Clipe din trairile sufletelor noastre... (13)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Eeee,uite ca mi-am recuperat si copila,Alma a fost o draguta si mi-a adus-o pina aproape de casa,desi n-ar fi trebuit.
Alma,imi cer scuze,data viitoare ma revansez,dar nu ma simteam bine deloc!

Alex,rusinicaaaa,rusinicaaaa,cum adica n-ai gatit soia boabe? Hmmmm.....tu,un bucatar desavirsit?

BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Brenda, n-am facut niciodata soia, eu folosesc granule. Alea-s mai simple. Nu incerci cu ele?
Soia boabe nu se tine o zi in apa si se fierbe muuuult de tot ca si fasolea, sai poate si mai mult?

ex- gabibarta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Nush.....da' am aruncat-o.
Nu se putea manca!

Noapte buna,copii!

BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

quote:
Originally posted by brendamitran
Alex,rusinicaaaa,rusinicaaaa



A, nuuu, deloc Dar daca reusesti sa te specializezi nu refuz invitatia.

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Buna dimineata, doamnelor!

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grodear spune:

Buna dimineata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miha68 spune:

Buna dimineata la toata lumea!

Marce, merci pt urarile de revenire... da' chiar am lipsit mult nu gluma, n-am reusit sa citesc prea mult din urma insa am observat ca ati scris, nu v-ati incurcat.
Vis a vis de greutatea din timpul sarcinii, eu aveam inainte s-o am pe Thea cam ca tine, 52 kg, in timpul sarcinii am luat 24 kg si acum inca mai am vreo 12 kg in plus, eu speram sa le fi dat jos pana face Thea un an da' uite ca nu-i asa. Sincera sa fiu nici nu am vreun stres, inca mai alaptez drept urmare nu tin nicio dieta si asa ca dupa ce-o sa termin cu alaptatul o sa trec la masuri sa dau jos si cele 12 kg in plus
Thea e foarte bine, slava Domnului, nu e prea inalta, da' na, nici eu nu-s, tatal ei este f inalt deci sper sa fie cat de cat inaltuta... deocamdata a inceput sa mearga tinandu-se de orice poate si pe unde nu e sigura pleaca de-a busilea ... ii place muzica si se leagana sau chiar bate din picior ca si cum ar dansa, bate din palme cand aude la TV si rade zgomotos cand facem noi cate-o fata d-aia haioasa. Nu prea vrea sa vb decat asa daca e ea singura cu jucariile ei, in rest ma-m-ma inseamna ca e suparata sau spune cand plange, nu e cu dedicatie adica... eh, mai tarziu, ca doar fiecare copil are timing-ul lui, nu? Imi place ca e foarte determinata, nu se lasa pana nu obtine ce vrea si daca trebuie sa escaladeze n-are importanta cat ii ia, nu se opreste pana nu ajunge dincolo de obstacol
Denisa s-a obisnuit f bine cu sora-sa, mi-am facut asa un pic griji ca o sa fie putin geloasa pt ca-i ofer majoritatea timpului celei mici insa e un copil super bun si intelege ca n-o fac pt c-as iubi-o pe ea mai putin! Deci... sunt o mamica binecuvantata, ce sa mai zic? Ii multumesc lui Dzeu pt tot ce mi-a oferit! Si ma bucur ca am uitat ce-a fost urat.

Yagmur, sa ai un bebe sanatos, frumos si norocos, mai ales ca se va naste inaintea sarbatorilor. Minunat!

Alex, sa-ti traiasca feciorul, se simte cat de mandru esti de el, s-aveti parte de niste sarbatori nemaipomenite si de ce nu, de un nou inceput!

Ameera, numai bine si tie si lui bb, intr-o oarecare masura ma regasesc in povestioarele voastre, cate putin din fiecare, deci sa ma credeti cand spun ca va-nteleg!

Gabi_K, tot citeam inainte la gabibarta si acum vad ca esti o noua Gabi... sa aveti parte de liniste sufleteasca toti! Eu pt asta ma rog zilnic!

Brenda, Alma ce faceti? Ieri am asteptat un telefon, da' probabil ca s-a intamplat ceva si s-a schimbat schimbarea ... da' ramane pe data viitoare cand vine Alma, nu? Cum a ramas cu Revelionul? Unde-l faceti pana la urma? Eu una nu-mi planific nimic pt ca Thea e prea mica si prea agitata daca nu e acasa la ea... si nu stiu daca mi-ar place sa stau cu ochii dupa ea tot timpul fiind in alta parte!

Va pup pe toti X de cate X e nevoie s-ajunga la toata lumea!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Miha, sper ca peste 3 zile scap de el, avem infatisarea nr. 3, dar sper ca va fi si ultima!!!!

ex- gabibarta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Miha, multumesc!
Brenda nu am gatit soia ptr ca nu consum prea multa soia si nici nu este sanatoasa prea multa, insa te pot ajuta cu alte idei. De exemplu acum tocmai gatesc melcisori cu gris (paste). Am sa fac si foto sa ii vezi. Daca vrei o lista aproximativa si este voie o pot posta aici, iar daca te atrage ceva si te pot ajuta cu o sugestie, anytime.
Apropo, noi de ce nu ne votam subiectul?

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Seara buna!
Vesti naspa!
Eu lucrez toata saptamana,zilnic,la 8 ore...
Inclusiv simbata!
No comment!

Alex,eu am votat mereu,asa ca ies din discutie.Si cind am deschis eu capitolul n-am putut vota,asa ca......o iertam si pe Gabi de acum.

BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput