LMA - Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (107)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Asa.... Am revenit cu detalii si poze. Am avut o zi tare frumoasa, nu-mi vine sa cred ca fetita mea a implinit 1 an!! S-a trezit cam maraita de dimineata (deh, dintii astia nenorociti nu-i dau pace deloc), dar am culcat-o relativ devreme asa incat a fost fresh pe cand au inceput sa apara invitatii. Cat a dormit, am reusit sa ne organizam si sa terminam toata treaba: maica-mea a facut sandwich-urile pt. copii, eu am fost sa iau mancarea pt. adulti si tortul Riannei, iar Mircea a fost sa ia baloanele. Pana s-a trezit pitica erau toate aranjate, castelul gonflabil instalat in curtea din spate, decoratiile la locul lor. Pe la 1 au inceput sa apara invitatii si copiii fugeau direct in spate la sarit. A fost o idee tare buna sa avem acel jumper, ca altfel nu stiu ce ne faceam cu atatia copii in casa! Copiii au venit insotiti de mame, cativa si de tati. Rianna a primit multe cadouri, cam jumi-juma hainute si jucarii. N-a fost prea entuziasmata cand am desfacut cadourile, era deja obosita si somnoroasa (au culcat-o apoi bunicile, dar cu greu si in tipete a dormit juma' de ora). Abia pe la 5 au plecat ultimii invitati. Tati a scos-o pe pitica la plimbare cu caruciorul pe strada, timp in care eu si maica-mea am adunat de prin casa, am spalat vasele, am sters pe jos... si pana s-au intors tati si piticoata erau toate aranjate. Am avut timp sa luam iarasi toate cadourile la studiu amanuntit. Rianna e tare incantata de lego, s-a jucat toata seara doar cu acest cadou. I-au placut si papusile, dar cred ca era prea obosita sa le acorde prea multa atentie. La ora 9 a cazut lata, si acum ma duc si eu la culcare ca ma ajunge oboseala. Va las cu POZELE DE LA ANIVERSAREA RIANNEI, sunt multe, sper sa nu va plictiseasca si sa aveti rabdare sa le vizionati pe toate. Inainte de culcare, intru sa citesc si mesajele voastre adresate printesei noastre si va multumesc anticipat fiecareia pentru urari si ganduri bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Sint pe mare fuga.Dua 2 zile am venit 20 de min p[ina acasa, ma grabesc de nu mai pot.Si ce fac ? Intru pe DC.N-am gasit scutecul anterior.L-a papat cineva?

Deci, rpd,Meems totul a fost frumos la voi: tort, decoratiuni, printeta - mai ales. A suflat in luminarte pina la urma?

Noi azi ne petrecem.deci plec inapoi la mama,caci acolo se intimpla.Cred ca revin marti oti miercuri.Pina atunci va pupam.

Petrecere frumosasa pt Stefan.

Leea si Tudor (19.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Nu, Leea, n-a suflat in tort. Am suflat eu si tati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Elise tuseste ca un magarus. Nu prea ne-a lasat sa dormim. La 11.30 mergem la pediatrie. Stare generala buna, fara febra / muci / nas infundat.
Daca ii pun mana pe frunte si nu simt ca ar avea febra, m-as putea insela? Ca nu as mai chinui-o cu termometrul, ca tare se foieste si plange.

Cristina & Elise-Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

meems, nice party, sweet rianna! alte observatii, ca sa vezi ca am vizionat cu atentie: rianna seamana cu tati si gamma, e rupta din ei! cumnata ta seamana cu oana cuzino, nu stiu dk iti e familiar personajul, e o doctorita frumusica care are niste emisiuni la tv romanesc. invitata sofia mi-a placut cel mai mult dintre invitati-copii, tinuta ta era super, ceva in genul asta vreau si eu sa port de craciun, cu bluza lunga petrecuta si pantalon, dintre cadouri cred ca cel mai mult se va juca cu legoul si cu mini-bucataria (parca bucatarie era...). bradul este suuuuupeeeer, e natural?
in concluzie frumoasa petrecere, sa va fie de bine si sa va traiasca sarbatorita!

nu uitati sa-l ajutati pe andrei: http://andrei.point.ro/

mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

negara, asa fac si eu ca sa evit termom in fund, ca nu-i place deloooc, dar deloc: pun mana pe funtea mea, p-orma pe a lui, iar pe-a mea, iar pe-a lui, de vreo 4 ori pana ma edific dk seamana temperaturile:)

nu uitati sa-l ajutati pe andrei: http://andrei.point.ro/

mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

quote:
Originally posted by catutza

Alina, trimis PM,


Stie cineva de unde descarc si eu o reclama tv? Ca e Bianca inebunita dupa ea, lasa orice cand o aude si incepe sa rada. La noi merge tv-ul de dimineata pana cand ne culcam, dar ea nu se uita decat cand aude reclama de la orange (aia cu alea 2 tartacute care se bat pe gurita portocalie). Unde o gasesc oare?



Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)
Bianca si noi2



si flavia la fel!!!!Nu se uita la nicio alta reclama, decat la aia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

quote:
Originally posted by negaracristina

Elise tuseste ca un magarus. Nu prea ne-a lasat sa dormim. La 11.30 mergem la pediatrie. Stare generala buna, fara febra / muci / nas infundat.
Daca ii pun mana pe frunte si nu simt ca ar avea febra, m-as putea insela? Ca nu as mai chinui-o cu termometrul, ca tare se foieste si plange.

Cristina & Elise-Stefania



da, pune-i termometrul ptr siguranta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Bic, reiau, revista Mami cu CD este nr. 12, pe luna decembrie.
Addya, mie imi lipsesc postarile tale. Sa dea Domnul sa se termine totul cu bine si sa va bucurati de Craciun asa cum trebuie.
Ina, of, of. Si barbatul tau e ca si al meu. Cand zice ma-sa ceva, e sfant.
Alinush, la 11.30 merg cu fata la pediatru si te anunt ce ne zice. Ea tuseste de aseara magareste, dar nu a facut febra, nu are nasul infundat si nici muci. Eu sper sa scapam fara tratament. O sa-ti trimit si PM cu adresa de mail. Pup anticipat pt reteta.
Catutza, de ce nu incerci si uleiul fiert la bain-marie pe funduletul Biancai? Hi, hi, si Elise e innebunita dupa reclama de la Orange. Nu stiu de unde ai putea sa o descarci. Daca aflu, te anunt.
Noki, pt dintzos.
Anda, Mara . La noi cam difera temperaturile, adica ea e un pic mai fierbinte decat mine. Dar asa a fost intotdeauna. Eu ii pun fruntea mea pe fruntea ei. O sa ii pun si termometrul inainte de a merge la dr., ca oricum o sa ne ceara si temperatura.
Mara, cam scumpa la vorba. Cum merge diversificarea?
Fug sa ma pregatesc.

Cristina & Elise-Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osteffy spune:

Fetelor mi-au dat lacrimile cand am vazut ca nu ne-ati uitat,nici nu va imaginati ce mare bucurie mi-ati facut .Va iubesc si va multumesc din suflet.Cand am vazut mesajul cu urarile de "la multi ani " pentru puiul meu .

MADAU ........promit ca intru si pun poze cu noi de la aniversare ....si sa va mai scriu ce nazdravanii mai facem ....si o sa fim mai activi .....promitem .

pupici multi la toata lume a si inca odata mii de multumirii ,va iubim pe toti si toate !


stefi si rares-andrei(08.12.2005)

stefi si rares-andrei(08.12.2005)

Mergi la inceput