, se poate sa nu se mai repete niciodata dar daca se intampla de doua ori, se va repeta sigur si a treia oara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Daniela, e bine Ioana acum? Cat despre graviditate...........eu ash ramane, dar se pare ca bebe2 fuge de noi inca. Cu Ana am ramas eu prea usor, poate de asta. Si eu acuma, am incercat o luna si am fost tare dezamagita ca mi-a venit beleaua (care m-a si pacalit cu 5 zile intarziere, deci clar ratasem ziua/zilele fertile). Ma gandesc la cei care asteapta ani de zile sa nu le mai vina.....si sa afle vestea minunata ca asteapta un copil. Greturi? Tine-ne la curent! In Ianuarie sa inteleg ca ajungi si tu la eco.
Pozele, cu noi 3 erau la Rasnov, in cetate (Bumbita intreba, parca?). Super frumos a fost. Noi am fost cu Ana acum 2 saptamani la Bran, cateva zile si ne-am tot plimbat peste tot.

Bee
si Ana Teodora (22.12.2005)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marchplayer spune:

Bravo Silvi, lasa ca o sa aprecieze tare mult cadourile de la tine. Eu anul asta nu cumpar nimic la nimeni!!! Uite asa ca n-am chef. Ioanei ii cumpar in fiecare zi cate ceve si nu ma abtin sa le pastrez pana la craciun si le desfacem, ce sa fac daca-s curioasa de reactia Ioanei. Ea nu da 2 bani pe toate jucariile. Tot umanii sunt jucariile cele mai misto, mai ales cand este purtata pe unde vrea ea(arata cu degetul unde vrea sa fie dusa) si giugiulita si pupata si rasfatata.
Ioana cand vede o farfurie cu mancare sau imediat incepe sa papaie si arata cu degetul intra-colo. Strugurii sunt favoritii ei.

daniela7+ si ioana alexandra (05.02.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Daniela e figura Ioana, eu am citit ca nu e bine sa le punem f multe interdictii ca isi pierd interesul de a explora si ulterior de a invata repede....Noroc ca ai cine sa te mai ajute ca esti si gravi acum, si o
Sa va zic si de cocheterie.Eu nu am renuntat la ea nicodata mai nasol a fost cand nu incapeam in haine....acum am scapat.Eu ma aranjez de iesit cand doarme Alain si dupa ce il imbrac pe el sunt gata de actiune.Ma vopsesc pe cap singura acasa, de 2 ori/luna, nu am timp si nervi de coafor; la fel si epilatul.Acum sunt imbracata mai mult sport dar np ca si asa poti fi cocheta

Silvi si bebe Alain 19.01.2006


Daca ceva se intampla o singura data, se poate sa nu se mai repete niciodata dar daca se intampla de doua ori, se va repeta sigur si a treia oara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Silvi si Ana mea tine Monti! Fuge de paine/ biscuiti/ dulciuri/ cartofi. Si ea e cu spanacul si ficatul! Eu spanacul i-l fac cu laptic si faina si putina prajeala, iar ficatul tocanita cu ceapa, cu ulei, cu suc de rosii. Yammy. Ca pentru noi. Ana ar manca numai condimentat/ cu usturoi/sarat. Spanacul ii place muult. Nu mai stiu daca te-am intrebat de Alain daca mananca mamaliguta. Ca a mea e fan mamaliga cu branza/unt/ou/iaurt. Azi am facut greseala sa pun branza topita, in loc de branza normala (nu aveam acasa) si nu s-a lasat pacalita. Nici n-a pus gura. Sa poarte sanatos Jean, tot ce i-ai cumparat. Eu la sotz............, ma lua gura pe dinainte si Radu citeste ce scriu eu. O sa va spun dupa ce vine Moshul.
Moni, parca tu erai cu cosul de fructe exotice? Multam de idee. Cred ca asta vor primi si fratele, parintii, socrii, pe langa restul cadourilor. Mi s-a parut o idee minunata.

Bee
si Ana Teodora (22.12.2005)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acina spune:

Hei dragutelor va e dor de burtici si mie .
Teolinda , mama imi place de tine ca ai ambitie, cu slabitul ala.Poti te rog sa dai si la altii? Subsemnata asteapta.


Anca si Andrei(13.02.2006)

Pozele Noastre
Buburuzul Mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marchplayer spune:

Bumbita, acum ca avem o fetita toata lumea viseaza la un baietel, eu presimt ca o sa fie tot fetita si dealtfel cam asta imi doresc, o surioara pentru Ioana. Bine ca Robert nu citeste pe aici dar fie ce o fi, sanatos sa fie.
Eu sincer nu prea vroiam sa raman gravi acum, ma gandeam ca ar fi super sa raman prin mai, dar unde cu Ioana m-am chinuit sa raman 4 ani, acum nu a trebuit sa-mi bat capul prea mult, trosc-plosc a si sosit dupa numai doua CM.
Bee, Ioana este bine acum. In schimb eu am ramas cam speriata ca n-a mai iesit copilu` din casa de o saptamana. Ana ce face? I-a trecut diareea?

daniela7+ si ioana alexandra (05.02.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marchplayer spune:

Silvi, da m-a tampit Ioana cu exploratu` si culmea dupa ce incepuse sa mearga singurica acum ii este frica si vrea numai tinuta de manute si unde nu ajunge vrea ridicata in brate. Nu stiu de unde a capatat teama asta ca doara n-a cazut niciodata.
cred ca s-a sculat mandra, ma duc sa vad...am avut cam mult liber azi, de fapt aveam o gramada de facut dar imi era asa de leneeeeee.

daniela7+ si ioana alexandra (05.02.2006)
poze

Mergi la inceput