** Mamici de Mai - Iunie 2007 ** (16)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mica0307 spune:

Neatza,

Cred ca am facut o infectie urinara. De aseara am inceput sa iau uricol si sper sa cedeze. Chiar ma gandeam ca nu mai m-a chinuit de mult timp. Pana acum 1 an revenea in mod frecvent. Poate ma vindeca bebe de asta ca am inteles ca dupa o nastere se mai regleaza pe acolo cate ceva .



Mica 18+

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamaria spune:

Buna dimineata!
Irinuca nu mai fi asa trista!! Suna la dr si se va rezolva!! Sanatate maxima!! Si tie Mica !!
Plec spre eco!! Va scriu cand ma intorc!!!


cristina 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns poohy spune:

Neata!

Mica, cum poti sa iti dai seama ca ai infectie urinara (fara analize)?
Numai pentru ca urinezi mai des?

Si eu am asta in ultimul timp - ma duc chiar si peste noapte de 2-3 ori - dar am zis ca e normal sa fac mai des in sarcina...

Analize o sa fac abia dupa 10 ianuarie


Anca 16+
bebelonel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mica0307 spune:

Poohy am facut infectie de zeci de ori pana acum si stiu cum se manifesta. E vorba de senzatie de pipi si usturimi. O sa imi iau luni trimitere de la dr. si marti o sa fac sumar si urocultura.
In cat timp sunt gata analizele de urina?? Eu marti merg si la dr dar banuiesc ca nu ies analizele in cateva ore.



Mica 18+

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pauly spune:

buna dimineata fetele,

va multumesc ptr toate felicitarile.
GinaM multumim ptr noul capitol.Sa-ti dea Dumnezeu de Craciun cadoul(), care ti-l doresti.

fetelor, vad ca vorbiti de infectie urinara....eu am scapat, acum cateva zile mi-am facut urina si urocultura si au iesit sterile, si sincer sunt foarte fericita ptr ca si eu faceam infectii destul de des inainte de sarcina.

pepsi si la mine o fost placenta exact la fel ca si la tine(pe col) dar deja ii in lateral...incepe sa se mute spre locul in care trebuie...asa o sa se mute si la tine.
petit ange ma bucur ca ti-ai vazut puiutul si e bine.
cristinamaria

pupici




13+
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paflo spune:

Neatza, fetelor!
Mica, esi convinsa ca ai infectie urinara? Caci daca e vorba numai de mersul mai des la pipi, s-ar putea sa fie doar din cauza sarcinii; daca ai si usturimi sau urina are un miros ciudat, atunci...In principiu, sumarul de urina+sedimentul sunt gata de pe o zi pe alta (sau chiar in aceeasi zi), iar urocultura in minimum 2 zile. Iti pumnii!
Jollyes, eu am facut rost de un cd cu cantecele ptr copii. Daca vrei, incerc cumva sa ti le trimit.
Florina 19+


Florina R.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mica0307 spune:

Paflo imi este mai bine. Sper sa fie ok cu uricol si sa nu fie nevoie de antibiotice. Am sunat la CMU si sumarul este gata in 72 ore si urocultura in 5 zile. Da din pacate azi a fost ultima zi cand s-a mai luat urocultura ca nu mai lucreaza laboratorul, asa ca tre sa iau doar sumar.

Pauly si eu am avut probleme inainte cu o infectie urinara care imi tot revenea. Am facut analizele de urina acum 2-3 saptamani si au iesit ok.



Mica 18+

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vali5 spune:

'Neata, burticute!

E ultima zi de lucru pentru mine (de luni sunt in concediu 1 luna de zile) si s-au adunat o groaza de treburi pe capul meu. De ieri sunt tot asa, nu mai stiu ce sa fac mai intai. V-am citit pana acum, dar nu am timp sa va raspund. Poate voi reusi diseara sau in week-end. Va pup!

Valentina 19+
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns poohy spune:

Merci Mica!

Eu nu am nici un fel de usturime/disconfort/miros, si nu am avut niciodata (din cate stiu) infectii urinare... Doar ma duc destul de des pe la baie :D Eu zic ca astept pana in ianuarie

Multa sanatate!

Anca

Anca 16+
bebelonel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Neata,

Sanatate la burtici! Nu va suparati, asa e in sarcina, vine si cu bune si cu rele...
Si mai sunt si hormonii care te dau peste cap si psihicul e cateodata la pamant.
Infectiile urinare, candidozele si micozele sunt extrem de frecvente in sarcina.

Am ajuns la jumatate, am implinit 20 de saptamani!...
O sarcina la fel de frumoasa imi urez in continuare...:)))

Jollyies, sunt cd-uri cum ar fi cutiuta muzicala cu cantecele pentru copii, alunelu alunelu, podul de piatra, in casuta din padure...din astea...
Mai sunt si cd-uri cu cantecele cantate de copii. Trebuie sa le cauti prin magazine.

Vali, sa ai un concediu odihnitor, sa te intorci vesela si voioasa la servici si sa ne zici ce mai faci din cand in cand, daca mai reusesti sa intri de acasa...:)))

O zi frumoasa la toata lumea!

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
poze , pozici si poze noi

Mergi la inceput