a cui este vina,femeii sau a barbatului???

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

quote:
Originally posted by adusca

saracii barbati, io mor de mila lor, vine nemernica si-i ia fortat, ii abureste, eventual le face si ceva vraji (ca tot era un subiect mai deunazi p-aci), si ei saracii au cerculet deasupra capului.

fetele de pe DC

Viata e ca carosabilu'...unii vine....altii trece....



subscriu!
pup u adu

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adrianai spune:

Io is pentru egalitatea intre sexe. De aceea spun ca vina este a amandorura.

Mor cand aud chestia asta cu e barbat, barbatii sunt asa si pe dincolo. De parca ar fi handicapati.
Cand o sa scapam fratilor de mentalitatea asta, barbatul insala ca e barbat, dar pana la urma cu cine inseala, cu o femeie normal si aia, nu este mama, sotie...?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymcar spune:

Oare este asa de clar ca cineva e de vina? Pana la urma nu cumva este si asta in firea lucrurilor? Chiar trebuie judecat totul dupa cum ne-ar place sa fie? Unele lucruri SUNT pur si simplu ALTFEL, asa le-a lasat natura. Si cine incearca sa schimbe natura nu este prea realist.

My life stinks

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danet spune:

Eu am trait experienta asta: fostul meu sot s-a incurcat cu o prietena ( nu cea mai buna , dar din anturajul apropiat ) , am aflat si am divortat.
Si nu, nu au trait fericiti pana la adanci batranete.

M-am intalnit cu ea dupa un timp si ce credeti ,mi-a depus o reclamatie ( verbala ) ca e un nenorocit , ca a parasit-o fara nici o explicatie ( dupa ce a facut-o sa divorteze )...apoi s-a scuzat ca mi l-a luat, citez: nu stia ce o apucase..asa o nebunie, i s-au aprins calcaiele ( ha! )

Dincolo de grotescul situatiei , am incercat sa ma pun in locul nefericitei, si cred ca in anumite situatii as putea sa imi insel partenerul.

Dar la fel de bine stiu ca nu m-as putea incurca NICIODATA cu sotul celei mai bune prietene ( sau cunostinte ) , e o chestie care tine de caracter.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adria_ spune:

Oare este asa de clar ca cineva e de vina? Pana la urma nu cumva este si asta in firea lucrurilor? Chiar trebuie judecat totul dupa cum ne-ar place sa fie? Unele lucruri SUNT pur si simplu ALTFEL, asa le-a lasat natura. Si cine incearca sa schimbe natura nu este prea realist.

Cu asta sunt de acord. Nu ne ajuta la nimic sa cautam vinovatul. Ne vom trezi ca ne-am pierdut vremea, fara sa fi gasit un raspuns acceptabil si probabil inselate a 2 oara de alta prietena. In timp ce noi ne gandeam la trecut, prezentul trece pe langa noi. Prezentul ala, in care noi, daca am fi fost constiente, am fi putut fi macar mai vesele, daca nu fericite. Asa ca, okusan, ia lucrurile asa cum sunt, macar schimba ceva la tine daca la prietena sau la sot nu se poate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Ca femeie nu m-as incurca niciodata cu un barbat casatorit. Ca sotie... nu m-as incurca cu nimeni! Nu as accepta ca sotul meu sa insele.
Toate astea pentru mine sint motive de divort, fie ca n-am copii fie ca am zece copii.
Nu exista casnicie fara probleme, ele trebuie rezolvate intre soti. Daca nu e cale de iesire exista divortul.
Un om care inseala e lipsit de caracter si restul discutiei nu-si mai are rostul.

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns himera spune:

Buna seara
Fetelor de curand am avut ocazia sa cunosc un cuplu, care trece prin
probleme asemanatoare.
Prietena cea mai buna a sotiei,casatorita si ea,care a fost ajutata de nenumarate ori sa se ridice,deoarece provenea dintr-o familie cu un statut social destul de mediocru,s-a cuplat cu sotul acesteia.
Ar fi f multe de spus,dar cred ca de multe ori cuvintele sunt de prisos,suferinta si mai ales dezamagirea au fost f mari pt sotie.
Ascultandule problemele,am incercat sa gasesc un raspuns logic si astfel am inceput sa caut peste tot.
La un mom dat am intrat si pe un site erotic,pe un chat pt a intra in disc atat cu femei cat si barbati.
Surpriza pe acel chat am gasit o multime de barbati casatoriti,cu pretentii dupa modul in care se exprimau si maj spuneau ca,cauta diversitate.
Sugerez tuturor femeilor sa intre pe astfel de chaturi pt a sti ce mod de gandire au barbatii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Eu refuz sa bag toti barbatii (sau toate femeile) in aceeasi oala. Cred ca se poate si altfel. Sper!

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana.ady spune:

Poate veti spune ca sint o naiva, dar eu nu le vad pe prietenele mele nemaritate sa atenteze in vre-un fel la sotul meu. Am deplina incredere in ele si mai ales in sotul meu. Inca mai cred ca exista prietenie intre femei. Iar daca sotul meu ar cauta "diversitate" i-asi satisface imediat dorinta inminindui cu acea ocazie si dosarul de divort.

Pretind sotului cit si prietenilor mei aceeasi corectitudine de comportament pe care mi-o impun si mie. Iar o convietuire cu un barbat care inseala mi s-ar parea o injosire si o lipsa de respect fata de mine insami.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Foarte bine spus Silvana.

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput