Miresele anului 2005 (31)

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Moira, ma bucur ca ai mai scirs. Chiar ma gandeam zilele trecute la tine daca ai revenit in tara sau nu. iti urez mult succes in proiectul bebe.
Aka, sa-ti traiasca fetita, sa fie sanatoasa si cuminte. Ce mai face Cristinica scumpa?
Eu va invit la un de sampanie sau un dupa gust si la o .

de Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moira spune:

Anangel_lexi, , mai am fix 2 luni pana vin acasa definitiv. Pot sa spun ca sunt cele mai grele pentru ca deja nu mai pot, nu mai am rabdare. Lumea de aici ma cam blameaza ca renunt la oportunitati pe care putini le viseaza, insa FAMILIA pentru mine este prea importanta pentru ca sa o sacrific. Ma rog la Dumnezeu sa ma tina tare si sa treaca repede timpul pana voi fi ACASA, DEFINITIV. Acum sunt ocupata cu teste si analize, doar ca sa imi dau o preocupare "utila si frumoasa", bebele!

M-am uitat la pozele voastre si sunteti tare frumusele si dulci!

Pupici la toate fetele, cu burtici, fara burtici sau cu bebici!

Moira

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Rox asa mama bine ca v-ati relaxat si cine stie poate ati venit de acolo si cu bagaj in plus
Pupicei la miresicile mele dragi

anca 11+

vine bebe....
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aka spune:

Multumim Alexandra . Mariuca sa fie sanatoasa, norocoasa si sa va aduca numai bucurii.
Noi am fost la Ramnicu Sarat la parintii sotului in weekend. A fost prima calatorie mai lunga cu Cristina. A fost cumintica si pe drum, iar acolo mai mult a dormit ca a stat pe afara. Dar cand am ajuns acasa de oboseala a inceput o maraiala si un plans...Dar vad ca acum s-a trezit bine dispusa. Deocamdata nu facem nici o rasucire/intorcere. Prinde bine cu manutele, zambeste cand ne vede si nu mai vrea sa stea deloc singura. Cred ca o sa mai astept un pic cu diversificarea, inca papam numai tzitzi.
Va pupam pe toate.

Monica de Maria Cristina (20.12.2006)

Maria Cristina luna 1, luna 2, luna 3,luna 4

printesa noastra
www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">site fulguleti


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Felicitari Alyna pentru David!!



Nunta noastra - 2 iulie 2005;Luna de miere;Finutza Alexandra Ioana;Tunisia(2006);Revelion 06/07

Cristina13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Alyna, felicitarrrrii!!! Wow, ce mult ma bucur (mai ales ca in sinea mea am sperat ca-l faci pe David tauras, ca si eu sunt taur, si uite ca tauras a iesit!)

de Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Felicitari Ellamiss pentru Eduard Andrei! Sa fiti amandoi sanatosi si tie refacere rapida. Si mai treci si pe la noi ca ne-ai cam uitat

de Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxygeo spune:

Buna ziua miresici!

Multumim pentru urari

Noi suntem bine, azi implinim 13 zile, ca doar Teodora Maria s-a nascut pe 13.04, la ora 13.20. Vorba unor prieteni in zi de mare sarbatoare - Izvorul Tamaduirii...cu toate ca s-a grabit un pic...

Apropo vroiam sa va spun ca am stabilit si botezul...dupa lupte seculare...vom aniversa doi ani de la nunta prin crestinarea puiutului nostru...pe data de 3 iunie (nunta a fost pe 5)

Va pupic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

buna fetelor,

nu am mai intrat de multa vreme. vad ca au aparut bebei noi.
felicitari proapetelor mamici. sa fie puternice, sa aiba rabdare si sa fie optimiste. noilor bebei le doresc sa fie sanatosi si norocosi.

pe 15 aprilie l-am botezat pe andrei. a fost destul de cumintel. a plans putin la inceput, si cand l-a dezbracat. atunci a facut un pipi incat le-a sfintit pe nasa, fata nasei si soacra mea, plus hainele celuilalt copil. apoi a inceput sa faca kk. asa l-a bagat in scaldatoare. si prosopul pe care statea, si panza de mir au fost rezolvate.
vinul i-a placut.
apoi a adormit. s-a trezit pe la 5. a mancat iar apoi a ras cu toti invitatii. la toti invitatii a fost in brate. parca intelegea ca el e vedeta.

marti i-am facut vaccinul de 4 luni. are 8200 g si 65 cm.
in ultimele 2 sapt a luat f putin in greutate, dar dr spune ca e ok.

Andrei (16.12.2006)
poze
botezul lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

quote:
Originally posted by m_monique
.

apoi a inceput sa faca kk. asa l-a bagat in scaldatoare. si prosopul pe care statea, si panza de mir au fost rezolvate.


Andrei (16.12.2006)
poze
botezul lui Andrei


Stii ce se spune despre copiii care fac kk in cristelnita, nu? Ca sunt super baftosi!
Felicitari pentru botez, sa va traiasca grasunelul.

Roxygeo, bine ai revenit printre noi si bun venit Teodora Maria!

de Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput