FIV 92

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Pis felicitari.."La multi ani sotzului!" tin pumnii!!!
legaturooo merge bine treaba..bravooo..multa bafta!!
MRL ma bucr sa te mai vaz pe'aci te pup..
Sheritoooo semn bun..semn bun..tin pumniii!!!
lachiiii si tie fatoooo!!!
Kla azi tin pumnii stransii..stransii!!va fi bineee!!
va pupacesc pe toateee toateee si va tin pumniiii!!

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...

Un fulg pentru seara de Craciun




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Kla, iti tin pumnii sa fie un rezultat pozitiv.

Zouzou,

Liana, multumesc. Tu cum stai cu ungurii?



Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Iliuta, imi pare rau pentru tine, dar eu zic ca o sa-ti revii si de la anul o sa incepi iar lupta cu forte proaspete.
Klate asteptam totusi cu o veste buna, nu te mai gandi la testul ala.


Dana
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Betty, eu am avut o armata de foliculi dar care nu s-au dezvoltat toti suficient. Erau 8 maturi si nici un bonus si am obtinut 5 ovocite. Oricum ei mai cresc. Si de fapt calitatea conteaza. Asa ca nu te panica pentru ca stai destul de bine. Cele cu multe ovocite si multi embrioni sunt norocoasele. Dar si noi vom fi daca ramanem chiar si cu un singur ovocit.

Pis, s-au fecundat toate 9? Tin pumnii sa fie asa si pana la urma sa si congelezi din ei. Frumos cadou sotului

Alexi, pe mine m-au durut ovarele si dupa ET. Si e ceva normal ca doar s-au lucrat la ele. Cred ca acum esti cu puiutii in burtica. Odihneste-te si cand poti spune-ne cati ai la purtator.

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

dana_p- ar fi foarte de ajutor, pt ca e f. greu sa parcurgem toate capitolele pt a stii povestea fiecareia ( eu acum citesc toate capitolele din urma si tot nu retin povestea fiecareia ),succesele, insuccesele si mai ales toate demersurile fiecareia in "lupta" pe bebe. Multe fete s-ar "regasi " in anumite cazuri povestite aici, ar invata si lua aminte la diverse sfaturi. Sunt convinsa ca toate fetele vor fi incantate si toate te vom ajuta. Eu am deschis o astfel de listuta pt fete care au ramas gravidute dupa laparo,insa cred ca multe dintre noi au facut laparo dupa care au recurs la FIV.O lista cu gravidute prin FIV ar incuraja enorm....
Incep eu cu povestea mea:eu 34 ani, sotul 30; acum 9 ani am avut o operatie clasica de urgenta de chist ovarian spart, au urmat anticonceptionale si din oct. 2004 am renuntat la ele din dorinta de a avea un bebe. Analize papanicolau ( tip II ), candida si infectie urinara cu E.coli tratate, toxoplasmoza - negativ, chlamydia Igm - negativ, ovulatie ok, laparo cu dr Tutunaru in 30 noiembrie2006 ( diagnosticul il voi lua vineri cand imi voi scoate firele ) dupa care mi s-a spus ca am trompele nefunctionale, ca am avut f. multe aderente si ca acum am uterul si ovarele ok si indicatia este FIV. Diagnostic spermograma: " / ejaculat : normospermie", " / ml : astenozoospermie moderata,compensata prin ejaculat"- 30% mobili progresivi.
Din ian. vom incepe pregatirile pt. FIV.

tuturor!



Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Kla, hai iubita, da-ne o veste buna! ma gandesc la tine si ma rog sa vii cu testul pozitiv!


Andreea 8+
Punctuletzul meu

Pozele mele
Ajutati-l pe Andrei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aldolina spune:



Buna ideea cu lista.
Va imbratisez si va cu mult drag pe toate fara nici o exceptie. Mult noroc in continuare tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Kora, nu pot sa pun in prima pagina tot istoricul fetei, doar ceva de genul cate Fiv-uri a facut pana sa ajunga cu in brate.Ar fi prea mult sa scriu despre fiecare in parte cati ani are, ce tratamente a facut, de ce face fiv, etc, se lungeste mult prima postare.Eventual pot sa scriu numele fiecaruia sub forma de link cu trimitere acolo unde isi povesteste ea ce a facut.

Dana
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antosit spune:

Zouzou eu iau maca pt. a ajuta organismul sa se regleze cat de cat dupa stimularea de la fiv, dar si in speranta ca ma va ajuta un pic si cu endometrul.Iau eu si ii dau si sotului si in plus mai beau si ceai de cretisoara.
Kla Doamne-ajuta sa vi cu II!
MRL
Lachi, Sheri ma gandesc la voi si va tin pumnii sa reusiti!


Anto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Vedeti ca am facut inceput sa fac lista, spuneti-mi daca va place asa, daca nu spuneti-mi voi cum credeti ca ar trebui facuta.Astept impresii!!

Dana
Poze

Mergi la inceput