Miresele anului 2005 (31)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Alinus, Doamne ce scumpa e printesa ta! Sa va traiasca!

de Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana81 spune:

Buna miresici!
Am lipsit datorita netului- nu am mai avut.
Vreau sa felicit fetele care-s gravidute, sarcini usoare fara greturi.
Ioana- Olgutza ai fetita? Parca era barbatel. Oricum sa-ti traiasca si sa se nasca sanatoasa.
Alex las ca fetele tin la silueta si sa stii ca e bine cand ai 6 kile si ceva in brate si e greu cu aproape 10 kile. Noi la 6 luni aveam 9,200 kg si 75 cm. Acum suntem super plangaciosi ca avem deja 2 dintzoci jos si apar si cei de sus. Zile naspa rau. In rest suntem mari si scumpi. Azi l-am invatat sa dea noroc si cand a venit tasu acasa i-am zis da noroc cu tactu si ce credeti? a intins mana robotelul . Tasu s-a topit tot.
Progresam zilnic tipa dupa mine. Zice baba la mama si bunica-mea, tata ba ga gu si multe alte minuni. A reusit sa zica maba asta-s eu . Se ridica in picioare si toata ziua stau in pozitia maimuta sa il plimb si cand nu mai pot il azvarl in premergator si nu-i place ca deh nu ma chinuie. Oricum ma exploateaza ziua dar cand adoarme ma uit la el si ma topesc. Sunt niste minuni!
M-am intins ca o placinta ca imi era dor de voi sa ma 'vorbesc' si eu.
Deci toate-s buna mai putin degetul meu mic de la picior pe care l-am strivit si merg numai in calcai, rade si Vladimir de mine. Dar trece si asta. Nu stiu daca mai stit dar nunta am facut-o cu unghia de la aratator dreapta verde. Mi-a venit usa de la lift pe ste deget cu o luna inainte de nunta. Asa ca acum e parfum .
M aduc sa ma intind ca maine ma asteapta un alt tur de casa si acum sunt scioapa si e mult mai greu.
Somn usor la toate fetele si multi pupici la bebici si burtici si miresici!

Ioana de Andrei Vladimir(24.07.2006)
nunta Vladimir Botez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Wow, Ioana ce de noutati ne aduci!
Felicitari pentru dintisori, pentru primele cuvintele si pentru progresele din fiecare zi. Ce repede cresc puii, nu-i asa?
Noi inca nu avem cu ce ne lauda: n-avem dintuci desi roadem tot ce prindem, gangurim dar nu spunem inca nimic semnificativ pt. adulti asa ca...mai avem de asteptat pana sa ne laudam.
Ioana, 9 kg la 6 luni??? Mamaaa!!! Eh, Maria mea tine la silueta.
de Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyna24 spune:

Buna seara, Miresici de 2005!
Anangel, mersik pt sfaturi si sa stii ca ai dreptate cu tinutul in brate dar.....asta e!Riscul meseriei...de mamici!

Eu sunt bine, bebe la fel, azi am fost la eco!Avem 1385 gr, suntem neastamparati in burtik insa avem placenta cam imbatranita si mi-a dat tratament pana la 36 sapt!
Ma misc din ce in ce mai greu....dar asta e!Cu datul jos din pat e si mai si.....!Peste 2 sapt intru in prenatal!In rest, toate bune!

Toate care aveti deja bebei, sunt frumosi cu totii!Abia astept si eu momentul cand il voi tine in brate!PArca abia trece timpul!

SA FIE INTR-UN CEAS BUN, NOILOR MAMICI!

Alyna 29+cu DAVID ANDREAS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Am uitat sa pun pozici noi. Mi-am adus aminte acum

de Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyna24 spune:

quote:
Originally posted by anangel_lexi

Am uitat sa pun pozici noi. Mi-am adus aminte acum

de Maria Cornelia (20.09.2006)




E o dulceata, printesica voastra!Sa va traiasca si sa creasca mare si voinica!

Alyna 29+cu DAVID ANDREAS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aka spune:

Buna. Noi am facut vaccinul ieri. Am cumparat unul si ma bucur ca am procedat asa, a facut o singura intepatura si tot a plans...In rest nici o reactie. Ne-a si cantarit si avem 4.900 kg la 2 luni si o sapt. Dupa vaccin a dormit de la 23.30 la 6 dimineata ceea ce nu s-a mai intamplat pana acum. Sper sa devina un obicei.
Alinus cu scuzele de rigoare iti uram pentru printesa ta. Cristina mananca numai san, deocamdata e laptic. Si la mine la inceput adormea la san dar o mai ridicam sa dea aerul afara, o mai lasam 10 min si apoi mai manca. Si acum dureaza masa cel putin 20 min.

Pupici .



Monica de Maria Cristina (20.12.2006)
Poze Maria Cristina luna 2,1
varsta Maria Cristina
printesa noastra
www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">site fulguleti


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana81 spune:

quote:
Originally posted by anangel_lexi

Wow, Ioana ce de noutati ne aduci!
Felicitari pentru dintisori, pentru primele cuvintele si pentru progresele din fiecare zi. Ce repede cresc puii, nu-i asa?
Noi inca nu avem cu ce ne lauda: n-avem dintuci desi roadem tot ce prindem, gangurim dar nu spunem inca nimic semnificativ pt. adulti asa ca...mai avem de asteptat pana sa ne laudam.
Ioana, 9 kg la 6 luni??? Mamaaa!!! Eh, Maria mea tine la silueta.
de Maria Cornelia (20.09.2006)





Da acum avem 9,700 la 7 luni. Deja nu se mai poate. Nici tasu nu mai poate cu el!!!!!! Si sew si frichineste in brate ca iti vine sa ii dai drumul. Si acum stii cum adoarme? In carut!!!! Ca singur nu e chip. Si stau si il plimb in carut pana ii pica capul, apoi las o treapta spre spate!!!!! Astia suntem si mami e mandra de noi!!!!

Ioana de Andrei Vladimir(24.07.2006)
nunta Vladimir
Botez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

sa aveti o primavara frumoasa.

am pus poze cu andrei.

Andrei (16.12.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Tare e frumos Andrei! Sa va traiasca si sa fie sanatos!

de Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput